Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit érdemes tenni abban az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit érdemes tenni abban az esetben, ha a barátom még nincs kész szintet lépni?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden írni. Mind a ketten 23 évesek vagyunk. Együtt élünk már három éve, de négy éve járunk. Mondhatni komoly kapcsolatban vagyunk és rengetegszer beszéltünk már a jövőről, hogy ki mit szeretne a másiktól. A négy év alatt végig ugyanazt állította, hogy ő velem akar élni, majd eljegyezni és családot szeretne velem alapítani. Fontosnak éreztem ezt tisztázni többször is, hogy egy irányba megyünk-e. Látom, hogy igyekszik értünk és kimutatja a szeretetét. Viszont a mai nap történt valami, ami megijesztett. Van egy keresztanyja, nem sokkal idősebb nálunk, mind a ketten jó kapcsolatot ápolunk vele. Leült velem beszélni és elmondta, hogy pár napja beszélgetett a párommal, aki bár nagyon szeret, az vehető ki a szavaiból, hogy messze nincs kész arra, hogy akár komolyan vegyen egy eljegyzést. Ténylegesen velem tervez, de lassabban akarna haladni. Nem azt mondom, hogy sietni akarok, de baromira beparáztam, hogy ő még nincs is kész rám. Én tökéletesen ellennék azzal is, ha csak éjt év múlva jegyezne el, de már belém van sulykolva az ismerősök által is, hogy ideje lenne valamerre lépni.

Össze zavarodtam.


2023. márc. 27. 19:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Két év múlva *
2023. márc. 27. 19:44
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Rákérdeztél a párodnál, hogy mi vol ez? Mit mondott keresztanyjának?
2023. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még nem, de ha haza értem, akkor terveztem. Biztosan nem tudná vissza mondani, mert ahogy a rokon is mesélte, nem konkrét dolgokat kérdezett tőle, hanem apró válaszokból jött ez ki. 10 éve házas, szóval valamilyen szinten adok a szavára.
2023. márc. 27. 19:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a párod kérdezném meg konkrétan, nem más szavára adnék...
2023. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le vele megbeszélni, hogy mikor, milyen feltételek mellett szeretne családot alapítani. Ugyanis a többit, eljegyzés, esküvő, előtte szeretnéd. Viszont nem szeretnél 40 évesen kismama lenni.
2023. márc. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az én kérdésem leginkább arra szól, hogyha beismeri, akkor mihez kezdjek. Én nem vagyok egy filmes típus, az az örökkön örökké vak szerelem, sőt, elég pesszimista vagyok. De benne biztos voltam, és bár nekem is feltűnt pár jel, hogy talán ő még akar magára is figyelni (nem nőzni, de például évek óra versenyezni akar és most készült el ehhez az autója)
2023. márc. 27. 20:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehetek őszinte? Nem értem, hogy ennek a nőnek mi köze van a ti kapcsolatotokhoz…


A másik, hogy én is 10 éve párkapcsolatban élek, de ilyet nem csinálok, bunkóság és kiszámíthatatlan, hogy mit okozok. Hány éves ez a csaj?


Viszont a 23 év szerintem lehet korai. Befejeztétek a sulikat? Volt időtök dolgozni utána kicsit? Jártatok nyaralni? A stabil és hosszú párkapcsolat alapja, hogy mindketten biztosak legyetek benne és, hogy sok jó emléketek legyen, ami átsegít azon, ha bömböl az egyik gyerek és épp telibe hány a másik és mindketten három órát aludtatok, és a férjed azért kiabál veled, mert miért nem szóltál, hogy most evett a gyerek, akkor nem forgott volna vele 15 percet. Vagy, hogy elkerüljétek ezeket a helyzeteket, de ez utóbbiról nekem nincs családi mintám.


Hosszútávon hidd el, megéri rá egy-két éget pluszban várni, ha tudod, hogy jó pár lesz és addigra őszintén oda tudja magát tenni és veled együtt venni az akadályokat.

2023. márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mihez kezdj, ha beismeri? Ezt csak is kizárólag te tudod. Szerintem 23 évesen nem vagytok öregek, hogy azonnal pattanjatok egymástól felfelé. Én 23 évesen fejeztem be a szakmai sulimat és kezdtem dolgozni. Eszem ágában nem volt férjhez menni és szülni. Lelkileg se voltam erre készen. A férjemmel 3 évvel ezelőtt beszéltünk erről és ő 35 évesen azt mondta nekem, hogy ne siettessem, mert erre lelkileg nem áll készen. Én nekem tudtam, hogy ő kell, akkor voltam 28. Vártam rá. Egy évvel később az egyik legjobb barátjának gyereke született és akkor mondta nekem, hogy most már szeretne megállapodni. 37 éves volt, amikor megnősült és néhány hónappal később megszületett a kislányunk is. Ő szerintem 23 évesen azt mondta, hogy soha nem fog babakocsit tolni férjként. Ez szerintem mindkettőtölnek iszonyat korai.
2023. márc. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mondok neked jobbat, anyám. Te sem vagy kész se egy hazasságra, se az anyaságra (gondolom ez a végcél), de még arra se, hogy teljesjogú felnőttnek hívd magad. Tudod miért? Mert a környezeted ennyire bele tud pofázni a dolgaidba, te hallgatsz rájuk és meginogsz. És kívülállók bizonytalanságát rá akarod rakni a párodra (miért is ne magadra, ha már te vetted fel tőlük 🙄), így meg tönkre bszod az egészet.


Hová ilyen gyorsan ennyi idősen amúgy? Eljegyez, 1 év múlva elvesz és hogyan tovább? Ugyanolyan lesznek ám a mindennapok gyűrűvel az ujjatokon.


Tessék élni, tessék önfejleszteni, tessék támogatni a másikat a vágyaiban. Minden másra van még idő.

2023. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tuti le leszek pontozva, de én úgy gondolom, hogy nem fogtok együtt megöregedni és nagyszülők sem lesztek a gyerekeiteknek.

A párod nem kész szintet lépni te meg más véleményére adsz.

Pedig neki megkéne neked mondani őszintén, hogy nem kész például eljegyzésre, kommunikáció a lényeges dologról nincs meg köztetek.

Más emberek azért mondják egyébként, hogy itt az ideje, mert 4 éve vagytok már együtt.

6 év után képzeled el az eljegyzést, de azon parázol, hogy a partnered még azt sem akarja.

Hosszú távú párkapcsolat ilyen fiatalok között mint ti általában (legtöbbször) azzal végződik, hogy elbucsuztok egymástól, mert megunjátok egymást, vagy jön a harmadik személy, aki mindent felbolygat rendesen akár házasság alatt is.

Tehát ne hallgass senkire, csak élvezd ami van addig amíg tart...

2023. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!