Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha féltékeny a párod azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha féltékeny a párod azt, hogy beszélitek meg?

Figyelt kérdés

Egy érett komoly párkapcsolatban szerintem a legjobb stratégia még mindig az, hogyha féltékenységet észlelsz, szólsz a párodnak és megbeszélitek. Egy normális kapcsolatban a párod ezért nem ítél el, hanem megért és megbeszélitek. Biztos vagyok benne mindenki volt már féltékeny, még azok is akik kőkeményen megbíznak a párjukban.


Arra lennék kíváncsi ilyenkor, hogy oldjátok meg, mi volt a féltékenység oka és milyen kompromisszumot tudtatok kötni ami mind a két félnek megfelel?


Arra is kíváncsi lennék, hogy ha nem tudtátok megbeszélni, vagy ha kompromisszumot kötöttetek, de még se tartotta be az ígéretet. Akkor azt hogyan kezeltétek?


2023. ápr. 3. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Utánafordult egy másik nőnek, úgy hogy a kapcsolat elején megmondtam, ha ezt meglépni én otthagyom, ott is hagytam, nekem tirpák nem kell.
2023. ápr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Miért vagy biztos benne, hogy mindenki volt már féltékeny? Ha valaki féltékenységet akarna kiprovokálni belőlem azzal egyszer beszélnék róla, másodszor nincs miről beszélni, rám pedig csak ok nélkül lehetne féltékeny, arról is beszélhetnénk egyszer. A második próbálkozás már színtiszta játszma, onnantól felesleges megvárni míg téveszmékké súlyosbodik a helyzet. Nem viselkedek úgy, hogy ő féltékeny legyen, ő pedig ne akarjon féltékenységet provokálni. Már ha nem kevered az egészséges mértékű féltést az egészségtelen féltékenységgel.
2023. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Nálunk nem fordul elő, mert bízunk egymásban és soha egyikünk sem adott rá okot a másiknak, hogy ez ne így legyen. Egy felnőtt, erett kapcsolatban szerintem ez így működik.
2023. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó akkor, az olyanoknál akiknél nem fordult elő, és bíznak egymásban. De azért csak felvetettétek és beszéltetek egymás határairól, hogy elkerüljétek, hogy még okot se adjatok a féltékenységre.
2023. ápr. 3. 17:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg a kapcsolat indulásakor megbeszéltük, hogy kinek mi fér bele. Mivel értelmesek vagyunk és tiszteljük egymást, mindketten eleget is teszünk annak, amit az elején meg beszeltunk.
2023. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha az illető megváltozik az évek alatt és felborítja a megbeszélteket még a kapcsolat indulásakor?
2023. ápr. 3. 17:47
 7/14 anonim ***** válasza:

Meg kell keresni, hogy milyen féltékenységről van szó. Többféle van.


• A nőnek tetszik a párom, metakommunikációban megnyilvánul ez nála, talán verbálisan is, de a párom közömbös felé. - Itt mindig arra kell törekedni, hogy büszke legyél arra, hogy a párod a te párod. :) Meg figyelni őket, olvasni a párod testbeszédéből, figyelni az arcát, míg a másikkal beszélget. Egyből lefog esni, hogy teljesen közömbös felé. Ezt amúgy tök normálisan meg lehet vele beszélni, hogy látjátok mindketten, de egy oldali.


• Azt feltételezem, hogy a párom megcsalna azzal a nővel, akire én gondolok/akivel beszélget/akivel jól érzi magát. - Itt meg az önbizalmat kell helyre rakni. Ebben a párod nagy segítség lehet. Többet kell a közös dolgokról beszélgetni, több dolgot kell együtt megélni (aprókat is) és a párod legyen szíves egy kicsivel többet udvarolni, bókolni, kedveskedni. Társaságban jobban mutassa ki, hogy ti összetartoztok. Meg persze mindezeket viszonozd neki te is. De itt szerintem a bizalom sincs teljesen felépítve. Őszintén fel kell vállalni, hogy mit érzünk ilyenkor. A másik meg igazából bárki hibáztatása nélkül. És azt célként beállítani, hogy együtt felépítsétek az érzelmi biztonságodat.


• A páromnak tetszik más, komolyat nem akarna tőle, de már előtted is elcsípte volna a csajt egy-két körre. A mai napig szépnek, vonzónak gondolja, amit érzel is rajta. - Ez az egyik legrosszabb, szerintem. Nem tudok erre okosat mondani, de hasonlónak gondolom a megoldást, mint a másodiknál.



Bocsi, hogy csak nő féltékeny nőre szitut írtam, igazából mindkét nemre ráhúzható ez.

2023. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 Mérlegelni kell, hogy belefér-e ez neked, ha nem, akkor érdemes-e ezt a kapcsolatot megmenteni, ha igen, akkor beszélni kell minderről.
2023. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Nekunk igy van, ha neha veletlenul elofordul:

1) Figyi, tudom, hogy butasag, de feltekeny vagyok emiatt a lany/fiu miatt, biztos, hogy nem tetszik neked?

2) Dehogy is, hat hogy lehetsz ennyire butuska? Tudod, hogy nekem te vagy az egyetlen, rajtad kivul senki mas nen erdekel, te vagy az en mindenem.

3) Puszi, oleles, bujas.

De nalunk soha nem fordul elo, hogy hirtelen felbukkan egy uj, ellenkezo nemu barat (regiek termeszetesen vannak), sosincs gyanus chateles, telefonhivas, nincsenek kurolajkok egyik oldalrol sem meg utcan mas utan fordulas sincs. Szoval ha valamelyikunk megis attól tart, hogy a másiknak megtetszik valaki az altalaban sajat onbizalomhianybol fakad es altalaban a feltekeny fel is tudja, hogy nincs semmi valosagalapja a dolognak, pusztan csak extra megerositest, bokokat meg szeretgetest akarunk a masiktol. De amugy ez is ritkan van.

2023. ápr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó: tényleg azt állítod, hogy nektek soha nem tetszik meg senki, mint ahogy írod is?

Szerintem ez önámítás.

2023. ápr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!