Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan oldanátok meg a nagyobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldanátok meg a nagyobb lakás vásárlását a lenti helyzetben?

Figyelt kérdés
Van egy örökölt 35 nm2-es lakásom, melybe 1,5 éve beköltözött a barátom is. Pár hét múlva 3-an leszünk, mert el tudjuk hozni végre a kennelből a kiskutyánkat. Emiatt a párom szeretne nagyobb lakásba költözni, hogy picit több tere legyen majd a kutyusnak. Ehhez el kell adni a lakásom és a maradék összegre hitelt kell felvenni. A hitelt közösen, egyenlő arányban törlesztenénk. Úgy gondolom, hogy az lenne fair, ha nem 1/2-1/2 arányú lenne a tulajdoni hányadunk, hanem 2/3-1/3 (a javamra a nagyobb hányad). A barátom szerint túlzottan anyagias vagyok, agyamra ment a pénz, pedig egyáltalán nem akarom kisemmizni, de mégis a hitelfelvétel mellett az én lakásomat kell eladni ahhoz, hogy nagyobbat tudjunk venni (neki nincs lakása).

2023. ápr. 4. 19:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagias lennél, akkor úgy lenne a hányad, hogy a mostani lakásárad arányában teljes egészében és plussz a hitel felének rád eső részében, ha szakítás esetén nem akarod megszívni. Egyébiránt pedig maradnék abban a lakásban és nem vállaltam volna oda mozgásigényes kutyát.
2023. ápr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Kiadod a lakásod, béreltek egy nagyobbat. A rád eső részt fizeted a bejövő bérleti díjból.
2023. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is a lakásod értéke, plusz a fele hitel. Ha a barátod ezt kifogásolja, akkor ő az anyagias, aki a pénzedre utazik. Gondolom, feleségül viszont nem akar venni, mert még nem ismer eléggé :D
2023. ápr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyszeru, a lakas kulonvagyonod es akkor is az, ha atforgatod. Nem felezvetes, harmadolas van. Hanem . Te lakaskd er 20 millat, felvesztek 10 milla hitelt es a felet te fizeted, akkor a lakas bekerulese 30 milla, ebbol 25 millanyira juto ertekhanyad es 5 millara juto ertekhanyad jar neki. Magyarul az uj lakas 1/6od resze es nem a fele meg harmada. Na ezert nem iratok en se a gyerekem nevere lakast, mert ilyen hulye lenne mint te, hogy mar a felet, harmadat adna egy jottmentnek, valas utan meg mehetne az utcara.
2023. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%
Csak baráttal nem vennék fel közös hitelt... adjátok ki és béreljetek nagyobbat, ideiglenesen. Ha rendesen karban tart egy nagyobb lakást, tisztességesen gondoskodik a kutyáról, akkor szóba jöhet a hitel, de addig nem.
2023. ápr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

#2 Bérelni semmiképp nem akarunk. A mostani nincs olyan jó állapotban, hogy kiadjam, nagyon sokat kellene pluszban rákölteni. Jóval nagyobb sansz van rá, hogy valaki befektetési céllal megveszi, majd felújítja.

#3 Tévedsz, én nem akarok senkivel összeházasodni, korábban voltam már férjnél, nem szeretnék újra,boldogok vagyunk élettársakként is.

2023. ápr. 4. 19:33
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Én meg maradnék abban, ami van, a kutya el van még kisebb helyen is. Hitelt a kutya miatt, ő rá fogja? Minek akkor a kutya alapból, hogyha kicsi a hely? Azelott nem lehetett volna gondolkodni? Nekem úgy tűnik, hogy ő csak jobban akar élni és ha netán vége lesz fizetheted a hitelt egyedül.
2023. ápr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Semmikepp ne legyen fele-fele, ha a baratod emiatt leanyagiasoz, az eleg sokat elmond rola. Szakitas eseten o fog teged kisemmizni.
2023. ápr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%
Szét fognak tépni a kutyások, de egye fene, akkor is leírom. Kutya miatt nagyobb lakás, hitel??? Megérett a világ a pusztulásra... Erre nincsenek szavak.
2023. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
92%

Ketten éltek 35 nm-en és képtelenek vagytok karbantartani meg felújítani? Szégyen. Bocs.

A kutya kié? Gondolom, a pasié.


Ha kiadni nem tudod, de eladni igen, akkor is fényévekkel többért tudod eladni, ha legalább a falak szép fehérek, minden tiszta, frissen festve (fa nyílászárók is), meg legalább a nagyon gáz részeket felújítod/kicseréled. Ócska kapcsolók, ezer éves wc ülőke, stb.


Nézd meg, hogy kb mennyiért mennek a környéken a hasonló ingatlanok. Utána meg nézd meg, hogy 15-20 km körön belül mennyiért tudtok venni egy felújításra szoruló családi házat. Ha Bp, akkor inkább 30-40 km, de akkor a lakás is elmegy annyiért, hogy kisebb városban simán tudsz picit nagyobb lakást venni.

2023. ápr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!