Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleségem nem áll ki mellettem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem nem áll ki mellettem a családjával szemben?

Figyelt kérdés

Sztori: 15 éve vagyunk házasok, én 38, a feleségem 35. A családja messzebb lakik, nem vagyunk összenőve, évente 3-4 alkalommal találkozunk, akkor jó szokott lenni a viszony. Most készültünk menni húsvétra a gyerekekkel. DE! Az anyósom elkezdett nem köszönni nekem a videochaten. Többször előfordult, mire a feleségem kibökte, hogy ők már nem állnak velem szóba, mert múltkor meghallották, hogy mondom: “már ideje volt letenni, 3 órája telefonáltatok” és vonalban maradt a videó véletlenül amikor mondtam. Most azt szajkózzák, hogy én ellenük beszélek, ilyesmi. És hogy én nem tehetem be a házukba a lábamat.

Ehhez képest a feleségem azt mondta, hogy ők akkor is mennek húsvétozni, vasárnap ebédtől hétfő estig, mert illik a női rokonokat náluk meglocsolni és emiatt nem lesznek a gyerekek elszakítva a nagymamától, nagypapától, unokatesóktól!


Most csak szerintem gáz ez, hogy a férjét kitiltják, kb ok nélkül hiszitiznek, aztán én vagyok még büntetve, hogy el vannak víve a gyerekein húsvétkor és ülhetek itthon egyedül? Az anyós meg röhög a markába, hogy megszabadul tőlem. A másik vejét nyílvánosan is gyűlölte, de ő elhunyt autóbalesetben 2 éve.


2023. ápr. 5. 10:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

Mondhatná nekik, hogy engedjék el, de hiába mondja ha a szülei hajthatatlanok.

Te voltál a hunyó, te mondtad azt, amit mondtál, joguk van haragra és arra is (míg meg nem nyugszanak, míg ELNÉZÉST NEM KÉRSZ!) kitesékelni a házukból hiába nem tetszik.

2023. ápr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Sikeresen szétverik a házasságodat.

Neked volt igazad, hogy nem beszélgetünk 3 órákat a videochaten.

Anyósodnak kellett volna bocsánatot kérnie, hogy ilyen hosszan feltartott benneteket.


Mindenesetre én azt mondanám:

sajnálom, ha megsértettem volna, nem állt szándékomban, de a túl hosszú beszélgetések zavarják a családi életünket, nem tudunk dolgokat megbeszélni, együtt lenni.


Ezek után meg én nem mennék oda, kivéve, ha hívnak.


A feleséged meg beszállt a megalázásodba.


Elmondanám neki, hogy ez már egy repedés a kapcsolatunkon.

2023. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

"Neked volt igazad, hogy nem beszélgetünk 3 órákat a videochaten."


Miért?

2023. ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

Alairom, hogy pukkadosabbak az atlagnal, de neked minimum bocsanatot kellene kerned.

Ember, evente 3-4x latjak a gyerekuket, akkor legalabb beszelgethessenek mar addig, amig akarnak.

2023. ápr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem akarok senkit megsérteni,általánosítani, de az idősek kezdenek visszafejlődni idővel, és neked kell a Férfinak lenned, és mint egy gyereket leültetni, és megbeszélni a dolgot, hogyan is kell emberi módon családi kapcsolatokat kezelni, és viszonyulni egymáshoz.

Volt nekem is ilyen barátnőm anyjával, egyszer azt hitte nem hagyom őket beszélni, de megbeszéltem vele a férreértést, azóta jó a viszony, pedig a lányt otthagytam később.

2023. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Ennek nem kellene ekkora port keverni egyik részről sem. Én is sokallom a 3 óra csevegést,nem baj az hogy megjegyezted, bár ezt nem a fülük hallátára és nem ilyen megjegyzésként kellett volna elejtened.

A feleségednek kellene kezébe venni az intézkedést, a szülőknek megmondani,hogy Te sosem bántod Őket,és mivel összetartoztok, természetes hogy együtt mentek el Hozzájuk. Amikor lementek pedig pár szóban meg kellene Velük értetni,hogy ez a beszólásod nem ellenük irányult, sőt, a lányukat sem akarod a Velük történő kapcsolatartásban korlátozni.


Ha most nem mész le, nem tisztázzátok, végérvényesen megromolhat a kapcsolatod a szülőkkel, sőt, még a feleségeddel is. Ráadásul idősek, ápolásra szorulhatnak, lehetnek olyan teendők amit együtt kellene megoldani, nem kellene engedni elszabadulni az indulatokat egy ilyen beszólás miatt.

2023. ápr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

“már ideje volt letenni, 3 órája telefonáltatok”


Napról napra, hétről hétre, vagy egyszer egy hónapban beszél velük 3 órát? Mert egyáltalán nem mindegy.

Ha sűrűn, akkor valahol igazad van, viszont nem úgy kellett volna kifejezned magad semmiképp ha hallják, ha nem.

Mert ők a feleséged szülei és a gyerekek nagyszülei = tisztelet.

És te nem szabhatod meg a feleségednek, hogy mennyit beszéljen velük, különösen úgy, hogy tipp-topp a feleséged es neki igénye van rá!


Úgyhogy ha jót akarsz magadnak, akkor elnézést kérsz, lehet a feleséged azért nem áll ki melletted, mert eleget oltogatod a szüleivel kapcsolatban.

Lehet azért, mert nem akar több vitát, feszültséget és persze azért, mert tiszteletlenül viselkedtél és nem kértél bocsánatot! Minden joga megvan ahhoz, hogy ne álljon melléd és a szüleinek is ahhoz, hogy figyelembe se vegyenek. Ezt mindenképp te szúrtad el.

2023. ápr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Én teljes mértékben neked adok igazat. Az vesse rád az első követ, aki még sosem mondott ilyet, ráadásul nem is tudtad, hogy behallatszik. (Nekem anyukám volt ilyen órákig telefonálós, ill. mentünk valahova, és leállt 628 ismerőssel dumálni, rohadt idegesítő volt, amikor 2 percet nem tudtam vele emiatt kommunikálni, vagy 200 métert nem tettünk meg, és már álltunk fél órája a pletyizés miatt. Gyerekként is volt már, hogy finoman szóvá tettem, és tök mindegy volt az ismerős személye.)


A feleséged egyáltalán próbálta tisztázni a helyzetet a szülőkkel, vagy csak lapított, és titkolózott előtted addig, amíg tudott? Én biztos megmondtam volna, hogy xy-nak semmi baja veletek, a konkrét szituban beszélni akart velem vmi fontos dologról/alig tudtunk 2 szót váltani aznap, akármi, nem ellenetek irányult. Ha meg kötik az ebet a karóhoz, nem mennék én sem húsvétra. Félreértés ne essék, el tudok képzelni olyan szitut, ahol mondjuk a férjem úgy viselkedik a szüleimmel, hogy szakítást nem ér a részemről, de jogos a szülők haragja, esetleg kitiltás is, de ez semmiség volt.

2023. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Mázlista , nem kell menned hozzájuk.
2023. ápr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Hát én csak ámulok a válaszokon, hogy ennyire nekiestetek a kérdezőnek, meg hogy kérjen elnézést.

Véletlen sikerült úgy, hogy meghallották, nem szándékos megjegyzés volt. És a 3 óra tényleg baromi sok egyszerre, lehet, hogy fontosabb dolog is tervben volt még arra a napra. A kérdezőt is meg lehet érteni, hogy ezt mondta.

Persze az is normális, hogy ez anyóséknak nem esett jól, de hogy ezért a kis semmiségért ilyen patáliát csapnak, meg kitiltják a vejüket, az agyrém. Ráadásul éket vernek ezzel a lányuk házasságába..

Hát kérdező nem tudok mit mondani, szervezz magadnak más programot, menj te is a saját családodhoz. Aztán majd megnyugszanak.

2023. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!