Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért veszi bántásnak, hibázta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért veszi bántásnak, hibáztatásnak?

Figyelt kérdés
Amikor a párom megbánt valamivel, akkor normális hangnemben elmondom hogy hogyan hatott rám amit mondott, tett. Sosem támadom, csak elmondom amit érzek. Erre mindig megkapom, hogy ő ezt bántásnak veszi, és ennyivel letudja, az általam elmondottakra máshogy nem is reagál. Miért veszi bántásnak ha elmondom megbántott?
2023. ápr. 15. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szellemileg gyengébb képességű lehet és/vagy képtelen a normális kommunikációra.
2023. ápr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én ilyen emberrel még sosem találkoztam. Magamból kiindulva: bennem fel sem merülne hogy hibáztat a párom azzal, hogy elmondja valamivel megbántottam. Inkább megköszönöm a bizalmat, és igyekszem máshogy tenni, úgy hogy neki jó legyen.

Ő meg teljesen az ellentétem.

2023. ápr. 15. 09:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ilyen barátnőm, de nem volt hosszúéletű a dolog. A "volt" és a az időtartam sem véletlen. Amikor megbántott valamivel és el mondtam neki, hogy ez rosszul esett, akkor ő azt "veszekedésnek" vette. Egy rossz szót sem mondtam, meg nem hibáztattam, csak megmondtam, hogy xy dolgok rosszul estek. Ő szellemileg nem volt toppon. Az ilyen személyekkel nem lehet hosszútávon tervezni szerintem vagy elképesztő türelem kell hozzájuk.
2023. ápr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as akkor te is megtapasztaltad ezt. Nekem egyre jobban úgy tűnik, hogy a másik fél teljesen érdektelen az érzelmi jólétem/hogylétem iránt.
2023. ápr. 15. 09:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem szakitasz vele?
2023. ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy ez nem így lesz? A kérdésem viszont nem az volt hogy szakitsak-e, de azert köszi a tanácsot.
2023. ápr. 15. 09:37
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Hát bocsi, de mit kell itt gondolkodni, hogy miért olyan? Azért, mert így nevelkedett, ez a minta, vagy egyszerűen buta a végtelenségig. Nem hozzád való, ki kell rakni. Ennyike.
2023. ápr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért kell gondolkodni, mert nem értem miért ilyen valaki!
2023. ápr. 15. 09:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert könnyebb visszatámadni mint magába nézni / beismerni / változtatni. Ő maradhat bunkó és pluszba még te érzed magad szarul, mert szóvá tetted, nem ő. Azért.
2023. ápr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!