Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mozaikcsaládról vélemények?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mozaikcsaládról vélemények?

Figyelt kérdés
Van olyan itt aki mozaikcsaládban él? Ha igen, akkor mik a tapasztalataitok? Később megbántátok ,hogy ilyen kapcsolatba kezdtetek annó?

2023. ápr. 27. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem ilyen kapcsolatban élek, hanem a szüleim váltak el. Nem szépen sajna. 17 voltam.


Őszintén? Szívás. Persze az jobb volt, hogy mindkét szülőm boldogabb lett végül, de azóta is vannak sérelmeik amiket nem tudnak feldolgozni v intelligensen kezelni, pedig amúgy értelmes ráadádul diplomás emberek. De hiába ezt nem tudták értelmesen kezelni.

Egy nagy teremben nem tudnak egyszerre meglenni. Szóval nem tudom, hogy pl.: egyszer férjhez megyek vagy a bátyám megnősül mi lesz...

2023. ápr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Én ilyenben élek, és nálunk jól működik, de ehhez okosnak és kompromisszumkésznek, alkalmazkodónak, türelmesnek kell lenni. Nekem 11 éves, páromnak 18 éves fia van. Nálunk talán "könnyebbség", hogy a fiam apja nem tartja a kapcsolatot velünk,így a fiam a páromat fogadta el apjának, aki szintén sajátjaként kezeli. Az ő fiával (aki ritkán találkozik az anyjával mert nincsenek jóban) nekem szintén jó a kapcsolatom. Nyilván vannak nehézségek a nevelés terén - mint minden családban - de hála Istennek jól jött össze minden, mindenki elfogadja a másikat, a gyerekek is kijönnek úgy, ahogy egy 11 meg egy 18 éves általában kijön egymással. Szóval szerencse is kell ehhez.
2023. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nehéz, pláne ha még kicsik a gyerekek. Hozok én egy mintát, hoz a párom egy mintát, közben ott van még két szülő akiknek van beleszólása a gyerek dolgaiba. Nehéz ezt úgy összehozni, hogy valami jó süljön ki belőle.
2023. ápr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon fontos a jó alkalmazkodóképesség. Nem csak részedről például, hanem a többiek részéről is. Ha vannak a másik oldalról gyerekek, akkor ugyanúgy részükről is. Az meg vagy megvan, vagy nincs, mert kényszeríteni nem lehet. Ha csak részedről van, egy idő után feszültséget fog okozni, hogy mindig neked kell alkalmazkodni, mindig neked kell engedni.

A pénzügyek csak egy részébe lesz beleszólásod, jobb egyébként a külön kassza ilyen helyzetben és mindenki kezdjen a sajátjával amit akar.

Nekem egy komolyabb vita alkalmával, amikor kifejtettem, hogy szerintem a gyereknek nem kellene kimaradozni iskolából, az volt a válasz, hogy nem érdekli, szerintem hogy kellene… pedig nálam élünk, én főzök, mosok, takarítok, akkor még a kassza is közös volt, de a véleményem az nem kellett… ez a sérelem megmaradt.

Szoval nem fenékig tejfel. Szeretem a párom és nem bántam meg, de ha ennek vége lenne, nem mennék bele mégegyszer ilyesmibe.

Nekem nincs gyerekem.

27N

2023. ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Abban éltem, egy kalap fos volt az egész.


Én gyerekem, te gyereked, a mostohaanyám utált, pusztán mert léteztem, apám magasról tett rám, mert neki a punci volt a fontos, szóval hagyjuk.


Soha soha nem mennék bele ismét, ha lenne gyerekem.

2023. ápr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!