Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi a tapasztalata, mennyire működhet jól egy mozaikcsalád?

Figyelt kérdés
Én azt vettem észre hogy általában a férfi az aki könnyebben el tudja fogadni a más gyermekét, a nőnek ez sok esetben nehezebb. Páromnak lánya van, igaz már felnőtt. Amennyire könnyűnek gondoltam kapcsolatunk elején a vele való viszonyt, jelenleg annál nehezebb. Sok esetben azt érzem rosszul esik hogy egyes dolgokban fontosabb mint én, neki több minden megengedett. Talán féltékeny is vagyok rá, hiába érzem hogy az nem helyes.Zavar például ha szívességeket kér az apjától, nem értem miért nem oldja meg a dolgait, ahogy én is tettem fiatalabb koromban.
2018. szept. 10. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha rivalizálsz a pasid gyerekével, akkor nem fog működni. Te a barátnője vagy, ő meg a gyereke, miért kéne ugyanúgy viselkednie veled? Mi mozaikcsalád vagyunk, a gyerekek fiatalabbak, de mi tudjuk, hogy a gyerek az gyerek, a társ meg társ. Az én szüleim még 30 éves koromban is segítette, bármiről is volt szó.
2018. szept. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Felnőtt emberre miért vagy féltékeny? Könyörgöm a gyereke a pasinak, akár hány éves. Nem te vagy az egyetlen ilyen ember, de sosem fogom megérteni, hogy egy apa-gyerek kapcsolatra, hogy lehet valaki féltékeny.

Egy gyereknek a szűlő mindig is ugrik. A több mint 90 éves nagymamám a 65 éves fiának reszketve készíti az ebédet, ha tudja, hogy az jön. Hiába mondja neki a nagybátyám, hogy mama, nem kell, ne fáradj, de mama megy, és csinálja.

Szóval nem értelek.


Neked van gyermeked? Hogy esne, ha a fazon a te gyermekedre lenne féltékeny és cirkuszolna? mikor neked ő az első?


Amúgy visszatérve a kérdésedre. Csak rosszat hallok a mozaik családokról. Az minden csak nem jó tendencia ha 100 ból 1 ami viszonylag-nem normálisan-de működik.

Ha pedig a mozaik család akár férfi, akár női tagja átlagon felüli szülő, szinte esélytelen hogy jól működjön, mert a mozaik család másik fele azt sem tudja mi az hogy család.

2018. szept. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan pasit aki a gyerekeiért él-hal,nem tud nélkülük létezni,már betegesen,meg olyat is,aki normális kapcsolatot tart fenn a gyerekeivel,nincsen ajnározás,nem lógnak egymás nyakán.Mivel nem akarok gyereket,nincs is,így más gyereke se érdekel,nem is akarok ilyen kapcsolatot.Most is lenne egy jelölt,de pont a gyerek téma miatt komolyan nem akarok vele összejönni,mert nem akarok úgymond 2. lenni a gyerekek után.Vannak nők akiknek ez nem okoz gondot,van akinek igen,ez alapján kell párt választani.
2018. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%

"Hun házasodunk hun meg elválunk

különb féle jerekekkel kísérletezünk."


(Weöres S.)

2018. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, nekem sem esne jól ha a párom féltékeny lenne az én gyerekemre. Szerencsére nem az, bár gyermekem nem is adott okot rá. Párom lányával az a baj hogy gyakran panaszkodik és az apjától vár megoldást a bajaira. Persze szája azért van, ennek ellenére sajnáltatja magát.Az én gyerekem jobban próbálja megoldani problémáit. Úgymond életrevalóbb. Nem akaszkodik a nyakunkba jobban hagy élni minket. Hiszen nagykorúak mindketten.
2018. szept. 10. 19:39
 6/15 anonim ***** válasza:

*gyakran panaszkodik és az apjától vár megoldást a bajaira


Mert bizonytalan, és szeretne véleményt az édesapjától, megerősítést, hogy helyesen gondolja, vagy tesz ezt azt..

2018. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
6+ A fiatal felnőttek, az okosabbja nem megy fejjel a falnak, hanem tanácsot kér. Ez inkább óvatosságra és gondolkodásra mutat.
2018. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

5 *Persze szája azért van, ennek ellenére sajnáltatja magát.


Te útálod ezt a gyereket. Ezért szégyeld el magad. De nagyon mélyen.

2018. szept. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem tanácsot szokott kérni. Hanem panaszkodik mert neki sok minden nem jó. Az apját terheli mindennel. Szerintem nyafog, ő maga semmit nem tesz önmagáért hogy jobb legyen. Én azt próbálom mondani az én gyermekem más és ezért rossz látnom ezt.
2018. szept. 10. 19:56
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy nagy lecke, a ferjem fia 10 eves volt amikor megismertem en pedig 26 kb egy 15 eves tini gyerek ertelmi szintjen. Mi is folyton rivalizaltun DE a ferjem sosem ereztette h a gyerek fontosabb lenne, sot.


Aztan egy ev mulva elkezdtunk kozeledni egymashoz, olelgetes, haverkodas miegyeb es megertettem h ez nem egy nepszerusegi verseny hanem egy helyzet amit egyikunk sem akart. Szoval megtanultam elfogadni ot feltekenyseg nelkul mert o nem egy rivalis hanem egy gyerek.


Voltak enyhe nezeteltereseink de 8-9 ev alatt osszesen haromszor szoltam ra (szamoltam). Mindig ugy voltam vele h mas gyereket nem kell nekem nevelni mert en sem orulnek forditott helyzetben (nincs gyerekem).


Amikor sikeres volt kortars tancban mindig mentunk az eloadasara ahol szerepelt es mindig buszke voltam h o a nevelt fiam, amikor eloszor ult vonatra egyedul kb szetaggodtam magam es sirtam a palyaudvaron es vagy hatszor elmondtam neki h be alljon senkivel szoba. Ha bajom volt o vigasztalt, aztan kamasz lett, mi mar “cikik “ vagyunk meg nem ertjuk a muveszetet, meg mittomen.


Szeretem ot, tehat ha barki bantani probalna azt kb megverem de emberileg nem kedvelem. Furcsa dolog szeretni valakit es ugyanazon a vonalon nem kedvelni. Jelenleg 19 egyetem mellett melo, fuvezik mert az olyan coooil amit mi nem ertunk de amikor ragyujtott a konyhaban ketdezes nelkul akkor kiosztottam.


Volt h 11 evesen nem hozta vissza a visszajarot amivel lebukott, de nem toltam le hanem kozoltem h mindig at fogok latni rajta, es mivel onnantol mindig vidszaadta a felet mindig nekiadtam.

Voltak balhek a szobajaban hagyott zsepik miatt, aztan ramhajtott 16 evesen amin kb ugy kibuktam h elkepeszto megis nyugdot maradtam, szepen hatarozottan elmondtam neki h ezt felejtse is el.


Amikor atrendezte a nappalit akkor volt az elso alkalom h kisbaltam vele (anyuka lakberendezo) de ezeken kivul szeretjuk egymast. Fontos vagyok neki es o is nekem, es mivel o egy hipererzekeny gyerek mindig ereztetni kell vele h nalunk szeretve van.


Szoval probalj meg te is turelemmel kozeletiteni, nem ellenallassal hanem elfigadassal, azt nezd a lanyban ami szeretheto es ha ellensegge valtok az senkinek nem jo. Minden ember szeretheto csak meg kell bennuk talalni a jo dolgokat.

2018. szept. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!