Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minden este iszik a párom....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden este iszik a párom. Van rá esély, hogy ez nem mindig lesz így?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. Ő 30 éves. Minden este iszik, nem mindig sokat, de van, hogy eléggé látszik rajta és én ezt nem igazán bírom elviselni.

Már most egy pár hete mindennap ezt csinálja és mindig van rá "oka", hogy miért. Ha csak itthon megcsinált a háznál valamit, ő akkor is úgy érzi, hogy neki az jár.

Most azzal próbálkoztam, hogy amikor iszik megmondtam ne is közeledjen, mert nem fogok vele lefeküdni. De már 4-5 hete így, hogy nem voltunk együtt. Ma is megkértem, hogy amíg a dolgomat intézem legyen szíves már ne úgy várjon haza, hogy ivott, erre természetesen úgy várt és nem is csak 1-2 sört ivott.

Mit kellene tennem? Hogy tudnám motiválni? Valaki volt már hasonló helyzetben?


2023. máj. 6. 20:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Mondd meg neki kerek-perec, hogy neked ez nem tetszik, változtasson.
2023. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló helyzetben. Heti 3-4 alkalommal ivott. Otthon, presszóban, havernál. Még neki sem volt minden nap ivászat, de már ez is függőség. Saját bevallása szerint is.

Már csak ex, de egy faluban lakunk, gyakran találkozunk. A helyzet változatlan. Ok az ivásra, ha örül, meg az is, ha szomorú. Én évekig próbáltam segíteni, támogatni, aztán feladtam. Motiválni nem lehet. Csak annak van értelme, ha maga elhatározza, hogy ez így nem jó. Ha te mondogatod neki, az csak kukacoskodás, mert szerinte ez nem probléma.

2023. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1-es: mondom folyamatosan, de nem látja be, hogy ez probléma, így semmi hatással nincs rá.


2-es: pontosan ugyanez a helyzet itt is. Mindig van oka inni. Én vagyok a "házisárkány" meg minden is, ha szólni merek érte. De amíg nem látja be, hogy ez valóban probléma, addig elhatározni sem fogja magát.

2023. máj. 6. 21:01
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholista és míg ő maga nem látja be, addig te mondhatsz bármit. Be kéne menni elvonóra, lehet pszichológusra is szüksége van. De mint írtam míg ő ezt nem látja be te akármit tehetsz őt nem érdekli, úgyhogy nyugodtan szakíthatsz és kezdhetsz ismerkedni egy idő után non-alkesz férfiakkal!
2023. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon nem bírom a piás pasikat. Megmondanám neki, hogy holnaptól nincs pia, vagy viszlát. Szerencsére nem a férjed, nincsenek gyerekek. Még időben kiderült, hogy alkesz.
2023. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj az alkohol iránti vágya erősebb lesz mint a kapcsolatotok.. küzdhetsz vele, de nem éri meg..
2023. máj. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Csúnya leszek, de hagyd a fenébe. Nem fog változni. Max akkor, ha már késő lesz... Ne rontsd el az életed és pláne ne legyél kodepedens!
2023. máj. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igen, bele gondolva talán tényleg lépnem kellene, de nem olyan könnyű és egyszerű ez.

Cserben hagyni sem akarom, mert szeretem,de tényleg úgy tűnik, hogy neki fontosabb az ital mint a kapcsolatunk. :(

Nagyon nehéz ebbe bele gondolni is, de 26 évesen nem így képzelem el az életem, hogy erről szóljon minden napom.

2023. máj. 6. 21:34
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem teszed meg, akkor ki fogsz készülni, kell az neked 26 évesen?
2023. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy változzon. Neki addiktológiára kellene mennie.
2023. máj. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!