Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy viszonyuljak a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy viszonyuljak a párom depressziójához?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja vagyunk együtt egy férfival. Nem rég egy baleset érte, ami miatt a sportban már sosem lehet a régi (élete a sport), majd most a munkahelyéről is elküldték. Depresszióba esett, gyűlöli magát és az életét. El akar magától lökni, hogy én ne szenvedjek miatta, úgy gondolja, ő csak a terhemre van így most. Én próbálok mindent megtenni, hogy tovább működhessen a kapcsolat, de nincs tapasztalatom, hogyan kell jól viszonyulni egy férfihoz, aki éppen depressziós. Teljesen bezárkózott, nem találkozunk azóta, csak messengeren beszélünk. A depi előtt mindig ő keresett engem, a depi óta, mióta el akar lökni, csak én keresem őt. Mikor jobb hangulata van picit, be nem áll a szája mikor ráírok, olyankor érdeklődik ő is, mi van velem, de mikor rossz hangulata van, kb a túlélésért játszik és ugyan válaszolgat, de gyanítom, hogy beszélgetni sincs kedve olyankor. Azért hozzáteszem, h mikor azt mondtam neki, h akkor én teljesen kiszállok az életéből (mert ellökött), akkor visszakozott, h ő szeretné ha tartanánk a kapcsolatot. Mindenképp szeretnék kitartani mellette, de mégis hogy viszonyuljak ehhez? Neki most mi a legjobb? Ha nem keresem, ő nem keres engem...de mikor írok neki, általában sokat ír,tehát mintha örülne neki h én érdeklődöm. Hagynom kéne, ne írjak neki napokig, hadd legyen egyedül önmagával, vagy pedig keressem minden nap?

30 éves


2023. máj. 17. 00:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kéne találnia egy hobbit amiben kiteljesedhet. Esetleg nekiállhatnál sportolni és ő támogathatna ebben. Azt hallottam a közös főzés is lehet motiváló.
2023. máj. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Támogatod azokban a dolgokban amikben fejlődni akar.
2023. máj. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Majd ha rákényszerül akkor változtat
2023. máj. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondd neki, hogy te mellette vagy, amennyiben úgy dont, elmegy egy pszichologushoz.

Én pánikbeteg voltam és ugyan jartam pazichologushoz, de ez már súlyosabb volt. Amikor a párom leultetett és elmondta, hogy a kapcsolatunk érdekében menjek el egy pszichiáterhez is, egy pillanatig nem gondolkodtam.

Ott kaptam gyógyszert és azóta a régi életemet elem, úgyhogy nagyon hálás vagyok a paromnak, hogy kicsit unszolt.

Próbálj meg beszélni vele. Ha azt látod, hogy nem vevő erre, akkor én nem veszodnek vele, mert csak azon lehet segíteni, aki hagyja.

2023. máj. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős szitu.

Hasonló történt velem. Sportoló voltam. Testépítő. És elszakadt a bicepszem. Műtét. De elszúrták ezért lebénult a bal karom..

Igy utolag visszagondolva idegösszeomlast kaptam mikor ez tény lett.

Szóval ott voltam megnyomorodva kiszolgáltatottan.

Az én nőm nem volt olyan empatikus mint te.

Elhagyott, magamrahagyott ezzel a dologgal.

De idővel helyrejöttem felépültem. Kiderült hogy a bénulas csak ideiglenes volt...7 hónap. Újra edzem.


Szerintem élőben talizz vele.

Ne pedig írogass.

Az egyik válaszoló írta a közös főzést, ami jó ötlet.

Amíg tartott nálam a szitu a felépülés es magam alatt voltam, én örültem volna nagyon ha atjön hozzám valaki...és jelen van.

2023. máj. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én esetem kicsit más, kicsit fiatalabbak is vagyunk és a depresszió előttem is megvolt már. Mikor megismerkedtünk “egy újdonság” voltam neki, mindenről csak beszélgettünk, a beszélgetések végét mindig úgy zártuk, hogy el kellett mondania hogyan érzi magát. Kicsit kifejteni, hogy én is tudjam mi van vele (csak annyira, amennyire megy és semmi sem kényszer). Egy kicsit néha más nézőpontból mutattam meg a dolgokat, azóta is, néha segít is. Mióta én a képben vagyok, azóta talán egyszer volt egy mélyebb időszak. Ugyanígy ellökött, nem tudtam hogy mi van vele. Csak annyit láttam, hogy alig beszélünk és akkor is gyorsan letud. Nekem segített az, hogy elmondtam neki miért is vagyok vele és mellette, itt vagyok bármi van. Ne lökjön el, ha nagyon nem akarja, hogy találkozzunk, akkor legalább csak 0,5-1 órára szánja rá magát x naponta vagy hetente. Ha tényleg sokkal jobban érezné magát egyedül csak szóljon és megyek a dolgomra… Ha sikerül egy ilyent összehozni, akkor valamit amivel tudod, hogy fel lehetne dobni egy kicsit kedveskedj neki. Ha nála vagytok és kell valamiben segítség, akkor segíts neki. Csak érezze, hogy nem teher és ott vagy neki. Óvatosan fel lehet vezetni, hogy lehet kellene egy külső segítség. Egy jó hobbi tényleg nem árt és nem tudom milyen a sérülés jellege, de simán lehet, hogy új sportot is talál magának. Nagyon sok kitartást neked és remélem sikerül kicsit összekaparni és megmenteni a kapcsolatot.
2023. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2023. máj. 18. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!