Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van nekem bűntudatom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van nekem bűntudatom mindig?

Figyelt kérdés

Akárhányszor kértem valamit páromtól vagy csak felhívtam adott dolgokra a figyelmét mindig rossz kedve lett akkor is, hogy ha tényleg csak mindkettőnknek jót tenne az adott dolog és csupán apróságok pl. hadd menjen el az hamarabb fürdeni aki füvet nyírt.

Most is ugyan ez megtörtént, pont fűnyírásos eset, nem szeretem amikor az egész ház televan nyesedékkel emiatt megkértem, hogy ő fürödjön másodjára mivel allergiás vagyok a penészre, így fűvágás közelébe sem mehetnék és ezt tudja jól.

Ennek ellenére rossz kedve lett, bocsánatot kértem tőle majd elmondta egy órával később, hogy nem haragszik, csak nehezen bírja a dührohamaimat, holott nem voltam még csak ideges sem eddig, cluster fejfájások miatt igyekszem ezt a lehető legjobban elkerülni, de sosem sikerül emiatt.


Remélem érthető voltam, kissé felzaklatott ez az egész így, hogy lassan két éve ez megy.



2023. máj. 21. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Vagy hiperérzékeny, vagy manipulál. Te szóvá teszel, kérsz valamit-> rossz kedve lesz->bűntudatod van-> ez neked is rossz. Szép lassan eléri azt, hogy a békesség kedvéért ne szólj semmiért.

És baszkiii! Még te kérsz bocsánatot, amiért meg merted kérni, hogy te fürödhess először?

Hasonlót én is átéltem. Most már teljesen érthetetlen, de már olyanokért sem szóltam a sértődés (büntetés) elkerülése végett, amiért minden épeszű ember ordított volna a másikkal.

Te kapj észbe hamarabb! Jogod van szóvá tenni bármit, amit szeretnél, vagy esetleg nem tetszik.

2023. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Egyszerű passzív-agresszió.


Én ebben nőttem fel, szóval tudom, miről beszélek. Bármi nem tetszett nevelőanyámnak mindig bűntudatot keltett bennünk, mi kértünk bocsánatot állandóan, legyen szó bármilyen apró-cseprő marhaságról.


Nekem alap volt, hogy az ilyen embert az életem végéig elkerülöm aztán. Exem is mutatta ennek a jeleit - ki is vágtam, mint a sicc, nekem nincs szükségem ilyenekre a környezetemben.

2023. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Fűnyírás miatt ki megy először fürdeni? Az aki nyirja, vagyis ő mivel te nem bírod a füvet. Ha te nyirod annak ellenére, akkor nincs eszed!

Miért nem szakítasz vele, ha fűnyírás miatt vitaztok? 2 szerencsétlen egy rakáson.

2023. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Voltam rövid ideig egy hasonló palival. Manipulátor. Eléri, hogy te érezd magad rosszul, miközben ő volt a f.asz. Nehogy addig fajuljon mint nálam, hogy megcsalt és engem hozott ki felelősnek hogy ha nem vagyok féltékeny arra a nőre akivel csalt akkor nem csalt volna meg :D Dehogynem.


Az ilyet ki kell b.aszni.

2023. máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!