Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vágynak az újdonságra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vágynak az újdonságra, a szerelem kezdeti fázisára azok, akik hosszú párkapcsolatban vannak?

Figyelt kérdés

Én mondjuk jó sokszor megéltem már ezt a szerelem kezdeti érzést, megértem, hogy ez izgalmas meg jó, de tényleg jobb, mint a biztos párkapcsolat?


Nekem inkább szenvedés volt ismerkedni, nagyon nehéz találni olyan srácot, akivel a fontos dolgok klappolnak, tetszünk egymásnak, stb. Aztán megismerkedtem valakivel. Úgy izgultam, evés, alvás nehezen ment, a szívem egész nap hevesen dobogott, hányingerem volt párszor a nem alvás miatt. Aztán lehet agyalni, hogy ő most komolyan gondolja e velem, vagy sem. Nem írt fél napig, most dolga van, vagy nem szeret chatelni, vagy túl sok volt az neki, hogy írtam neki reggel egy mondatot és ezzel elijesztettem? Nálam van, megnyitja a Messengert és ott van egy lány név, akiről még nem beszélt. Még nem jött szóba, simán csak barátok, vagy pont azért nem szólt róla, mert van valami köztük? De ezt nem tehetem szóvá, mert még csak most jöttünk össze, igazából lehet közöm sincs hozzá, vagy mégis? Végül is ez egy párkapcsolat, csak friss, most rákerdezheek, vagy inkább ne? Aztán együtt vagyunk, minden tök jó, majd egyszer csak beközli, hogy nem illünk össze és szakít. Pl mondok valamit magamról, ami neki nem tetszik, abban a pillanatban kidobhat és igazából nem is fáj neki, mert csak egy hónapja randizunk. Egyik pillanatban még tervezzük a hétvégi programot, a következőben meg már szingli vagyok. Egy szóval bizonytalan az egész.


Egy komoly, hosszútávú kapcsolat meg nagyon jó (persze ha nem mérgező). Biztonságban vagy. Van kivel tervezni. Nem azt mondom, hogy sosem lesz vége, de azért nem úgy, hogy megbántod véletlenül valamivel és ő egyből kidob. Ha valami zavar, szóvá teheted neki. Nyugodt vagy, boldog, kiegyensúlyozott. Izgalom is lehet, persze nem úgy, mint az első hónapban.


Sokan meg erre a lángoló érzésre vágynak. Egyszer engem ezért dobtak 3 hét után, mert a srácnak előttem csak viszonzatlan szerelmei voltak, velem meg nyugodt volt és hogy ez nem szerelem, ő nem szeret, úgyhogy legyen vége :D Itt gyakorin is sokat olvasok ilyet hogy évek óta együtt vannak de neki kell a szerelem és az izgalom. Élőben is hallok ilyet.


Másoknak tényleg jobb inkább a bizonytalan, de lángoló szerelem mint a nyugodt, boldog, hosszútávú párkapcsolat, amiben már csitultak az érzelmek?


2023. jún. 9. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pont az izgalma miatt. De amiket te írsz, azok ebben már nincsenek benne. Hisz nem komoly kapcsolatot tervezget az ember. Tehát az ilyen aggodalmak nincsenek, csak a dolog kellemesen izgalmas része. A kezdeti szakasz, mikortól megtetszik valaki, és hogy hogyan juttok el odáig, hogy lesz is köztetek valami. Meg az újdonság érzése, varázsa vonzó.
2023. jún. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hm, én szer ahol együtt vannak egy ideje, de tényleg szeretikegymást/szerelmesek még egymasba/tisztelik egymást, akkor nincs szükségük új izgalmakra, mert megvan még az érzés, ami kölcsönös.

Azok vágynak izgalomra, akiknél hiányzik az ami miatt párkapcsolatban vannak.

Természetesen előfordul, hogy valaki megtetszik, de ennyi. Valamint, hogy tényleg bejön, viszont a régi kapcsolatot, ami biztonságot ad, van kapocs semmiképp nem dobja el és vagy inkább félrelép, vagy egyáltalán nem kerül a harmadikkal kapcsolatba.

2023. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Másoknak tényleg jobb inkább a bizonytalan, de lángoló szerelem mint a nyugodt, boldog, hosszútávú párkapcsolat, amiben már csitultak az érzelmek?"

Az igazán lángoló fázis nem az, amikor még csak elkezdtetek randizgatni, hanem amikor már mindketten határozottan nyomjátok a gombot, és nagyon úgy tűnik, hogy sikerült összejönni valakivel, akivel nagyon passzoltok egymáshoz.

2023. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!