Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kelt akkora felháborodás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kelt akkora felháborodást sok emberben, ha valaki bele akar nézni/belenézett a párja telefonjába?

Figyelt kérdés

Tudom, privátszférára. De egy olyan ember előtt,

-aki ismeri a véleményemet dolgokról,

-akivel elmondtuk egymásnak a legnagyobb traumáinkat, félelmeinket

-akivel megosztjuk az érzéseinket

-aki látott már minket a legrosszabb állapotunkban

-akivel egy ágyban alszom

-akivel (akár védekezés nélkül is) szexelek

-akivel megbeszéljük a szexuális vágyainkat

-akivel minden nap megbeszéljük, hogy hogyan telt a napunk

-akit mi ismerünk és szeretünk a legjobban

mégis mi lehet annyira privát?

Most akkor már nem mindegy, hogy látja-e a telómat vagy nem? Úgyse derülhet ki belőle semmi olyan, amit ne tudnánk megbeszélni, vagy akár automatikusan a kapcsolat végét jelentené. Vagy ha igen, az meg igenis derüljön ki minél előbb.



2023. jún. 14. 08:46
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
95%

1 Azt jelenti nem bízik bennem


2 A barátnőimmel pl néha beszélek olyanról amit nem szeretném ha látna. Es nem más pasikról vagy ilyesmi, csak egyszerűen nincs hozzá köze.


3 Sokaknak lehetnek olyan titkai, amik bár a kapcsolatra ártalmatlanok, mégse szeretné hogy kiderüljön.

2023. jún. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
94%
Mert attól még, hogy testileg-lelkileg összeforrsz valakivel, még ugyanúgy lehet igényed a privát szférára. Ha nem bízol benne, minek vagy vele? Ha megbízol benne, minek turkálsz a másik telefonjába?
2023. jún. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%

Barátnővel való üzengetés, amihez semmi közöd, vagy pinkódok. Ilyesmik általában. 1


Az én párom belenézhet az enyémbe egyébként nyugodtan és én is fordítva, de gondolom ilyesmikre gondolnak, akik annyira őrzik a telót.

2023. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem így nevelkedtek.


Pl. Sokan azt is nehezményezik, ha a másik rányit wc-zés közben. Pedig sok olyat (mondjuk pisiléskor) nem látsz, amit előtte ne tettél volna. Mégis kicsit más helyzet, mint mikor szex van és zavaró lehet.


De amúgy én is csak a párom alapján próbálom megérteni. A kapcsolatunk elején (mondjuk úgy 3-4 évig) ő is teljesen ki volt borulva, hogyha nyúlkáltam a mobiljához/táskájában stb. Pedig nem volt benne semmi titkos. Anyósom is rosszul van, ha bármihez hozzáérek a házukban. pl. akarnék magamnak egy villát szerezni, vagy megkeresném egyedül a töltőt, inkább mindig ugrik ő, pedig szoktunk náluk aludni, és nem egy pár éves kapcsolatról beszélünk.

2023. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
14%
4. Anyósod kissé kontrollmániás :)
2023. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
11%

"Ha megbízol benne, minek turkálsz a másik telefonjába?"


Ha nem bízok benne, akkor nem kérem el a telefont, hanem gyugiban belenézek.



Egyébként meg nem, nem azért kérem el a telóját, hogy turkáljak benne, hanem mert az enyém nincs kéznél, vagy lemerült és nincs töltő.


Azért érdekes, hogy némelyik pár még pár percre se adja oda a másiknak pedig tényleg nem kémkedés a cél. 😂

2023. jún. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
100%
6. Ő dolguk. Egyéntől függ, van aki barátok között is simán odaadja a telót, valaki soha életében nem adná ki a kezéből, pedig ninsc semmi titkolnivalója. Nem ezen múlik.
2023. jún. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%
Hét én ezt tudom, de miért kell mindjárt arra gondolni, hogy gyanúsítod a másikat? Én meg ezt nem értem.
2023. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Nincs ilyenről szó, hogy azért néznénk egymás telóját, mert nem bízunk a másikban. Nálunk ez tök természetesen jött. Ha ott ülök mellette, és írogat valakinek messengeren, nem takargatja, nem megy át máshová, ha fektetnék bele egy kis energiát, simán el tudnám olvasni azt is, hogy mit ír, de mindegy, mert ha olyan, amihez úgy érzi, hogy közöm van, úgy is fogunk beszélni róla.

A Tiktokot megy a YouTubeot is együtt nézzük hol egyikünk telóján, hol a másikunkén, ha közben érkezik valami bejövő üzenet, azt is simán látja a másik. Oda ülünk egymás mellé simán, ha valamelyikünk görgeti a facebookot a gépén. De pl. a fél galériámat is ő tette át nekem memóriakártyára a telefonomban.

Nem elkenőrizgetni akarjuk a másikat, hanem nekünk ez így jött természetesen. Amúgy meg én bármiről nyitott vagyok vele beszélni, szóval hogy ha valami olyat látna a telómban, amit nem ért, nem esnék kétségbe, sőt fordítva volt is már erre példa, és tök simán feszültségmentesen meg tudtuk beszélni. Mi ezt egyáltalán nem ellenőrzésnek meg korlátozásnak fogjuk fel. Nekünk ez így komfortos.

2023. jún. 14. 09:02
 10/55 Kitana. ***** válasza:
72%
A bizalmatlanság zavarna, de tegyük fel egyszer elbizonytalanodik még az első időszakban, mert még nem tudja pontosan, milyen vagyok, és belenézeget, látja, hogy nincs semmi baj, onnantól kezdve megnyugszik és soha többet nem érdekli a dolog, talán ennyin nem akadnék ki. Csak szerintem ez nem így működik, aki egyszer elkezd féltékenykedni csak arra, hogy tudja, hogy beszélgetsz 1-2 emberrel, az később is fog, az ilyen meg nem oké viselkedés.
2023. jún. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!