Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondjam neki vagy sem?

Figyelt kérdés

Friss kapcsolat, de mar annyira nem, hogy ne fajjon az elvesztese kicsit sem.

Sok defektem van korai csaladi elmenyek miatt, de sokat dolgoztam rajtuk. Van ami megszűnt, van ami most lett világosabb. Eszrevettem, hogy bekapcsolt egy elidegenedes sema nalam, ezt apámmal szemben hasznaltam gyerekkent. Apam ellen nem lehetett fellepni, mert nagy es eros volt, leorditotta a fejed vagy megvert, ha ellenszegultel csak hallgatni szabadott. Annyira fajt amit tett allandoan velunk, hogy azt talaltam ki gyerekkent, hogy ugymond megolom magamban ot, mintha nem is letezne, kitalalok neki egy masik nevet “azaz ember” es mantrazom, hogy egy senki, hogy gyulolom. Ez segitett enyhiteni a fajdalmam.

Szoval eszrevettem, hogy a baratom amikor valami szamomra fajdalmasat, nem tetszot tesz es kifejezetten kenyes a téma( ugy erzem nem mondhatom el) olyankor befeszulok es erzem ahogy atveszi a hatalmat felettem a sema es azonnal elkezdem magam levalasztani rola erzelmileg.

A fejmben mar kavarog ezer terv, hogyan fogok erzelmileg eltavolodni. Ilyenkor megvaltozik a hangom is, ilyen bekepzelt, erzelemmentes lesz, hogy ok mar nem is erdekelsz kb stilus. Es sajnos ha ez sokaig fent fog allni total elhidegulok tole.

Viszont a problema az is, hogy ami bant az olyan tema amirol nem lehet nyiltan beszelni..


anyagi jellegu.. elmentunk valahova tobben kirándulni es eleg sok dolgot fizettem en, de o is fizetett oda-vissza, talan o picivel tobbet, de minimalisan… szoval felhozta, hogy a szallas felet utaljam mar meg at a haverjanak.( nem mondta elore) Kb kopni-nyelni nem tudtam, nagyon rosszul esett, foleg hogy mar nem egyszer kifejeztem neki, hogy amugy nekem fontos, hogy a ferfi galansabb legyen es tekintve, hogy igyis mar sok dolgot álltam nekem nagyon rosszul esett.. azt ereztem nem vagyok fontos neki, nem erek ennyit se, nincsenek anyagi gondjai, jobban keres nálam (13 ezerről volt szó) . így mondtam ok, ha szeretned.. es azonnal bekapcsolt bennem a sema, hogy engem bant ezaz ember, nem akarok erzelmileg kozelkerulni hozza, nem is szeret, nem erek neki ennyit, miert teszi ezt velem, hagyjon beken, legszívesebben elmennek innen..ilyenek…


agyaltam ma, hogy valljam-e ezt fel es lesz ami lesz? De tuti egy utolso budos k…nak fog gondolni…mindig minden no golddiger, ha mar valami anyagi dolgot szeretne. megis ugy erzem ha ezt nem vállalom fel akkor elobb-utobb elrontom a kapcsolatot, senkinek nem tesz jot ez a vislekedesem..persze elfojthatom es eltitkolhatom es kompzalhatok mindenfélével, hogy jobban erezzem magam… te mit tennel?


2023. júl. 4. 18:42
A kérdező szavazást indított:
Igen, elmondanam a teljes igazsagot, lesz ami lesz.
Nem, nem mondanam el, inkabb kompenzalnek massal.
12 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%

Nem egészen értem. Tehát te az eleje óta nem mondtad neki, hogy milyen családi háttérből jössz?

Egyébként ő ugyanúgy el várhatja tőled a felesben fizetést, mint ahogy te tőle azt, hogy többet költsön. Egyszerűen nem passzoltok.

2023. júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted az normális, hogy a párod egy utolsó büdös krvanak gondolna? Gondolom, a párod is olyan, mint az apad.
2023. júl. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%

"szoval felhozta, hogy a szallas felet utaljam mar meg at a haverjanak.( nem mondta elore) Kb kopni-nyelni nem tudtam, nagyon rosszul esett, foleg hogy mar nem egyszer kifejeztem neki, hogy amugy nekem fontos, hogy a ferfi galansabb legyen es tekintve, hogy igyis mar sok dolgot álltam nekem nagyon rosszul esett." - öööööö, hát, szóval. Te elvárod, hogy elmentek együtt kirándulni és ő fizesse a teljes szállást? Az, hogy elvárod, hogy ő gáláns legyen még nem azt jelenti, hogy ez így neki is oké. Ne haragudj, de ez itt nem elidegenedés séma, hanem a szimpla kihasználás esete.

Nem tudom amúgy, hogy konkrétan mit szeretnél neki elmondani? "Drágám, ha valamit nem úgy csinálsz, ahogy én elvárom tőled, akkor számíts rá, hogy bekapcsol az elidegenedés sémám, és ezért passzív agresszív módon büntetni foglak." Vagy hogy?

2023. júl. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

1, de tud rola, marmint arrol, hogy milyen volt a csaladom, hogy kuzdottem sok defekttel stb…

Azt viszont nem tudja, hogy elidegenedessel reagalok bizonyos helyzetekben azaz probalok levallni rola erzelmileg.

Nem varja el elmondasa szerint az 50-50-et, sot hangoztatja, hogy minden meg akar nekem adni.

2023. júl. 4. 18:47
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Láthatóan mégiscsak elvárja, ha az utazás végén vakkantja oda, hogy fizesd ki a szállás felét.
2023. júl. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
3, tobbszor mondta, hogy mindent meg akar adni nekem. Valamint ugy latlm nem erted, hogy ez egy sema, nem kihasznalas.. a sema az, hogy valami bant, fajdalmat okoz nekem es nem merem felvallalni, mert ugy erzem erre nem kapok meghallgatast majd, mint pl gyerekkent es inkabb elfojtom es levallok azonnal rola. Mas kapcsolatpmban is volt ilyen de ott pl nem anyagi dolog miatt, itt most emiatt epp.
2023. júl. 4. 18:51
 7/22 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem te különösebben nem járhatsz rosszul ha titokban tartod. Ha jól alakulnak a dolgok akkor szeretitek egymást és minden tök jó. Ha meg nem akkor elhidegülsz tőle és váratlanul szakítasz vele ő pedig a világ legösszezavartabb embere lesz, hogy hogy tudtál egyik pillanatról a másikra ilyen érzelemmentesen szakítani.

Vagyis ha titokban tartod azzal inkább csak a párod veszíthet. Viszont ebből úgy tűnik mindenképpen az a korrekt lépés ha elmondod.

Azt szeretnéd, hogy mások döntsék el, hogy korrekt akarsz-e lenni?

2023. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
5, ugy latszik o sem meri felvallalni akkor
2023. júl. 4. 18:52
 9/22 A kérdező kommentje:
Engem fojtogat ez a helyzet es bűntudatom van, hogy ezt elem at biztosan jogtalanul.
2023. júl. 4. 19:05
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Milyen helyzet fojtogat? Miért van bűntudatod? Nem csináltál semmi rosszat. Add meg a havernak a fél szálláspénzt, és kérd meg a barátodat, hogy máskor utazás/kirándulás előtt beszéljétek meg az anyagiakat. Meg fogja érteni, hogy szeretnéd tudni, mi mennyi.

Nagyon sajnálom, hogy fájdalmas módon alakult ki nálad ez a kritikus helyzetekben való ellenérzés sugallta leválás/távolodás érzés, de most jól jön, hogy van ilyen jelzőrendszered, ami nem jó, az nem kell.

Ne fojtsd el az érzéseidet. Akivel nem tudod vagy nem mered tisztázni a problémákat, attól igazából nem is kell már eltávolodnod, mert nem a te embered.

2023. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!