Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehetne ezt sértődés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne ezt sértődés nélkül átbeszélni?

Figyelt kérdés

Próbáltam már, de nem jön össze.


Testsúly kérdés. Barátnőmnek ez már gondot okoz de nem akarja észre venni, pedig csak kb 10kg a többlet.

Jobban dagad a lába, úgy mozog mint aki 80éves sokszor, faj a lába.

Családi betegseg náluk hogy fáj a gerincnél és a forgónál nekik.



Az hogy semmit nem tesz ezek ellenére se valahogy nem tudom elfogadni és megérteni.

Nem értem hogy nincs meg az igény benne..pedig orvos is szólt érte..


Ülő munkát végez, de hazajőve se mozog sokat még házimunkával se..


2023. júl. 7. 17:06
 1/7 anonim válasza:
100%
Hát ezt valószínűleg nem fogod tudni megoldani sértődés nélkül, így valószínűleg a legjobb az, ha szimplán megmondod neki azt, amit gondolsz direkt módon. Érdemes azért tompítani az élen azzal, hogy kifejezed, hogy megérted a problémáját és hogy miért nem teszi, de ettől függetlenül helyteleníted. A kapcsolatokban az érthető és nyílt kommunikáció a legfontosabb.
2023. júl. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem görcsösen megbeszélni kell, hanem motiválni, pl. gyere, menjünk rendszeresebben romantikus sétára, mozgassuk meg magunkat, frizbizzünk, az olyan mókás...


Ha ezt nem tudjátok megbeszélni, akkor gondolom, sok mást sem, és akkor bizony gond van a kapcsolatban, és lehet, hogy nem csak az ő részéről. Nagyon nem mindegy, hogy hogy fogalmazol.


Pl. ha azt mondod, hogy aggódom az egészséged miatt, mert látom, hogy egyre nehézkesebben mozogsz, fájdalmaid vannak, ráadásul genetikailag valamilyen betegségre vagy hajlamos, nekem meg nagyon fontos, hogy boldog, egészséges legyél, és jól érezd magad a bőrödben, mert szeretlek, és szeretnék segíteni, téged ebben...


Szóval így nehezebben sértődik meg, legalábbis, ha előtte nem azt mondtad, hogy már olyan dagadt vagy, hogy állni se bírsz a lábadon, és rád se bírok nézni. Mert akkor ne csodálkozz.


Tehát ne minősíts, mondd el, hogy mit látsz, mit érzel, és mit szeretnél, és hogy te így is szereted.

2023. júl. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk ha egészségügyi baja van azzal nem nagyon tud hirtelen mit csinálni. (Rokonomnak is fájdalmas mozognia porckopás miatt, az orvos annyit mond hogy még pár évet bírjon ki, addig nincs kapacitás kezelni/műteni 🤷‍♀️)
2023. júl. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Volt már sokkal vékonyabb, akkor nem dagadt a lába, ennyire a gerince se fájt stb..pedig ugyanúgy ült szinte egész nap
2023. júl. 7. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A lábdagadás nem csak a sok evéstől, testsúlyproblémától lehet, a gerince se csak ettől fájhat. 10 kg túlsúly azért nem olyan nagy.


Én inkább első körben orvosi kivizsgálást javasolnék, mehet orthopédiára, laborra (cukorszint mérés, TSH) stb. lehet, hogy a testsúlygyarapodás, a lábdagadás valami más problémának a tünete. Ettől még a mozgás biztos, hogy nem árt, de nagyon nem mindegy, hogy hogyan beszélsz vele. Rossz kommunikációval, erőszakoskodással csak az ellenállást erősíted.


Amúgy mikor mondtad neki utoljára, hogy szereted, és tetszik neked?

2023. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
10 kg nem olyan vészesen sok, max akkor, ha eleve nem vékony az ember. Ennyitől nem fog dagadni senkinek a lába, vagy fájni a gerince, ezeket más okozza. Esztétikailag ha zavar, akkor el kell döntened, hogy tényleg akkora gond-e, vagy a barátnőd a fontosabb.
2023. júl. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ezt így elmondod, akkor vagy felfogja, vagy nem. Ennyit tehetsz, semmi többet.

Ilyenkor amúgy nagyon szépek azok a sztorik, hogy "motiváld", de ha valaki belekényelmesedett az életébe és a kapcsolatába, akkor ha megszakadsz, akkor sem fog változtatni. Mert neki így kényelmes. Én már párszor végigjártam ilyesmit, a környezetemben is sok ilyet láttam.

2023. júl. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!