Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan spóroljak, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan spóroljak, ha a párom nem tud?

Figyelt kérdés

7. Én jött fizetés és amint kifizette a számláit maradt még 230 ezre, de elköltötte 3 nap alatt és mivel 1 napot nem találkoztunk így nem tudom mire. De előtte meg tudom h max 30 ezret költöttünk az ő fizetéséből.


És most ezért a 30 ért en vagyok a hibás, de ő meg 1 nap alatt, konkrétan pár óra alatt elköltötte a maradékot és nem tudom mire.


Így most jön az én fizetesemből való költekezés, de én meg félre akarok tenni.


De ha most én félrerakok 150 ezret (annyit tervezek) nem tudom megmagyarázni neki h hova lett. Mert ugye nem költöttem el. Ő viszont igen és megis tudja mutatni,h mire ment el.



Ha meg elfogy a pénzem én is a tartalélhoz nyúlok. Mert vannak alapvető szükségletek amikre kell pénz.


2023. júl. 13. 02:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Ha együtt éltek, a számlák kiegyenlítése 50-50 %.

Azon felül a közös kiadásokra ( étkezés, takarítószerek, mosószerek, stb.) egy közös, szintén fele-fele összeget kell minden hónapban összeadnotok.


Ami ezeken felül van, lehet egyénenként megtakarítás.


Mindketten úgy gondolkodtok, hogy ti döntitek el, hogy a saját pénzt mire költitek, s ha elfogyott, a másikra apellálva majd lesz valahogy, az súlyos konfliktusok forrása lesz, míg együtt vagytok.

2023. júl. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudnék elviselni egy ilyen idiótát magam mellett.
2023. júl. 13. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj, ez az ember teljesen életképtelen. Akárhogy is, de hagyd ott. 150 ezer forintot félretenni nagyon sok, ha nem keresed meg minimum ennek a tripláját (450), én 250ből élek jelenleg tàrsbérletben és 50-et ha sikerül.


De ez a pasi felelőtlen, egy rongy, kihasznál es még meg akarod oldani. Ne légy naiv!


230-at valószínűleg stikában valamilyen tartozásra vert el, ez a legvalószínűbb.

2023. júl. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%

#2


Én sem egy olyat aki nem szál be a rezsibe.

Amúgy meg milyen jogon "vájkál" a másik zsebében? Egyénileg félretenni?

Ez azt sugallja, ha összekapja magát, lelép. Ha közös a távolabbi jövővel kapcsolatos elképzelés tessék közösen spórolni. Nincs enyém-tiéd.

Miénk, az van.

2023. júl. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartanék el egy másik felnőttet.
2023. júl. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is nehezen tudom beosztani a pénzt, de azért már kezdem megtanulni.

Nálam ez azért alakult így, mert olyan családban nőttem fel, ahol nagyon nem voltunk eleresztve, így mindig csak a szükséges dolgokat kaptam meg, azt elég ritkán, amit szerettem volna.

Így most, hogy dolgozom, nehéz nem úgy tekinteni a fizetésre, mint valamire, amiből végre megvehetem magamnak, amit szeretnék és nemcsak a szükséges dolgokat.

Persze próbálok ezen változtatni, de nehéz, a párom támogat és segít.

Megértem teljesen, hogy téged ez bosszant, mennyit beszeltetek erről? Nem lehetne esetleg öt is rávenni valahogyan a pénzügyi tudatossagra? Illetve mi az, hogy a te pénzedet is akarja költeni? Azért ez durva.


24N

2023. júl. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Általában eggyütt megyünk vásárolni és nyilván kellenek neki a drága fasságok amiket így magamnak nem engedek meg. De nem tudom azt mondani neki,h nem tudom megvenni, mert mikor neki van pénze akkor meg mindent is megvesz nekem is. Nyilván én nem kérek drága dolgokat mert nem vagyok akkora paraszt.
2023. júl. 13. 07:40
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem fog működni, ha ő azt se mondja el, hogy hova lett a fizetése pár nap alatt. Ha te nem lennél, akkor mit enne hó végéig?


Vezessenek be valami rendszert! Mi mondjuk közös kasszán vagyunk, de így oldjuk meg:

Tudjuk, hogy mennyi az össz bevétel, ebből lejön a rezsi és az albérlet, ez ugye fix kiadás. X összeget elteszünk. A maradékot felosztjuk a 4 hétre egyenlően. Igyekszünk nem elkölteni, ami marad, az megy a "bulialapba", ebből tudunk elmenni kirándulni, élményfürdőbe, ebből tudunk szórakozni. Így adott a motiváció, hogy ne költsünk el mindent. Ha csoda folytán marad mêg hó végéig egy kicsi, az megy be a tartalékba pluszba.

2023. júl. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én vergődtem egy rövid ideig ilyen kapcsolatban, és már orrvérzésig idegesítettem magamat a végén. Ilyen két különböző pénzügyi kultúra nem fér meg egymással, ezt minél hamarabb belátod, annál kevesebb lesz az anyagi károd. Mi az, hogy nem tudja megmondani, hogy mire vert el 230 ezret 3 nap alatt, míg te számolj el az utolsó filléreddel is? Tudod, mikor finanszíroznám az ő költekezését, meg a ráeső rezsit (mint egy nagy gyerek, akinek csak a cukorkára kell költeni a pénzéből, mert a többit anyuék alárakják - csak ő nem gyerek, te meg nem vagy anyu) pláne azon az áron, hogy magamon, meg a saját igényeimet spórolok.
2023. júl. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezért váltam el anno. Férjem akármennyit keresett, elment 1,5 hét alatt. Cigi, kóla ivás víz helyett is, kaja rendelés, mekizés úton-útfélen, ha valamire vágyott, gondolkodás nélkül megvette.

Én meg azért nem tudtam félretenni, vagy akár megengedni hasonlókat magamnak, mert utána az én pénzemből ment a rezsi, bevásárlás, tankolás, de még a cigije is.

Mindig jött, hogy de hát nincs enyém-tied, úgyis a MI pénzünk, mindegy ki fizet.

Hát igen, csak mikor az egyik a mi pénzünkből habzsidőzsizik, a másik meg matekozik, hogy minden ki legyen fizetve pedig ő keres többet, az annyira nem vicces.

2023. júl. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!