Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hosszú párkapcsolat, extrém...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú párkapcsolat, extrém spórolás van más is ilyen kapcsolatban?

Figyelt kérdés
14 éve vagyunk egy pár. 1 gyerekünk van. Mióta megszületett a gyermekünk csak a spórolás. Úgy érzem nekem most lett elegem. 30 évesek vagyunk. Nem keresünk rosszul. Férjemnek 1 főállása van ahol nagyon jól keres. De nem elég mellette még hétvégente is dolgozik. És gazdálkodunk is. Gyermekünk 3 éves. Az első 1,5 évben alig töltöttük együtt időt. Csak 1 csaladi nyaralás volt. És ott is spórolt. Közös kasszán vagyunk. Nem támogattak egyikonket sem. Mindent együtt értünk el. Gyakran érzem úgy mintha csak a sajátja lenne. Akármit vásárolok és kártyával fizetek már nézi is. Rakerdez mit vásároltam.. Régebben is spórolt, de nem volt ilyen durva. Tegnapi nap tette az i-re pontot. Kértem tőle egy-két dolgot, hogy vásároljon. Mikor hazáért a gyermekünk kérdezte, hogy narancslevet hozott-e. Erre nem volt a válasz. Természetesen sírni kezdett a gyerek. Én csak a végét hallottam már csak meg. Ahol éppen azt ecseteli hogy nem szarja a pénzt. Nekem ez annyira rosszul esett. Nagyon sokat dolgozom én is és ő is. Ha már 1 L narancslevet nem vehetek meg a gyereknek akkor valami nagyon elromlott. Utána természetesen nem hagytam annyiban. Megkerdeztem mégis mi a baj. És akkor kezdte el mondani hogy én aznap mennyit költöttem és nem kell mindent megvenni... Igazából kérdésem nincs is csak jólesett valahol ezt leirni.

2023. júl. 15. 16:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Tipikus pénz bolond férfi, rágja a szart 1 milliós nettó mellett is.
2023. júl. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Még 2 garantált minimálbéresnél sem luxus az hogy vegyenek narancslevet gyereknek.

Elképesztően taszító a férjed

2023. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, apám pontosan ugyanez, de nálunk anyám is ilyen pénzőrült, úgyhogy ők nem vitáznak rajta.

Nekik a pénz halmozása az életük értelme, kb 100 milliós összvagyonnal is folyton az akciós katalógust bújják, meg apám hatalmas táskában hurcolja a dolgokat a boltból, csak hogy ne kelljen 500 forintot benzinre költeni.

Persze a pénzügyi tudatosság fontos és jó dolog, de ez már olyan szinteket ér el, hogy hihetetlen.

Na mindegy, legalább van egy saját lakásom, de a gyerekkoromat kis túlzással mélyszegénységben töltöttem.

2023. júl. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, én is így érzem. Valahogy nagyon megromlott minden. Azt érzem neki sohasem lesz elegendő pénze. Ma is inkább elment dolgozni. Hiába mondom neki, hogy a gyerekünknek nem a pénz kell. 3 évesen állandó kérdései között van, hogy apa ma is dolgozik? Ha véletlenül is itthon van már kérdezi is hogy ma nem dolgozol?
2023. júl. 15. 16:41
 5/15 A kérdező kommentje:
3/4 engem nem boldogít a saját lakás. Inkább az együtt töltött idő boldogitana.
2023. júl. 15. 16:45
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Próbáld valahogy megbeszélni ezt vele óvatosan(!!), ezen csak ti magatok segíthettek, de azt is meg kell értened, hogy az ország jelenlegi pénzügyi helyzetében érthetően feszült a párod! Van hiteletek? Emiatt is görcsölhet akár.

Ha körbenézel, minden drágább lett, a minősége a dolgoknak viszont egyenes arányban silányul! Lásd pl. éttermek. Frusztráló tud lenni a férfinek, ha azt érzi nem tudja a megfelelő anyagi biztonságot nyújtani a családjának.

A legfontosabb, hogy érezze a támogatásod, egy hajóban eveztek! Aztán beszéljétek meg a pénzügyeket, avasson bele téged is, és tervezzétek be előre a pénzköltési igényeket. Ez kiszámíthatóságot nyújt neki is, ami mellett jobban beleférnek majd az apróságok pl. narancslé.

2023. júl. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%

És az ilyenek szaporodnak. Magadat is szégyellheted hogy idáig fajultak a dolgok. Csak azt a gyereket sajnálom.

Akkor se lennék ilyen kapcsolatban ha kenyérre nem telne.

2023. júl. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon beteg de nem lesz jobb.

Én megmondtam a páromnak anno, hogy nem érdekel a pénz, olyan áron ne menjen jobban fizető állasba ahol a kettőnk ideje bánja. Vigan szépen megélünk a fizunkból, nem halmozunk, futja mindenre amire vágyunk.

2023. júl. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nincs hitelünk! Ezért sem értem. Már annyiszor kértem szépen is és csúnyán is. Egyszerűen nem akarja érteni.
2023. júl. 15. 19:37
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Próbáld meg vele átbeszélni, hogy egyezzetek meg egy reális összegben amit minden hónapban félre raktok, de az azon felüli összeget már nyugodt szívvel elköltitek magatokra.
2023. júl. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!