Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm szakított velem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm szakított velem nemrég, szeretném megérteni őt. Mi lehetett a gond?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! Én (18f) és a barátnőm (19l) már több mint egy éve együtt voltunk. Mi voltunk egymás első komoly kapcsolata. Nagyon közel álltunk egymáshoz, és igazán szerettük egymást. A családja is nagyon kedvelt engem, még most is barátok vagyunk a húgával és az öccsével. Segítek a lánytestvérének fizikából, mert ő most lesz a 8. osztályban. Ő az egyetemen tanul, én pedig még mindig a középiskolában vagyok. De működött, mindent meg tudtunk beszélni. Rendszeresen találkoztunk, terveink voltak a jövőre nézve, jó szexuális életünk volt, minden rendben volt. Még Bécsbe is elutaztunk télen. Kézzel írt leveleket küldtünk egymásnak, én verseket írtam neki, stb. Ez egy jó, szenvedélyes szerelem volt. Azonban az élet nehéz időszakot hozott mindkettőnknek, különösen január óta. Az egyetemen rengeteg a teendője, és folyamatosan fogyatékkal élő gyermekekkel kell foglalkoznia. Nehézségei voltak a közösségbe való beilleszkedéssel, és összeveszett régi barátnőivel a középiskolából.


Májusban kért egy szünetet. Tiszteletben tartottam ezt, de nem tudtam, mi lehet a probléma, és ő sem tudta. Csak annyit mondott, hogy bizonytalanná vált a kapcsolatunkkal kapcsolatban. A következő másfél hónap nagyon zavaró volt számomra, de úgy gondolom, jól kezeltem a helyzetet.

Ugorjunk június 27-ére, ekkor szakított velem. Még mindig nem tudta igazán megfogalmazni, mi a probléma, csak annyit mondott, hogy hideggé vált, és az érzései elhalványultak. És nem akarta megjavítani a helyzetet, mert hideggé vált. De még mindig úgy gondolja, hogy jó ember vagyok, és biztosan boldog volt velem, csak valami hirtelen megváltozott benne. De akkor miért nem próbálta meg megjavítani? Végül is ezen a szüneten alig találkoztunk, és ezeken a találkozókon nagyon ingatag volt a hangulata.

Mondhatjuk, hogy ez nem egy másik srác miatt volt, egyszer beszéltem az apjával, eléggé jól ismerem, és tudom, hogy az egyetemi élet ahol ő van milyen. Ezt kizárhatjuk.


Megviselt ez, de azt hiszem, most jó úton haladok egy hónapos elvonulás után. De nem érzem, hogy ez lenne a lezárás. Tele vagyok kérdésekkel, bár a lelkiismeretem tiszta, még mindig szeretem őt, és remélem, hogy visszajön hozzám, és szeretném megérteni őt. Egyszerűen nem értem. Egy évig boldog volt velem, és hirtelen ennyire elhalványultak az érzelmei, hogy még a problémát sem akarja megoldani, ami pedig nem is ismert. Beszéltem a szüleivel, sokat gondolkodtam, és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Úgy gondolom, a probléma az lehet, hogy még nagyon éretlen, és életében válságos időszakot él át. Talán túl sok a terhe, és valóban önmagát keresi. Valami megváltozott benne, és azt hiszem, a könnyebb utat választotta. Az nem az az ember, akit megismertem.


Nem tartom a kapcsolatot vele, de elkezdtem nyitni a testvérei felé. Szeretném a barátságot fenn tartani velük, amennyire csak lehet, és továbbra is segíteni a nővére fizikából. A család még mindig nagyon szeret engem. De végül biztos vagyok benne, hogy újra találkozunk majd.


A kérdésem az, mit gondoltok erről? Mi lehetett a probléma? Ha szükségetek van további háttérinformációra, nyugodtan kérdezzetek. És mik az esélyek, hogy visszajön hozzám?



2023. aug. 3. 23:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Én azt gondolom, hogy simán csak nem szerelmes, és mással akar foglalkozni jelenleg. Te meg naív hősszerelmes vagy, aki még nem élte meg, hogy szakítanak vele. Ez ilyen. Nem kell utána hónapokig "miért? miért? miért?"-ezni. Ha ő ennyire tisztelte ezt az 1 évet, hogy ennyit mondd, hogy "hideg lett".... ok. nem a kommunikáció császára.. Ideje megtanulni, hogy lesz sok ilyen helyzet az életben amikor nem kapsz majd konkrét feldolgozható indokokat.

ne várd, hogy visszajöjjön! Lesz más.

2023. aug. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen fiatal korban a legtöbb emberben még nincs meg a kellő érettség és önismeret ahhoz, hogy tisztában legyen a saját érzéseivel, képes legyen kezelni a kapcsolataiban felmerülő konfliktusokat.

Igen, neki valószínűleg ez volt a könnyebb út.

Egyébként a párkapcsolati szünet kérése legtöbbször a félrelépés legalizálása. Lehetett úgy kalandja, hogy az apja sem tudott róla.

Egy biztos: már nem szerelmes beléd. Egy nagyon nehéz időszaknak nézel elébe. Kívánom, hogy mielőbb képes legyél továbblépni.

2023. aug. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondta hogy mi a baja. Vége és kész...sajna ez ilyen.
2023. aug. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon cuki vagy kérdező, de feleslegesen ácsingózol válaszok után.

Nem kifejezetten megszokott, hogy az emberek az első szerelmükkel fogják leélni az életüket.

Szerintem a barátnőd is úgy érezte, hogy ebben ennyi volt.

Ne akarj ennél többet tudni, hidd el, ez elég indok.

Belőlem a tapasztalat beszél elsősorban: én 18 évesen szakítottam 2 év után az első barátommal, mert éreztem, hogy nem ő az igazi. Nem volt a sráccal semmi probléma (valószínűleg veled sincs), csak nem voltam kész "elköteleződni" irányában ilyen fiatalon.

2023. aug. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%
Biztos lehetsz benne, hogy talált egy jobb képű kant. Az apja csak falazott neki.
2023. aug. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Meguntak, ennyi, lesz még ilyen ne aggódj. Ja, és hagyd békén a családot, ne nyiss feléjük, az az ő családja, nem akarja hogy része legyél az életüknek.
2023. aug. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
ne legyél ennyire béta
2023. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hosszú, de a lényeg az egyharmadánál van.


Megtanultad egy életre, hogy amikor a másik szünetet kér, AKKOR van vége. Nem negyed évvel később, amikor kimondja, hanem a szünet pillanatában.

2023. aug. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek vagytok még.

Ő az egyetemen észrevette, hogy nem csak te vagy egyedül a világon.

Ez az élet rendje. Engedd el, ne keresgélj válaszokat, mert megkaptad: már nem kellesz.

A családdal, apjával anyjával testvéreivel pedig nem kell barátkozni, nyitni.

Dolgozd fel, tart amíg tart, de vágd el a köldökzsinórt.

2023. aug. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem az, hogy tőlünk kérdezed, nem tőle. Bármibe lefogadom, hogy nem figyeltél rá. Akkor tudnád, mi volt a baj.
2023. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!