Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ez már társfüggősé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez már társfüggőség? Hogyan tudok segíteni a legjobb barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Mindketten 30 körüli nők vagyunk, sok éves barátsággal. Az a helyzet, hogy bár megosztjuk egymással a magánéletünket, nincs hozzá jogom, hogy beleszóljak az életébe. Tanácsot adhatok neki, de mintha meg se hallaná, így kezdem feladni de szeretném kikérni a véleményeteket.


Folyamatosan kapcsolatban kell lennie, liánozik. Az egyedüllét gondolatától is rosszul van, sőt néha mintha le is sajnálná a szingli nőket. Az aktuális kapcsolatából csak akkor lép ki, ha van már helyette egy új. Ilyenkor kb egy-két évig hatalmas rózsaszín köd van, nem akarja észrevenni a valóságot. Ugyanis itt jön a másik probléma, mert mindig ugyanazt a típust választja. Nagy hévvel udvarolni kezdenek neki, bombázzák a szerelmi vallomásokkal, elárasztják rögtön romantikus ajándékokkal. Hívogatják őt, meglepetésszerűen megjelennek a munkahelye előtt stb. Aztán már a kapcsolatban mindig ellenőrzik őt, féltékenykednek. Ilyenkor a barátnőm kimagyarázza, hogy ez csak a szerelmük jele. De amikor egyre durvább a helyzet, már fél, és már keresi a következő férfit, aki "kimenti".


Próbáltuk neki felnyitni a szemét, hogy a kezdeti hősszerelmes jelekre figyeljen oda, mert nem feltétlenül jó jelek. De ilyenkor annyira felháborodik és ellenséges velünk, hogy a szerintünk igazi megoldást (pszichológus) nem is merjük megemlíteni neki a csajokkal. A családja, a szülei nagyszerű emberek, imádja őket, az apjával is nagyon jó a kapcsolata, szóval ez kilőve.

Jelenleg is már gondolkozik a szakításon, de nincs meg még a következő jelölt. Javasoltam neki, hogy legyen kicsit egyedül, szabadon de rögtön leteremtett, hogy unalmas egyedül, nem vénlány, hogy egyedül besavanyodjon. Mondtam, mert az jobb ha attól kell félned, hogy megüt-e? Hogy azt kell hallgatnod, ahogy ordítva verik a bejárati ajtódat? De mintha meg se hallaná.

Próbálok jó barátnő maradni, nem okoskodni, csak segíteni, de kezdem elengedni, hiszen felnőtt ember. Esetleg ha van itt egy olyan nő, aki ilyen helyzetben volt, mint én, és tudott segíteni a barátnőjének, akkor megköszönném ha leírná a tanácsát.



2023. aug. 4. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kapcsolatfüggő, de lehet szellemi elmaradott, enyhe autista, vagy mentális betegsége is, úgyhogy ajánlatos lenne számára pszichológus, de ha ő nem akarja, akkor hagyd rá!
2023. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a szituban vagyok, nem tudok rajta segíteni, nem lehet. Mindenkinek magán kell. Nekem már konkrétan felemésztette minden energiám az egész, úgyhogy én elengedtem a dolgot. Szar nézni, de ez van ,nem az én életem..ha ő nem látja be , hogy segítségre van szüksége, te nem tudsz mit csinálni.
2023. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Barátként egyetlen egy dolgot lehet tenni: meghallgatod, érdeklődsz róla.


A nem kért tanács, kioktatás. Csak annak lehet segíteni, aki kéri a segítséget. El kell fogadnod, hogy nem élheted helyette az életét. Nem dönthetsz helyette. Tartsd tiszteletben a küzdelmét! Ez az ő élete.

2023. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3


Igen ám, de egy idő után sok ha ugyanarról panaszkodik újra és újra, de igazából megoldást nem akar.

2023. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valójában ő ezt élvezi, ez az élete. Ha az egyik kapcsolat besül, jön a másik, még jobb is így, úgyis megunta volna.

Amikor pszichológushoz küldöd, vagy felvilágosítanád, az ugyanaz, mintha el akarnád tőle tiltani a boldogságot. Sokára fog koppanni, amikor már nem fog ennyire kelleni, de akkor is az életre lesz pipa, hogy neki járna, és nem tudja ezt az eletmódot folytatni.


Amíg neki nincs ebből elege, addig ez fog menni. Ti nagyon különböztök, te tök máshogy fogsz fel egy kapcsolatot… neked teljesen mást jelent. Ő ebben boldog, csak néha van egy kisebb probléma, de az elmúlik, és megy minden tovább.

Hagyni kellene. Én elhatárolódnék az ilyentől, elhiszem hogy emberileg kedveled, de nagyon különböztök, és tök mást akartok az élettől. Ő nem hiszem hogy akarna olyan életet, mint amit mutattok neki. Neki az unalmas. Még te érezheted magad lenézve, hogy ő mennyire sikeres, ennyire tud “élni”.

2023. aug. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen klasszik társfüggő a nő. De nem kell tenni semmit ugyanis semmi eredménye nem lesz. Az életét ő bacca el magának, az eredménnyel pedig neki kell együtt léteznie.
2023. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#2-es: Ugyanezt érzem én is, mintha belefáradtam volna. Ha beszélgetünk, nagy része mindig az aktuális barátjáról szól. Vagy éppen isteníti, vagy éppen panaszkodik, hogy fél tőle mert betegesen féltékeny.

És itt szeretném megjegyezni, mert úgy látom néhányan félreértették: nem kioktatni akarom őt, nem arról van szó, hogy na majd én jobban tudom, mi neki a boldogság. Mérgező kapcsolatai vannak egymás után, amiben betegesen féltékeny a férfi, őrjöngve üvölt vele, a falba belever és féltem, hogy egyszer ő fog kapni valamelyiktől. De ezekre csak legyint, hogy csak szenvedélyes, neki nem kell unalmas férfi.

2023. aug. 4. 16:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a "kezdeti hősszerelmes hozzáállás" a gond. Nyilván a másik félnek lejön valami a barátnőd liánozó természetéből. Gyakorlatban egy baxottnagy redflaggel indít, ez pedig féltékenységben csapódik le a másik oldalon.
2023. aug. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!