Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nehezen tudom elviselni a férjemet. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
58 éves vagyok. A férjem 64 lesz. Nem írom le melyik szakmában dolgozott. Nem akarom, hogy ráismerjenek. Nem szerette a munkáját. Ha váltott munkahelyet mindig borzasztóan húzta az időt mire másik helyre ment. Tanulni mást szintén nem akart - pedig lett volna olyan amiben jó és szerette is volna- de nem, neki elég volt az életben egyszer vizsgázni. Tehát az utóbbi időben volt munkanélküli, aztán megtudta hogy van nyugdíj előtti segély. Van egy lakás amit ki tud adni albérletbe. Így a kettőből 200000 Ft havi bevétele van. A költségeket közösen álljuk. Teljesen közös kasszán sosem voltunk. Nekem van pénzem. Neki a hónap utolsó hetében és a következő első hetében nincs. Szinte büszke rá, hogy neki pénze nincs!!! Tudna dolgozni ha akarna, de nem is az a baj hogy munkahelyre már nem akar menni. Azt mondta majd kisebb munkákat vállal. Hát nem! Még itthon sem akar semmit sem csinálni. Lányunk egy ismerősének ajánlotta. Pár órás munkáról lett volna szó. Fel volt háborodva, hogy, mit képzel, ne akarja beosztani az ő idejét. Az idők során kialakult hogy mit fizetek én és mit ő. Ezt sokszor húzza halogatja, várja hogy én fizessek. A helyem is nehezen találom ebben a felállásban. Mintha akaratom ellenére rám nyomná a férfi szerepkört. Ő itthon el teszi-veszi. Mosogat, olyan lassan hogy közben meg lehetne műteni. Hajnalig nézi a tv-t, dél körül kel fel. Mindenről tudni akar ami a családban történik. Ha telefonálok szinte hallgatózik. Sokszor tudálékos, erős véleménye van másokról. Nagyon kezd az agyamra menni. Jó, tudom, hogy már nem fiatal /de még nem nyugdijas/ de legalább a férfias munkákat látná meg itthon. Kopottas az egész lakás. Lenne mit javítani, karbantartani, szebbé tenni.És meg tudná csinálni!!! Fiatalon büszke volt magára, hogy mennyi mindenhez ért. Most mikor szó volt erről azt mondta hívjak szakembert. Azt ne írjátok, hogy biztos depressziós, mert nem az. Sokszor mosolyogva sétálgat a lakásban. Szerintem soha nem érezte magát ilyen jól a bőrében mint most. Én viszont egyre rosszabbul. Ha nem figyelek oda még ki is használ. Soha nem tudok egyedül lenni. Meg egyáltalán miért nincs pénze? A lányunknak nem tud adni egy ezrest. Pedig ha csak egy picit megmozdulna sok pénze lehetne, mert olyan a szakmája. Mit csináljak? 58 éves vagyok. Aktívan dolgozom, szeretem amit csinálok. Azt tudom,hogy idegesít ez a helyzet.

2023. aug. 6. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Miért nem válsz el töle? Igazán rosszabb nem lehet, legfeljebb nem kell egy hülye emberrel vitatkozni meg elviselni magad körül.

60 évesen is lehet újrakezdeni az életedet, gondolj bele, statisztikailag még van 15-20 évetek, azt így akarod eltölteni?

2023. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Abszolút egyetértek 1-essel.

58 évesen nincs szükséged arra, hogy együtt élj egy fejletlen kamasszal, akire úgysem tudsz hatni.

Válj el mielőbb, neked is csak egy életed van, és te sem vagy már fiatal.

Neked nincs szükséged rá, neki van rád, de ha nem ért a szóból, akkor hadd koppanjon!

2023. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Válj el! A jog szerint a közösen szerzett vagyon fele téged illet.

Nem is értem 58 évesen meddig akarsz még vele kínlódni? Gondolom már 5-10 évvel ezelőtt is ilyen volt, már akkor is elválhattál volna. Akkor fel sem kellett volna tenned ezt a kérdést.

2023. aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem erős lenne elválni egyből. Ha tehetitet kérd meg h költözzetek külön egy időre és majd elválik, hogy jobban érzed e magad nélküle.
2023. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
35%

Éltek még egymással szexuális életet?


Lehet, hogy itt van az eb elhantolva(?)

A frusztrációjának van valami oka.

Mielőtt beadnád a válókeresetet, érdemes egymással kommunikálni.

2023. aug. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

Ennyi idő után ne a válásra gondolj egyből.

Ülhetnek le, mondd el ezeket neki is, esetleg ajánld fel neki a házassági tanácsadást.

A válás az utolsó fázis legyen, ha már tényleg nem akar változtatni.

2023. aug. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló. Igen heti egyszer élünk nemi életet. Leginkább azért mert én szeretném. Kicsit ez is olyan mintha neki mindegy lenne. Ebből is kezd már nagyon elegem lenni. Úgy érzem ő nagyon feminin mindenben.
2023. aug. 6. 12:08
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

64 éves, ez ilyen nyugdíj előtti "krízis" (nyugdíj után lehet rosszabb lesz), apám is ebbe halt bele 69 évesen, de ő még meg is lett szivatva mert pont két évvel előtte emeltéka nyugdíjkorhatárt!


Szerintem hagyd az anyagiakat, meg az elvárásokat, mert nem lesz jó vége!


Most lee az az időszak, amikor amenynire módotokban áll "lazítani" kellene mindenen, és ha sok időtök van akkor áthívni akiket érdemes, és grillezni, kártyázni, beszélgetni, mindenképpen társaságot vonni köré, mert ha izolálódik, akkorbe fog depizni ez fix!


Az értelmes társaság viszont inspirálhatja!


Pont az kellene most neki, hogy melléálljanak, és csapódhasson valakihez, nem pedig az, hogy megmondják neki mit csináljon!


Eddig egész életében megmondták neki, és utálta is!

Most lenne rajta a sor, hogy választhasson végre!


Remélem érthető lesz miről próbáltam írni.

2023. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%

Az egészne hasonló a pszichológiája egyébként mint amikor valaki a börtöből szabadul.


Plusz mégvalami!

Odafigyeljél a feleségeként arra, hogy a "köpenyes maffia", nehogy valami Rivotrilt vagy egyéb "gyógyszert" kezdjen el tömni bele!

Mert ez az állami szintű népirtás kategória!

Ettől még a HIT Gyülekezete is jobb!

2023. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hála istennek nincs semmi baja. Nem szed gyógyszert semmire.
2023. aug. 6. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!