Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlgondolom vagy tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlgondolom vagy tényleg nincs értelme?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Párommal másfél éve vagyunk együtt, egy éve együtt is lakunk. Pár hónapja olyan érzésem van, mintha ki is ment volna a szenvedély a kapcsolatunkból igen hamar, például okés hogy elvagyunk, nyugi van meg béke meg minden, járunk együtt programokra, sorozatozunk, sétálgatunk, beszélgetünk, mindig értem jön a melóba, este ölelkezve alszunk meg ilyenek. De valahogy hiányzik egy-egy szenvedélyes váratlan csók, vagy hogy amikor látja hogy szarul vagyok, magától felajánlja hogy megcsinál helyettem dolgokat és ne én kelljen kérjem, tehát az az önzetlen és szenvedélyes figyelem hiányzik. Zavar az is mikor piszkálja az öltözékem csak mert neki más a stílusa, vagy mikor morcos valami miatt és akkor egész nap dulifuli, vagy ha valamit meg akarok beszélni vele a kapcsolatról és azt mondja most csak vergődök, vagy ha mondjuk már mérgemben csak sírni tudok és nem jön megvígasztalni, mint aki nem tudja kezelni a helyzetet. Szexnél hiányzik a szenvedélyes előjáték, az apró puszik, mintha a testem csak arra volna jó hogy átölelje esténként meg kielégítse néha. Mikor megkérdeztem miért szeret, a válasz az volt, hogy azért mert vigyázok rá, biztonságban érzi magát velem. Most akkor én csak egy ideiglenes támaszt jelentek neki, vagy fogadjam el hogy ő egyszerűen így mutatja ki a szeretetét?

Ha beszélni kezdek erről vele, azt mondja butaság, ha nem szeretne nem lenne velem. Nekem ez valahogy nem kielégítő válasz.

Köszi a válaszokat előre is.



2023. aug. 25. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Hihetetlen, a nok megkapnak mindent, lakast, kocsit, problemamentes eletet es csak elegedetlenkednek! Ha nem tetszik, akkor koltozz vissza muterodekhoz.
2023. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Jó nincs is benne? Mert azt egyet sem írtál!
2023. aug. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Először is: nem kaptam sem lakást, sem kocsit:)

A jókat az elején írtam le.

2023. aug. 25. 08:34
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Nekem az egyetlen intő jel vele kapcsolatban az, hogy ezt nem tudjátok normálisan megbeszélni. A kommunikáció az alapja a párkapcsolatnak, sosem értem, miért vannak együtt olyan valakivel az emberek, akikkel a fontos dolgokat nem tudják megbeszélni. (Ideális esetben, ha neki nem is fontos, de jelzed, hogy neked az, akkor oda kellene figyelnie arra, hogy ne csak lerázzon a maga sablon válaszával, hanem tényleg komolyan vegye a problémád. Ha te nem jelezted, hogy neked ez mennyire fontos, akkor meg te nem/sem tudsz vele normálisan kommunikálni, igazából ez tök mindegy melyik felen megy félre, ha nem működik, az rossz, és azon dolgozni kell - az meg csak akkor működik, ha mind a ketten szeretnétek.)


A te hozzáállásod a kapcsolathoz szerintem nem megfelelő, és akkor még finoman fogalmaztam. Kétféle dolgot sorolsz fel hibának: olyat, amin kommunikációval lehetne változtatni, és olyat, amit inkább csak el kellene engedni (morcos mondjuk, szólnod kell, ha segítséget szeretnél). Már a kérdés kiírásánál is a "tényleg nincs értelme" rész erősen arra utal, hogy szerinted nincs. Nem az jön le ebből, mintha te szeretnéd ezt a fiút, inkább, mintha szeretnéd, ha megvalósítani a kislányos elképzeléseidet, elvárásaidat, ahogyan szerinted egy férfinak viselkednie kellene, és ha nem teszi, akkor inkább engedjétek el egymást. Ezzel nincsen semmi gond, de szerintem nem miatta, hanem miattad nincs értelme a kapcsolatnak.

2023. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ezen elgondolkodom.
2023. aug. 25. 08:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ha hiányérzeted van és ő b.aszik rá és nem változtat akkor szerintem szakíts
2023. aug. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd ott.
2023. aug. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Próbàljàtok megbeszélni. Mond el neki hogy amiket fentebb felsoroltàl nem tetszik. Ha utàna javul akkor jo ha nem akkor szakìtàs
2023. aug. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Haaat, szerintem a fo problemad, azaz hogy hianyzik a "szenvedelyes figyelem", nem fog megoldodni es ezt el kell fogadnod, ha vele akarsz maradni. Nem olyan tipusnak tunik, es a kapcsolatok altalaban par ev utan inkabb stabilak es kenyelmesek, mint szenvedelyesek. Legalabbis en egyet sem ismerek, ahol nyugi van (jo ertelemben) ES szenvedely is.

(En is ebben a helyzetben vagyok es nalunk a nyitott kapcsolat valt be egyelore.)

Amugy hogy olelget, meg minden nap erted megy a meloba (ezt amugy miert?), beszelgettek, programoztok, eleg idillinek hangzik, en orulnek, ha ilyen kapcsolatom lenne.


A tobbi dolog, hogy piszkalja az oltozeked vagy nem akar veled beszelni, a kommunikaciotokon mulik, es kellene rajtuk valtoztatni.

2023. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudok az elso valaszolora mit mondani, de komolyan. Annyi ferfinal jellemzo (de rengeteg nonel is) ez a mentalitas, hogy azt hiszik ha a nonek minden materialis dolgot megadnak, csak akkor lesz boldog a masik fel. Mivan? Ez komolyan orokke egy nemek közti felreertes fog maradni. Persze rengeteg olyan no van, aki tenyleg csak azert van egyutt egy ferfival, hogy anyagilag teljesen lenullazza. De konyorgom ne altalanositsunk mar. Tenyleg ennyibol all az elet, hogy lakas, kocsi meg problemamentes elet? Ennel azert sokkal tobb ne is haragudj kedves valaszolo. Ha neked ilyen nore van szukseged az eletben, aki befogja a szajat minden mas problema miatt, ha mellette elarasztod anyagi szempontbol, tudok ajanlani rengeteg sugar baby-t. Ha meg olyan no kell neked, aki nem vagyik semmilyen anyagi dologra es meg nem is panaszkodik, ha f*** vagy, akkor meg van egy rossz hirem. Egy kapcsolat sokkal tobb az anyagi dolgoknal.


Neked kedves kerdezo en pedig csak annyit mondanek, hogy egyreszt megertem amit mondasz, de nagyon sok dolgot tulgondolsz ezzel az egesszel kapcsolatban. Azert ezekert az okokert azt mondani, hogy nincs szenvedely a kapcsolatban, nekem kicsit magas.Az egy-egy szenvedelyes varatlan csokot te is tudod kezdemenyezni, bar biztos vagyok, hogy volt erre pelda. Figyelj, az elet nem egy romantikus hollywood-i sorozat, ha neked erre van szukseged tole, akkor add a tudtara. Ugyan ezt tudnam a tobbire is mondani. Egy ferfi nem gondolatolvaso, persze elhiszem, hogy sz*r lehet az az erzes, hogy tenyleg halal faradtnak tunsz es nem jut eszebe felajanlani hogy megcsinaljon par dolgot helyetted, neked viszont mennyibe tellene kedvesen megkerni ot, hogy "figyelj, nagyon faradt vagyok, meg tudnad ezt csinalni?" Morcos valami miatt es egesz nap dulifuli...figyi, ferfiaknak nem lehet ezt csinalni? Valljuk be mi nok milyenek tudunk sokszor lenni... Ha vannak ilyen napok, probalj meg ott lenni mellette, az pont hogy rossz, hogy ezt szinte tamadasnak veszed tole es negativan fogod fel a kapcsolatotokban. Ok is erzo lenyek, csak ok mashogy fejezik ki sokszor az erzelmeiket mint mi. Az viszont regen rossz szerintem az o reszerol, hogy ha meg akarsz problemakat vele beszelni, akkor ez a reakcio ra. En ezt a kritizalom mas oltozeket, mert nekem mas a stilusom dolgot se ertem a reszerol. Figyelj kedves kerdezo, ha nem tudtuk dolgokat megfeleloen lekommunikalni egy kapcsolatban, akkor ne raboljatok egymas idejet, mert kesobb csak rosszabb lesz. A kommunikacio az egyik fo pillere a kapcsolatoknak, ha ez nincs meg, akkor mire varunk? El kell mondanod neki, hogy ezek a dolgok nagyon zavarnak vele kapcsolatban, ha pedig nem hajlando veled ezeket atbeszelni es tovabbra is "csak vergodsz" mentalitassal all ehhez az egeszhez, akkor ne kinozd magad tovabb. Ugyanakkor viszont meg kell ertened, hogy egy olyan kapcsolat, ahol a ferfi rettenetesen figyelmes, baromi szenvedelyes, ennyi programot csinal veled, nyugalom es beke van es tokeletesen all hozzad minden szempontbol, csak a mesekben letezik. Nekem is baromi idillinek hangzik a kapcsolatotok ahogy elottem is irtak, a tobbi viszont tenyleg csak a kommunikacion mulik.

2023. aug. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!