Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok, gyerekkel,hogy osztjátok fel egymás között a teendőket?

Figyelt kérdés

Nagyon egyoldalúan érzem nálunk a dolgot, és a férjem nem is hajlandó látni mennyi munkám van benne.

Én home officeban vagyok, de nyilván dolgoznom kell. Én viszem-hozom a gyerekeinket oviba, foglalkozásokra. Minden ezzel kapcsolatos dolgot én intézek.

A háztartást én viszem, mindennap van meleg kaja, én mosok, takarítok, ablakot mindent.

A kazán karbantartását, a kerek és olajcseret, vizsgáztatást.

A ház felújítását.

Kértem, hogy menjünk el egy programra. Nekem esett, hogy ő fáradt... 6-kor kell és bejár dolgozni...és munka után levágta a füvet...

Én is fáradt vagyok.

Ki hogy osztja el?



2023. szept. 9. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Kinti munka, autós dolgok és ilyesmik (teregetés is pl) a férjem dolga, a benti az enyém. Néha persze segítünk egymásnak, de kb 50-50be azért nekünk sikerül elosztani a dolgokat.
2023. szept. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6-kor kell és bejár dolgozni - Útközben beadhatja a gyerekeket a megfelelő helyre, hazafelé elhozhatja őket, és együtt be is vásárolhatnak, ami egy közös nagy kaland lesz, és lesz mit enni otthon, hideget, vagy ha valaki főz, akkor meleget is.
2023. szept. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Ha mind a ketten dolgoztok, fizetett takarítóra lesz szükségetek. Főzni nem kell, rajtad kívül mindenki eszik, ahol van, csak magadnak főzz ebédet, vagy rendelj.
2023. szept. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én viszem magammal reggel a gyerekeket, férjem összeszedi őket hazafelé. Ha szükséges, bevásárolnak. Együtt főzünk, amíg a vacsi készül, vasalok és megy egy mosás. Ha kell, addig porszívóz, füvet nyír, intézi az autókat, ilyesmi. A gyerekeknek segíteni a tanulásban reál (férjem)/humán (én) alapon szoktunk. Oké, nekünk már nem annyira kicsik a gyerekek. Este dumaparti a vacsinál. Nagytakarítás együtt hétvégente, kivéve a fürdőszoba, mert az én szeretem csinálni. Hát valahogy így. 20+ éve.
2023. szept. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten dolgozunk teljes állásban, házimunka 95%-a közös, a fennmaradó 5%:( a bevásárlásokat a férjem intézi, és én főzök a családra). Kerti munka közös, gyerek dolgai közösek. Amit nem tudunk megoldani, ahhoz intézünk segítséget a gyerek körül.

Közös programot legalább havonta csinálunk kettesben, fontosnak tartjuk mindketten, hogy foglalkozzunk egymással is, nem szűntünk meg férj és feleség lenni, csak mert gyerekünk született. 1 kisfiunk van, 4 éves. Vele is megyünk hármasban ide-oda alkalmanként. Pl ma voltunk a sógornőm esküvőjén ahova őt is vittük.:)

2023. szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Mi ugyanúgy osztottuk el, ahogy ti. Én is home office-ban dolgoztam, és mivel én osztottam be az időmet és én voltam otthon, mindent én intéztem ami a gyerekekkel, a háztartással, és az autóval kapcsolatos, és minden családi ügyet is én intéztem, a szerelőket is. Tényleg nagyon sok, nem is főztem mindig, és nem volt mindig ragyogó tisztaság, bár igyekeztem.

De az én férjem nem várt el sem meleg ételt, sem mintarendet, és mindenben hajlandó volt segíteni, elmosogatott, kiteregetett, tanult a gyerekekkel, és soha nem utasított vissza semmilyen programot. Próbált ő levenni a vállamról terhetek, dehát reggelétől estig dolgozott, és igen, ő is fáradt volt. Mi nem vitáztunk a feladatok elosztásán, hanem azon versengtünk, hogyan tudnánk a másikat tehermentesíteni. Abban segítettük egymást, hogy tudjon a másikunk pihenni.

Tudom, hogy ez nehéz időszak, de türelem, elmúlnak ezek a évek, a gyerekek gyorsan nőnek, és hamarosan nem kell őket hurcolászni. Az már nagy könnyebbség.

2023. szept. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!