Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzem fogva magamat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem fogva magamat a párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szeretem a páromat, szerelmes vagyok bele, mindent meg tudok vele beszélni és szerintem harmonikus a kapcsolatunk. Egy éve vagyunk együtt, együtt is élünk.

Egy több éves kapcsolatból véget ért, eltelt egy év és összejöttünk. Nem akartam párkapcsolatot, élveztem a szabadságot, de beleszerettem. Meg azért nyilván olykor magányos is voltam és vágytam valakire.

Az előző párkapcsolatom negativ dolgai miatt elég kritikusan és óvatosan álltam a kapcsolathoz. Az fontos azért, hogy mielőtt összejöttünk munkán keresztül ismertük egymást 2 éve, elpoénkodtunk olykor, de nem volt semmi köztünk. Mikor randizgattunk, akkor elég hamar mondta, hogy szeret, adott kulcsot és minden nap találkozni akart. Nekem ez sok volt, egyetemre jártam, dolgoztam mellette és néha szerettem volna egyedül lenni. De közben vele is szerettem lenni. Közös elhatározás volt, hogy összeköltözzünk. Már nem tanulok, dolgozom, több időm is van. Tudok egyedül is lenni, járok sportolni, szoktam találkozni a barátaimmal is, együtt is szoktunk találkozni barátokkal, meg nyilván csomó közös programot is csinálunk.

Volt párszor vita abból, hogy kevés minőségi időm van rá és neki erre több igénye van. Nehéz volt persze, mert tényleg kb csak este találkoztunk. Nem tudom pontosan mi a problémám, hogy hozott dolgok miatt érzem néha azt, hogy kontrollálni próbál. Sokszor mondja, hogy szeret, neki tényleg én vagyok az első, meglep sokszor valamivel, beszélgetünk sokat, ha úgy van vacsorával vár haza, bújik simogat, meghallgat, ha kellett támogatott anyagilag is, birja a barátaimat és a családomat is, és mindent mond, amit érez és ezt elvárja tőlem is. Kicsit zavar, meg őt is zavarja amúgy, hogy neki nincsenek olyan mély baráti kapcsolatai, ezért neki kevesebb igénye is van arra, hogy haverokkal összeüljön. A munkájával jól keres, sokat van egyedül, saját magának a főnöke, így énidőt se igényel annyit, mint én. Van, hogy féltékeny és bizalmatlan kicsit, ebből is volt már vitánk, de mindig meg tudtuk beszélni. Nem mondja, de érzem, hogy olykor fél attól, hogy elveszít vagy elhagyom és ha összezördülünk az is általában emiatt van. Kicsit elveszett most, mert kiégett a munkájában és nem tudja mi mást tudna csinálni, és ezért a párkapcsolat most a fő támasz neki. Én imádom a munkám, és szeretnék még tanulni is, ebben támogat.

De általánosságban ő ragaszkodóbb és családcentrikusabb ember, mint én. Nekem nem ő a legelső, hanem a karrierem, és kb vele egyszinten van a családom és a barátaim is.

Mindent összevetve én folyton félek attól, hogy kontrollálni akar, ha a féltékenység jelét mutatja felkapom a vizet és néha szerinte félre is értek dolgokat, amik szerinte alap dolgok egy párkapcsolatban.

Szerintetek? Lehet, hogy én nem vagyok alkalmas jelen állapotomban egy normális párkapcsolatra?

Köszi a válaszokat!


28/N



2023. szept. 10. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eltérnek az igényeitek. Neki a párkapcsolat az első, neked nem és szerintem ezt érzi is valószínűleg. Meg ő ragaszkodó típus, te nem. Lehet akaratlanul is azt érezteted vele, hogy nem szereted csak elvagy mellette.
2023. szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában egy párkapcsolat ezzel jár.
2023. szept. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy mindig úgy érzem, hogy ez a "neki én vagyok az első", ez ilyen tök természetesnek, alaptulajdonságnak tűnik, pedig egyáltalán nem az.


Ő döntött úgy, hogy hagyja magának, hogy ennyire fontos legyél számára. Ha neked legjobb esetben is csak második ő, akkor nem vagytok egymás emberei szerintem.

2023. szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy menj el terápiára és dolgozd fel az előző kapcsolatod, közben maradjatok együtt
2023. szept. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Ezért kellene az embereknek többet dolgozniuk magukon főleg mielőtt beleugranak egy új kapcsolatban. Nem mersz elköteleződni vele szerintem. Hozod a korábbi sérelmeket.
2023. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"én folyton félek attól, hogy kontrollálni akar"

Ne félj.

Csináld, amit akarsz, és ne hagyd magad kontrollálni.

Az mindenképp jó, ha tiszta a helyzet, és tudjátok, kb. mit várhattok a másiktól.

2023. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!