Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mièrt akarok egyedül èlni ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mièrt akarok egyedül èlni ha pár ève mèg gyerekről fèrjről álmodtam?

Figyelt kérdés

7 ève szültem. Akartunk gyereket. De ahogy megszületett rá 2-3 èvre azt kezdtem èrezni, hogy rohadtul nem akarom ezt. Nyílván míg nem tapasztaljuk meg a rosszat, addig nem tudjuk èrtèkelni a jót :(


Egyedül akarok èlni, semmi kedvem senkit se kiszolgálni már, betegsèg esetèn a nyafogásukat hallgatni 24 -ben, hogy nem èlhetem már a nyugis, gondtalan èletem.

Fèrjem tudja, hogy elegem van. Azt mondta költözzek el akkor.


De hova, ha a lakásomban èlünk, ès Ő meg a sajátjába nem akar menni mert ki van adva.


Minden nap álmodozok arról, hogy milyen jó lenne ha hazamennèk, ès nem lennènek már otthon. Egyszerűen nem akarok anya lenni útálom ezt a szót is.

Elegem van már abból ha gyereket látok az utcán, elfog a gyűlölet irántuk.

Nincs kiút ebből. Bánom mint a fene, hogy erre vágytam. Vágytam arra, amibe mèg sose volt rèszem.

Annyira megvisel ez, hogy menekülök itthonról minden nap. Ha odavagyok jókedvű vagyok, ès van èletkedvem. De hazajövök mindennek vège. Muszájból csinálom ezt.


Mièrt kapja az ember az èllettől ezt a szenvedèst? Mièrt nem azt adta, hogy meddő vagyok.


Volt már valaki aki annyira megutálta azt anyaságot, hogy már kapcsolatban sem akar èlni senkivel csak egyedül a nyugivan?


2023. okt. 14. 21:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
9%
Troll.
2023. okt. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha elválnátok, a férjed és a gyerek pedig kiköltözne a lakásodból?

Képzeld el. Mit érzel, ha ezt elképzeled?

2023. okt. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
36%

"Elegem van a házimunkából, az örökös kajakèszítèsből, mosásból... Anno ezeket nem csináltam minden nap."

Valószínűleg csak nagyon fáradt vagy. Ha a férjed nem végzi el ezeket, akkor jó lenne nektek egy fizetett háztartási segítség.

2023. okt. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

13/14

Sokszor elgondolom ès azt èrzem ezt akarom. Hogy Ő nevelje. De fèrjem azt mondja èn lennèk az, aki 10 perc után sírna. Ezzel ijesztget. Szóval nem tudom. Gondolatban tök jó ès erre szoktam gondolni ès hogy èn meg új èletet kezdek. De ha odavagyok 5 órát kb.már várom nèha, hogy hazaèrjek. Ezèrt se èrtem mi van velem :( :(



14/14 sajnos anyagilag nem engedhetjük meg.

Igen mindent èn csinálok szinte. Az èletem az anyasággal 180 fokkt fordult ès nem birom ezt. Hogy egy èleten át izguljak majd valakièrt csupa stresszkènt èljek. Mert hát azèrt akárhogy is van ha suliba van aggódok èrte ami számomra nagy lelki teher. Nem tudok lenyugodni.

2023. okt. 14. 22:50
 15/29 anonim ***** válasza:
5%

Troll vagy vagy mentális betegséged van.

Nem ismerek olyat aki ne azt m9ndaná hogy az életében a legjobb dolog a gyerek.

2023. okt. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is depresszió lehet. Államilag támogatott terápia is létezik, beszélj a háziorvosoddal, utaljon be pszichológushoz vagy pszichiáterhez!

Segítségre van szükséged.

2023. okt. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
89%

Hiába nevezitek trollnak a kérdezőt, ez egy létező jelenség, de nem szokták az emberek ezeket a sötét, társadalmilag nem elfogadott dolgokat megosztani még a legközelebbi hozzátartozóikkal sem, mert félnek tőle, hogy elítélik őket. Viszont tematikus fórumokon név és arc nélkül sokan ki szokták írni magukból a hasonló gondolataikat.

Kérdező, szerintem is egy pszichológus segítene neked a legtöbbet ebben a helyzetben. És a férjednek nincs igaza, nem csak meghallgat, az csak az első terápiák egyike, hogy felmérje, miről van szó az esetedben. Aztán kidolgozza a terápiát személyre szabottan és végigvezet a folyamaton. Erre a férjed nem képes, és őszintén szólva, a flegma, nem-törődöm hozzáállása és hogy látszólag elbagatellizálja a problémáidat sem vetít sok jót előre. Meg nekem eléggé úgy tűnik, hogy fél tőle, hogy egy nap egyedül marad a gyerekkel és neki kell róla gondoskodnia kizárólag, ezért próbál érzelmileg zsarolni. Csodás lehet egy ilyen családban felnőni...

2023. okt. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
88%

#14

Doki, doki, doki, doki, doki!!!


Egyrészt van TB alapon, igaz, hogy hosszú a várólista, de eddig 7 év ment el a senkivel. Nem csak meghallgat, illetve pont az, hogy a férjed nem hallgat meg. Van ingyenes családterápia is. Ugyanaz tartja, aki magánban 20 ezerért tud fogadni, és magánban is van várólista. De akár ingyenesen hivható lelkisegély is van. Vagy ha gondolod, nekem is irhatsz privátot. Nem vagyok pszichológus, de szivesen meghallgatlak. Annyi xart mért rám az élet, elég sok mindenben Van tapasztalatom.


Másrészt a szülés utáni depresszió, ha nem kezelik, biziny eltarthat ennyi évig. Van, hogy kell a kezdeti lendülethez a csodabogyó. Mivel ez nem úgy mûködik, hogy te eldöntöd, hogy holnap reggel örülni fogsz a madárcsicsergésnek, nem szorongsz, boldog leszel és pont. A depressziós ember szervezete pont ezeket at örömhormonokat nem termeli.


Addig is:

Mecsek Hangulatjavitó Tea

Nem csodaszer, de a kezdeti lökést megadhatja. Próbáltam, tudom ajánlani. Esetleg Remotiv extra, vagy vadkenderolajos étrendkiegészitôk. Te tudod, hogy mi fér bele a büdzsébe.


Viszont: igen, itt a házassággal lesz a gond, nem a gyerekkel. A férjed egy fax, ne is haragudj. Ô is vegye ki a részét a házimunkából és a gyereknevelésbôl! Persze, hogy kiégsz. Ô meg elrendezi annyival, hogy ne hisztizz?!

Miért nem állsz a sarkadra?! Kisanyám, hát orditsd már le a fejét, hogy álljon neki mosogatni, levinni a szemetet, mert a te napod is ugyanúgy 24 óra. Az apai feladatokat meg végképp ne testálja rád. Milyen jogon?

Gondolom, tipikus forgatókönyv. GYED alatt te csináltál mindent, hisz ô dolgozik, te meg "csak" otthon vagy. Aztán elkezdtél dolgozni, és a házimunkát is te csináltad tovább. Miért is...? Aztán megy a csodálkozás, hogy Pont akkor kezdtél kiégni.


Gondolj bele, hogy legrosszabb esetben mi történik. Maximum besértôdik úgy, hogy beadja a válást és elmegy. Na bumm, hát nem pont ezt akarod? Miért akarsz neki ennek ellenére még mindig ennyire megfelelni?

Tedd le ezt a terhet, feleslegesen cipeled.


A jó hir az, hogy te osztod be az idôd. Felnôtt vagy, azt csinálsz, amit akarsz. Nem kell minden nap puccba vágni a lakást! Szerinted mi lesz, ha egy este otthagyod a mosatlant? Semmi. Fogod meg a gyereket és húzzatok el holnap kirándulni! Vigyetek teát, szendvicset, pokrócot, és cipeljetek haza egy szatyor gesztenyét! Nem lesz mosva, nem lesz vasalva, álkni fog a por a polcok tetején. És...? Rá fogsz jönni, hogy ezt el lehet engedni.


A gyerekkel és a férjeddel beszélj, hogy neked kell heti egy óra énidô, mondjuk minden szerda 18 és 19 közt. Fürdést,vacsit, stb intézzék el ketten vagy egyedül. Te meg csinálj felnôtt szinezôt, nézz sorozatot, olvass, tornázz.


Heti egyszer legyen egy òra anya-fia programm. Egy óra apa-fia. Egy óra férj-feleség. Utóbbi a legnehezebb. Addig pl a gyerek nézzen meg egy mesét. Ti meg mondjuk kezdetnek kârtyázzatok. Olvassatok fel egymásnak könyvet. Krémezzétek be egymást tetôtôl talpig.


Egy pár hónap után ráfogsz jönni, hogy tudod élvezni a gyereked társaságát. Komolyan, ennyi idôsen olyan okosakat tudnak már mondani. Meg rájössz arra, hogy a férjedét egyáltalán még tudod-e.

2023. okt. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom gyerekként nem szerettek a szüleid.
2023. okt. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
37%

Uram isten

Szerencsétlen gyerek

És csodálkoznak hogy miért van ennyi mentális beteg ember

Hat ezért mert ilyennek a kölyke

2023. okt. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!