Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg baromi nagy kérés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg baromi nagy kérés, hogy most az egyszer ne adja haza a pénzt, mert állatorvosra kéne?

Figyelt kérdés

A macskámat műteni kell, 150 ezer ft, és utána is kell gyógyszer meg utókezelés, ami alkalmanként 5-10 ezer ft.

Simán beleférne anyagilag, csak a párom minden hónapban hazaad a szüleinek 200 ezer ft-ot. Már ez alapból zavar valamennyire, de elfogadtam.

Most megkértem szépen, hogy most az egyszer ne tegye, de hallani sem akar róla, merthogy jön a fűtésszezon és a szülei kétségbe vannak esve, és már amiatt is csalódott bennem, hogy eszembe jutott egyáltalán, hogy helyettük a 8 éves macskámra költenénk, akinél nem is garancia, hogy felépül, meg amúgy is pár év és elpusztul.



2023. okt. 15. 19:43
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/277 anonim ***** válasza:
100%
*Összesen* 300 ezret költ a pasi a megtakarításra meg a szülőkre
2023. okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/277 anonim ***** válasza:
7%

#127: Elmondása alapján nem marad a pasas részéről semmi, mert ad haza és kifizeti a lakást, míg ő állja a rezsit és ha ha valami közbejön a megtakarításon kívül.

Én is kérdeztem hogyan lehetséges, hogy másra jut, de a macskára mégse? Nem válaszolt. Most vagy együtt herdálják el a pénzt, vagy az egyik. Más lehetőség nincs. Ha már bántalmazza a párja verbálisan, akkor lehetséges, hogy ő. De hát az ő oldalát nem olvassuk. Talán neki is van igaza legalább pár dologban csak hát azt nem tudjuk meg.

Nagyon "érdekes" hogyha nő tesz fel kérdést akkor vagy pátyolgassák, tanácsot adnak vagy lehordják, de ha férfi, akkor egyértelműen kapja az ívet. Pedig ki tudja lehet benne valami, hogy szeretnek költekezni, vagy a kérdező ha már az ő része marad meg és mégse bántalmazzák csak a véleményét fejti ki a társa miszerint anyagias, nem tud gazdálkodni. Mert ha belegondolunk annak, hogy olyan szavakkal dobálózik szinte biztos, hogy van előzménye, vagyis van rá indoka. Furcsa, hogy a kérdező a pénzzel törődik és azzal hogy ki mit gondol róla. Lássuk be ha tudja az ember, hogy igaza van, hogy semmi rosszat nem tett, akkor nem foglalkozik más nézőpontjával, főleg nem egy bántalmazóéval.

2023. okt. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/277 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy idióta. Dobd a francba.
2023. okt. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/277 anonim ***** válasza:
8%

"A 400-amból 100 elmegy állampapírra."

Hogy mire?

Jó, végülis egyéni probléma. Csak akkor nem kéne lenézni a másikat, amiért ő meg a szüleinek ad pénzt. Azoknak a szüleinek, akik felnevelték, etették, taníttatták, gondoskodtak róla.


"Marad 300. Kb. 230 elmegy csak ételre és rezsire."

230 ételre és rezsire... Hadd számoljak! Ha ő keres 400-at, amiből 200 elmegy anyósodékra, neked a 400-ból elmegy 100 állampapírokra, akkor marad még 500 ezer. Abból ha 150 a macska műtétje, akkor is marad még 350 ezer. Ha 230 a rezsi meg a kaja, akkor is még marad még 120 ezer.

Ha meg úgy van, nem tilos ám egy hónapig kicsit visszafogottabban költekezni. Oké, az állandó számlákon nem lehet spórolni, legalábbis ha a közüzemi szolgáltatásokon spórolsz, akkor annak csak hónapok múlva lesz látszata. De minden máson lehet spórolni.


"A maradék meg minden másra. És akkor a váratlan kiadásokról meg nem is beszéltem."

Tehát ketten együtt kerestek 800 ezret, bőven az átlag fölött kerestek, és nem vagytok felkészülve egy váratlanabb kiadásra. Itt a legnagyobb probléma a pénzügyi tudatosság hiánya.

2023. okt. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/277 anonim ***** válasza:
3%

134.


Üdv a Gyakorin!


Tudod, itt a válaszolók 90%-a nő. Vénlányok, meg elváltak, meg unatkozó házitojók.

Erre a kedvenc példám, mikor bizonygatják, hogy a nő 40-50 évesen is kapós, de a 40+ -os papa már vénember, akit hamarosan pelenkázni kell, és ha véletlen akad egy fiatal barátnője, akkor pedofil állat is!


Ja, és mindenki diplomás, 500+ a fizuja, vett saját lakást, és 2...30 centis a pénisze. És a a pasija semmi tinifinomsággal nem lépne félre.

2023. okt. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/277 anonim ***** válasza:
100%
136# nem számoltad bele, hogy 200 csak az albérletük. Az állampapírt meg a srác veszi CSAK A SAJÁT NEVÉRE a lány pénzéből.
2023. okt. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/277 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező: egy gyakorlati tanács: ha a pasi mobilról használja az államkincstár appot, esetleg egy próbát megér- lépj be, adj el mindent… jelszót valószínűleg kérni fog…

DE: mielőtt az eladás menőre mész, RÖGZÍTSD a saját ÚJ számlaszámodat a felületen és oda kérd a kiutalást, különben a közös, jelenleg megadott számlára megy vissza a pénz (bár, ha szemfüles vagy, az is jó lenne, a gond csak az, hogy emberünk kap sms értesítést, ha a tranzakció megvalósul és az értesítős mobilszámot így nem tudod megváltoztatni, csak ő tudja ügyfélkapun vagy személyes államkincstári ügyfélszolgálaton.


HIGGADJ le.

A következő fizetésig. Addigra okosan, csendben:

- költözést, elcuccolást leszervezni

- kitalálni, hová mész, ha kell szabit kivenni, családtagok, barátok segítségét kérni költözéshez, pakoláshoz

- közös számlán számlatörténetben megnézed, ki mikor, pontosan a hó melyik napján kap fizetést… ha az övé megjött, azonnal LEVESZED készpénzben… nem utalgatsz, mert arról is lehet, hogy megy az sms és azt még esetleg vissza tudja vonni (számlacsomagfüggő)

- van 2 heted kifigyelni az államkincstári jelszót, közben begyakorlod, hogyan tudod beállítani az új bankszámlaszámot, ahová a kiutalás érkezik az eladás után


Hideg fejjel.

2023. okt. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/277 A kérdező kommentje:

NEM TUDOK KÖLTEKEZNI, mert akármit veszek magamnak, akkor számon kér, hogy mit vettem és miért. Évek óta nem vettem sem ruhát, sem cipőt, sem parfümöt. A kozmetikumaimról is be kell számolnom, melyik miért muszáj és, hogy nincs-e esetleg olcsóbb. Kb. a legolcsóbb van nekem mindenből. Van egy arckrémen, egy hajbalzsamon, egy 3000 ft-os alapozón, egy 2000 ft-os szempillaspirálon, és egy pirosítóm (olyan régi, hogy már nem is tudom mennyi volt), ezeken kívül SEMMIM nincs. Ha bármit akarok ezeken kívül, az szükségtelen női hülyeség, ő nem fogja eltűrni, mert akkor "nincs megállás". Abba se megy bele soha, hogy anyámnak kozmetikum csomagot vegyek karácsonyra, mert szerinte semmi haszna és drága is. De ő meg simán vett a szüleinek új TV-t, és év végén már konkrétan semmi pénzünk nm maradt ételre, sem takarításra, mert minden elfogyott.

És igen, látom nehéz a felfogás, pedig el lett magyarázva.

200 megy a szüleinek, 200 az albérletre, 100 az állampapírra, 200 a kajára (minimum), kb. 30 ezer a rezsi. Ezeken kívül tisztítószer, pipere. És hopp, nincs már szinte semmi pénz. Ebből a büdzséből nem jut a macskára 150 ezer ft!!! Akkor lazán jutna, ha most az egyszer nem utalna a szüleinek.

2023. okt. 15. 23:20
 139/277 A kérdező kommentje:

139

Ez egy jó terv lenne. Csak mi legyen a macskámmal? :(

Holnap már műteni kellene...


Egyébként holnap alapból szabin leszek.

2023. okt. 15. 23:23
 140/277 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Ha eladom az állampapírokat és lelépek a pénzzel, akkor nem jelenthet fel engem a rendőrségen, és nem lehet, hogy még engem hurcolnak meg?
2023. okt. 15. 23:27
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!