Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan jelezzem a barátomnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan jelezzem a barátomnak, hogy én ennyiket nem tudok kifizetni?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, ő sokkal többet keres nálam.


Együtt élünk, de külön kasszán, nem vagyunk házasok, még nem vagyunk együtt annyira régóta.


Alapvetően úgy oldjuk meg a kaját, hogy eldöntjük, mit főzünk, és akinek van ideje, az megy boltba. Ez legtöbbször én vagyok, nekem esik útba hazafelé. Amúgy rezsit, lakbért, stb, felezzük.


Az a problémám, hogy ő kitalálja a legflancosabb ételeket, de kezdő bérből nekem erre nincs ennyi pénzem, és nekem a hagyományosabb ételek is elegek lennének.


Sokszor előfordul, hogy én eszek belőle egyszer max kétszer, ő meg megeszi a háromnegyedét.


Nem sajnálom tőle, ne értsétek félre, de így nem nagyon marad pénzem, pedig szeretnék félretenni is.


Szégyellem megmondani neki, hogy nekem ezek a dolgok drágák, ő pedig nem nagyon veszi észre, hogy ez így sajnos aránytalan.


Hogyan beszéljek vele erről?


2023. okt. 16. 16:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

magyarul, közlöd vele, hogy szeretnél félretenni, de ez igy nehezen megy.

tegyetek be a bolti közösbe is pénzt a shoppingra, nem ciki, legyél öszinte, megfogja érteni, csak te rágod a gittet emiatt, neki természetes lesz hidd el...proba ma este? megmondod neki?

2023. okt. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Őszintén, egyenesen. Laci, pályakezdőként sajnos nem keresek annyit, hogy ilyen drága ételeket finanszírozzak. Néma gyereknek az anyja se érti szavát, ugye. Ha nem mondod neki, hogy nem bírod ezt anyagilag, hanem csak szó nélkül fizetsz mindig, akkor nem fogja tudni.
2023. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
A pasinak illene állnia. Ők esznek meg szazezereket havonta
2023. okt. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Kevesebbet keresel, de az õ kaját is fizeted, plusz bevasarolsz és főzöl is? Valamit nagyon nem jól csinálsz.
2023. okt. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Vazze nehogy ennyire ne tudj már kommunikálni. A kaja tervezésénél mondod neki, hogy én az egyszerűbbet szeretném enni, mert a drágább, amit kitaláltál, az nekem a költsége miatt nem kell. Ennyi.
2023. okt. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg annyit kéne csak, hogy elmondod hogy nem akarsz ennyiért enni és inkább vegyetek külön kaját. Nekem viszonylag jó a fizetésem, de így sem szórom össze-vissza.


Nekem elsőre úgy jön le hogy a pali ezzel akar nagyzolni, nagynak láttatni magát. Egyszer-egyszer mindenki eszik valami drágábbat, ha máskor nem akkor ünnepekkor, de nem állandóan. Ráadásul bezabálja a nagy részét, észre sem veszi hogy félve eszel.


Elgondolkodnék nagyon ezen a viselkedésen, de ez már a te dolgod. Annyit kéne megmondani, hogy számodra ez drága és inkább eszel külön, ő meg egyen amit gondol.

2023. okt. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

Mondd el neki, hogy nincs rá pénzed, bár ha tisztában van azzal hogy pályakezdő vagy és nem is vett fel a pénz (saccra tudja mennyit keressel) igazából mondani se kéne. Ő vagy teljesen ostoba,mert nem esett le neki, te hazudsz neki fizetést illetően vagy totál ignoráns. Szerintem ti nem lesztek sokáig együtt.

(Tévedés esetén szívni fogsz nagyon sokat mellette.)

2023. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%

Bele sem mennèk ebbe, pedig eddig én voltam a jobban kereső.

Ebédre megeszek egy fél cukkinit, aztán elég is volt. Ha épp párom van, akkor meg kell egy fél🐷

Szerintem az anyagi dolgokat már jobb az összeköltözés előtt megbeszélni.

2023. okt. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Mond el neki őszintén, hogy neked ez így túl drága és szeretnél spórolni. Ha szeret, megfogja érteni.
2023. okt. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%
Azt lehet tudni, hogy miért nem FÉRFI partnered van, egy ilyen fillérb@Xó senki helyett?
2023. okt. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!