Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 36 éves nő miért jár haza a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

36 éves nő miért jár haza a közös otthonból az anyjáékhoz hétvégére?

Figyelt kérdés

6 éve ismerkedtünk meg, 3 éve volt az esküvő, 1 gyerek van. Minden, de minden hétvégén az anyjáékhoz megy. Ha megyek akkor velem, ha nem, akkor nélkülem. 300 kilométerre laknak, anyagilag is nagyon jó ez. Ott úgy él ilyenkor mintha gyerek lenne. Anyu főzi reggel a kakaót, megkeni a kenyeret, kivánságra főzi az ebédet, utána fagyizni mennek, télen korcsolyázni, kirándulni. A legrosszabb, hogy mindezt úgy mintha gyerek lenne akit a szülei visznek ide-oda. De tényleg! Teljesen úgy is viselkedik. Hiába vagyok ott, a viselkedése teljesen más. Külön kell aludni, mert a szülei nem nézik jó szemmel az ilyesmit pl. Nekem ilyenkor általában az apósnak kell segítenem a barkácsolásban. Elegem lett, én nem megyek már! A gyerek se változtatott semmit, ugyanúgy megy. Mostanában sokszor nem is viszi magával, hogy teljes legyen a gyerekkori élmény. Ilyenkor mi jól elvagyunk itthon, de nagyon furcsa, hogy teszi fel a képeket az instára, hogy kirándul valamerre a szüleivel, a nővérével, meg annak a 20 éves lányával. Mintha a szülők vinnék a kisgyerekeket. Nővére mégrosszabb, ő ott is lakik a válása óta 10 éve. Ő 18 éves koráig az anyjával aludt egy ágyban! Komolyan! Ha nem, akkor üvöltött éjszaka és remegett mint egy gyerek. Mert ő félt! A férjével hasonló okok miatt váltak, mert nem mehetett külföldre dolgozni, mert akkor ő egyedül nem alszik otthon. Aztán elment, a csaj meg mindig hazacuccolt hétköznap. Ebből lett elegem a férjének, anyós bőszen irányított.

Szerintem nagyon beteges ez az egész! Azt hittem, ha lesz gyereke, ki fog lépni ebből a gyerek szerepből! Amúgy nagyszájú, követeli a tiszteletet, mindig övé az utolsó szó. Hétvégén meg kisgyerekké válik. Nem tudom mi a … ez! Milyen betegség. Az anyósom is bolond, ő élvezi ezt (munkanélküli amúgy az ő születésük óta), olyanokkal éget minket, hogy az állatkertben a két felnőtt lányának gyerek jegyet akart venni, merthogy neki ők gyerekek!


Ez elmúlhat valaha, van mód rá vagy pszichiáteri körkép? Amikor felhozom, akkor támad, hogy “azért mert neked nincs jó kapcsolatod a családoddal ….” Pedig az van, csak nem megyek minden péntek-szombat 150 kilométerre ott aludni náluk, csak 2 havonta találkozunk (ők mégmesszebb laknak)


2023. okt. 17. 10:50
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%
6 évet késtél a kerdéseddel
2023. okt. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is túlzásnak tartom, de valószínűleg változtatni ezen nem fog. Megszoksz vagy megszöksz esete.
2023. okt. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
25%
Amiért én is. SZERETEM A SZÜLEIMET. Tudom, hogy itt a Gyakorin szinte kötelező gyűlölni a szülőket, de tudod vagyunk páran a világon, akiknek jó gyerekkora volt.
2023. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

3: és te is hazajársz gyereknek otthon aludni minden egyes hétvégén? Felnőtt, gyerekes, házas emberként?


Szerintem az a normális ha egy család együtt tölti a hétvégét! Férj-feleség, ha van gyerek(ek). Aztán el lehet menni egy hónapban egyszer anyukához, akár ott is lehet aludni egy napot, meg ők is jöhetnek ha akarnak.

2023. okt. 17. 10:59
 5/37 anonim ***** válasza:
58%

"Azt hittem, ha lesz gyereke" .... Mi a francnak vágtál bele ebbe a kapcsolatba , ha már a gyerek egy mentő övnek készült ehhez a kapcsolathoz.... Jó nagy idióta vagy te is gratulálok.


Az én szüleim is 300km-re laknak de hazamegyek, mert a családom másik fele ott él. Attól még , hogy valaki párkapcsolatban él nem szűnnek meg a szülei , sem a szülő gyerek kapcsolat. Sajnálom, hogy neked nem ilyen a családod és ennyivel szegényebb vagy...hogy ezt nem érted meg.


Nem a másikat kell őrültne titulálni, le kell vele ülni ezt megbeszélni. Otthoni könyezetben mindenki vissza esik a gyerek szerepbe még én is 32 évesen. És rohadt jól esik, mert egyedül élek és néha vissza vissza vágyok a boldog gyerekkorba. És ezzel nincs is semmi baj, ez minden emberrel megesik. Lehet, hogy neki is hiányzik valami az életéből pl: a felhőtlen boldogság.... nem pedig egy pszichológus.


Volt már olyan párom aki közölte nem jön velem haza ilyen sűrűn, nem is érdekelt én haza mentem és ez őt zavarta. De miért is? Mert minden nap együtt vagyunk és vannak közös programok? Mert ő nem tudja milyen ha családa messze él és nem látja mindenki egészséges e? Mert nekem többet jelent a család és mindenkit igyekszek össze tartani? Ha te nem tudod elfogadni a másikat akár családjával vagy szokásaival együtt válj el tőle....majd jó lesz a gyereknek aki ezért született meg.

2023. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
88%
Azért meret valaki szereti a szüleit még lehwt más programja hétvégente. Férj, barátok stb.
2023. okt. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
71%

Mikor a kérdésed olvastam,rögtön a sógornőm ugrott be,csak ő

már 47 éves,két gyerekkel,de amúgy ugyanez.

Szerintem lelkileg meg rekedtek a gyerekkorukban,valamiért.

Nem tudom miért,mert igazából az én sóginőmnek soha nem voltak

semmilyen jellegű gondjai,se anyagi,se érzelmi..

Én ezt nem tudnám el viselni ez biztos.

A tesóm mint kis pincsi kutya követi,meg hát kényelmes,mert

egyik hétvégén se kell főzni,igaz rántott húst zabálnak már

kb. 30 éve,de ez se veszi el a kedvüket tőle.. :-D

Majd azt a pillanatot várom már,mikor neki kell majd megfőznie egy komplett hétvégi menüt,mert még életében nem főzött egy húslevest se pl.

Én nem tudnék így élni,szerintem ezt meg kellene beszélned vele,

mert senkinek sem lehet fontosabb a szülői ház,mint a saját családja.

Ez gáz társként és anyaként is..Kakaó bazmeg, azigen,anyaként..Kemény.. :-))

2023. okt. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
70%

5-ös,rád is rád férne kis pszchihológiai felmérés..

Nem csodálom hogy végül egyedül maradtál.

Ne mondja már nekem azt senki,hogy az a normális 36 éves anyaként,

feleségként,hogy minden hétvégén rohanok haza anyámékhoz kakaócskát inni,

a 300km-re élő szülőkhöz, le tojva a gyerekemet és a férjemet...

Akkor az ilyen ne szüljön és menjen férjhez,maradjon otthon

anyuciékkal,örökre....Nem normális dolog ez,agyilag félre van

kattanva valami az tuti.

2023. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
96%

Más dolog szerintem ha egy egyedülálló járkál haza, mintha egy olyan aki már saját családot alapított.

Persze teljesen természetes hogy szereti a szüleit és látni akarja őket!

De van egy természetes leválási folyamat amin elvileg mindenkinek keresztül kellene menni.

Ami NEM azt jelenti hogy ne törődjön a szüleivel, csak annyit hogy ha véletlenül nincs ideje menni, vagy van saját családja akkor azokat ne szorítsa háttérbe a berögzült megszokásai miatt (lehet lazítani a hazalátogatás gyakoriságán).

Egyébként akkor lesz nagy baj ha a szülők meghalnak (mert ugye senki nem él örökké), és ő ebbe beleroppan pszichésen, hogy nem lesz kihez menni, mert annyira megszokta ezt minden hétvégén. Simán kaphat idegösszeroppanást azon felül hogy eleve nehéz dolog a gyászfolyamat, de neki még a leválási folyamat sem valósult meg az évek során, azzal is meg kellene küzdenie.

És mielőtt még kiforgatná valaki amit írtam, nem arról van szó hogy ne legyen jó viszonyba a szüleivel, és ne járjon haza a családjához! Csak találni kell egy egészséges mértéket, mert később ha a szülei nem lesznek akkor ő lesz bajban pszichés szempontból.

2023. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
87%

5-ös, te nemnormális vagy?


A kérdezőéknek gyereke is van, nem gondoltál még arra, hogy ő is szeretne hétvégén a szüleivel lenni együtt? Ő majd hogy fogja szeretni az anyját, ha az minden hétvégén odavan, bmeg, a szüleit szereti ez a nő, a sajàt gyerekét nem?


Mi is szeretjük egymást, találkozunk is hétvégente, de mi 15 percre lakunk egymástól, 300 km-re nem utaznék el minden hétvégén. És ha a kérdező azt mondja, menjenek az ő szüleihez is, akkor majd mindenki megy hétvégén haza, a saját család meg sosem lesz együtt kb?


Ez beteg dolog.

2023. okt. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!