Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy mondjam el anyósomnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el anyósomnak, hogy hagyja abba, anélkül, hogy megtudná, hogy fasírtban vagyunk?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, most született kisbabánk pár hete. A férjem “szörnyen viselkedett” már a terhesség vége alatt is (gyakran elhúzott, hogy kihasználja amíg még van lehetősége, sportversenyekre ment, sportolni a barátaival, kirándulni), ahova én nem tudtam menni 8-9 hónapos terhesen.


Most, hogy megszületett a baba se úgy viselkedik, mint ahogy elvárnám. Sürgősségi császár miatt nagyon rosszul voltam, de pl. ő nem sietett be a kórházba hozzám a szülés utáni nap, hanem kialudta magát evett és csak délután ért be. Anyum például Magyarországról repülővel hamarabb beért (szabit vett ki amint megtudta és szerzett repjegyet és jött és ott volt velem).


A kontraszt is nagyon nagy volt. Anyumnak én voltam a fontos, hogy jól legyek, a férjemnek meg valami látszat, amikor pl. nekem az gondot okozott, hogy lezuhanyozzak, ő órákig füvet nyírt, “mert mit fognak szólni a szomszédok, ha nagy a fű”, meg el akart menni a barátja szülinapi bulijára egy egész hétvégére és mondta, hogy majd jön az anyja és ő segít majd nekem a babával (mert pl. a babát még sokáig cipelni akkor sem tudtam, vagy annyit állni, hogy valamit főzzek).


Szóval eléggé fasírtban vagyunk. Anyum hazament két hét után, mert ő még dolgozik, így nem tud hosszan maradni.


Anyósom jár heti kétszer tehermentesíteni, amíg megfőzök meg takarítok kicsit. Ezek alatt az időszakok alatt folyamatosan a gyereket vagy a férjemet dicséri. Talán érthető módon nekem most az utóbbihoz egyáltalán nincs türelmem, hogy azt hallgassam mennyire tökéletes a fia. Az a félelmem, hogyha még sokat kell hallgatnom, akkor annyira elvesztem a türelmem, hogy úgy mondom meg, hogy hagyja abba, hogy teljesen megromlik a viszony. Viszont mivel a férjemmel amúgy 12 éve együtt vagyunk még várnék, hátha jobb lesz a helyzet. Szépen és viccesen már mondtam anyósnak, hogy együtt élek a férjemmel tudom milyen, nem kell hosszan részletezni, de nem veszi az adást.


Ti hogyan mondanátok meg, hogy legyen kedves hagyja abba? (Nem szeretném, hogyha megtudná, hogy rosszban vagyunk, mert amilyen biztos azt gondolná, hogy a fia csinálta jól és én hisztizek).


2023. okt. 17. 11:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon-nagyon kíváncsi leszek itt a válaszokra... Amúgy őszintén sajnálom, ahogy a fszkalap bánik veled. Átérzem a helyzeted - velem a fiam apja a terhességem felétől csinálta ezt kb. 1,5 éves volt a gyerek, mikor elköltöztem vele.
2023. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%
Ez most megint egy olyan probléma, ami kiküszöbölhető lett volna, családalapítás előtt felkészül a kérdező, hogy miben/mire számíthat a párjától. A leírásból jól kivehető, hogy a férfi szarik a párja fejére, nem hinném, hogy a gyerekvállalás hozta ezt kibelőle, egy normális ember nem fog teljes mértékben megváltozni csak mert gyereke születik.
2023. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
65%

1-es vagyok

Az én exem se így viselkedett, míg csak kb félidős terhesen úgymond kiszolgáltatott nem lettem. Ott 180 fokos fordulat. Meg tudott lepni.

Írja amúgy, hogy 12 éve vannak együtt? Gondolod, hogy kevés idő kiismerni valakit?

2023. okt. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
55%

#3


Nem kevés a 12 év, itt jön a kérdező felelőssége, hogy kivel vállalt gyereket. Nekem senki ne mondja, hogy egy törődő férj hirtelen teljesen más lesz és akkor kerülnek elő a haverok. Ennek 100% hogy voltak előjelei.

2023. okt. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%

2,4,


Pontosan ez itt egy lány/nő felelőssége hogy megfelelő partnerrel vállaljon gyereket, de persze az olyan férfi kellett aki erre alkalmatlan, aztán jön a nagy csodálkozás meg szemetezés, amikor pedig kitudta volna szürni de nem tette

2023. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon érdekelnek a válaszok és szomorú, hogy egyes emberek ennyire megváltoznak. Mire számítson az ember egy ilyen alaktól időskorában? Vagy ha beteg lesz? Úgy érezném magam mellette, hogy az első nehézség hatására elmenekülne, nem lenne stabil támaszom jóban-rosszban. Remélem, hogy ez az időszak csak átmeneti nála és észhez tér. Anyósnak inkább ne említsd, mert ahogy írtad, nagy valószínűséggel az ő pártját fogná. Pedig az ő neveltetése miatt lett olyan, amilyen. Lehet, hogy mindig körbe ugrálta anyuci és nem tanult meg gondoskodni magáról, ezáltal azt a helyzetet sem ismeri fel, ha másnak segítségre van szüksége. Vagy egy olyan közegben nőtt fel, ahol nem alakult ki az empátia benne, mert esetleg ciki volt férfiként az érzelmeit felvállalni. Az egészben az a legfurcsább, hogy minden előjel nélkül tör belőlük elő ez. Amint felelősséget kellene vállalni, megijednek és gyerekesen viselkednek.
2023. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
71%
Persze, nyilván ideális esetben az ember kiismeri a másikat, mielőtt hozzámegy, vagy gyereket szül neki, de azért igazán abba lehetne hagyni ezt a kommentelgetést, hogy ő baja, minek szült ilyennek, mert rohadtul nem segít, csak mégszarabbul fogja magát érezni a kérdező. Annak meg mi haszna? Nem tudja visszacsinálni. Akkor minek kommentelnek ilyet? Jó érzés? Más kárán örülni? Jól megaszontátok? Ettől nektek jobb lesz? Komolyan nem értem.
2023. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
Az miért nem játszik, hogy őszintén megmondd neki az igazat?
2023. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Neked NEM az anyósoddal, hanem a férjeddel van problémád. Ne az anyósoddal kötözködj, hanem a férjednek jelezd a súlyos mulasztásait.
2023. okt. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
30%

"Jó érzés? Más kárán örülni? "


Én egyáltalán nem örülök más kárának. Ellenben rohadtul dühít, amikor nők úgy szülnek gyereket, hogy marhára nem gondolnak bele, minek teszik ki a születendő gyereket. A kérdező helyzetén már nem változtat, de talán más elgondolkodik, aki olvassa a kérdést.

2023. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!