Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan váljak el a férjemtől,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan váljak el a férjemtől, ha lehetetlenné teszi a válást?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, már egy jó ideje rájöttem, kb egy éve, hogy nem normális, pszichopata, állandóan gúnyol, megaláz, parancsol, minden az ő akarata szerint legyen.

Eleinte minden tökéletes volt és az esküvő után apránként kezdett csak egyre cinikusabb, gunyorosabb lenni mire észbe kaptam, már rá sem ismertem. Amikor a problémák már begyűrűztek, akkor mondtam elválok. Erre könyörögni kezdett, hogy ne hagyjam el, megváltozik, öngyilkos lesz nélkülem. Hittem neki. Most viszont ott tartunk, megfenyegetett, hogy ha elhagyom, tönkretesz a rokonaim előtt, mindenki meg fog utálni, én leszek a bűnbak. Megteszi, én tudom, igen nagy manipulátor, félek, ráadásul van valakim, titokban találkozunk, ha megtudja, kinyír.

Hogyan lehet kimenekülni egy ilyen bántalmazó kapcsolatból?



2023. okt. 18. 21:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Közöld ezt előre a rokonokkal, barátokkal, mindenkivel aki fontos. Add be a válópert és NE ENYHÜLJ MEG!!!!
2023. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Ignorald a fenyegetéseit
2023. okt. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk el kellett volna költözni és nem megcsalni, szóval azért téged sem kell sajnálni. Én egy ilyen helyzetben költöznék azonnal (amikor nincs otthon), ügyvédet fogadnék és nagyon gyorsan beadnám a válókeresetet. Anyagi/vagyoni helyzeteteket te tudod, hogy pl. a lakás/ház kié vagy albérlet stb., de én ilyen helyzetben elmennék, aztán majd a bíróság megítéli, ami jár nekem. Az, hogy ki előtt hogyan feketetít be... hát nem nagyon kell megerőltetnie magát ha kiderült, hogy megcsaltad. Meg amúgy mivel akar "tönkretenni", befeketíteni, ha a megcsalást nem tudja? Annyit is ér egy rokon, aki ad az ő szavára veled szemben.
2023. okt. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

Ha tudsz, készíts hangfelvételt, szerezz bizonyítékot arról, hogy őrült.


Költözz el mihamarabb, utána add be csak a papírokat!!

2023. okt. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Magyarországon nem kell az alperesnek beleegyeznie a válásba, beadod és kész, el fognak választani, nyugodj meg. Akkor is, ha nem jelenik meg a tárgyaláson, legfeljebb kicsit tovább tart.


…amelyik rokonod meg hisz neki anélkül, hogy utánajárna a dolgoknak rólad vagy téged kérdezne a téged érintő témákban, azért nem is kár.

A zsarolás a gyengeség jele, ha el akarsz válni, nincs hatalom, ami visszatarthatna.

Hajrá.

(Ha szükségét érzed, menj el pár tízezerért konzultálni egy családjogi ügyvédhez- ha erre nincs kereted, akkor az ún bírósági panasznapokon kaphatsz ott dolgozóktól szakszerű jogi segítséget, a keresetet is segítenek akár elkészíteni és amennyiben anyagi/jövedelmi helyzeted megengedi és valós fenyegetés ér, a rendőrség is betesz ún áldozatsegítő státuszba, amivel ingyenesen vagy nagyon-nagyon kedvezményes, jelképes díjért kaphatsz jogi segítséget is, perképviseletet is ! Ezt kevesen tudják, de tény: normális, megalapozott helyzetnek kell lennie… a szóban, tanúk nélküli, tettlegesség nélküli fenyegetőzés bőven nem ez a szint).


Jogod van elválni bármikor, bárkitől- ezt a jogodat senki el nem veheti, nem korlátozhatja- ezt mantrázzad és legközelebb okosabban válassz, addig is kitartást és kezdj el menekülési tervet építeni, titokban megszervezni barátokkal, családtagokkal költözést, lakhatást, értékeid, holmijaid elszállítását stb.

Nem kell neki bejelenteni a válási szándékodat, ez nem amerikai szappanopera- beadod a keresetet és kész. Majd a bíróság értesíti őt, az már nem a te dolgod…addig viszont célszerű lenne az életközösséget is megszakítani.

2023. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy előző kapcsolata úgy ért véget, hogy a csajt tönkre vágta az ismerősei előtt, mondom, nagy manipulátor. Mindenki szemében olyan kedves, mindenki szereti, eljátsza a tökéletes úriembert.

Hàt szeretőm az utóbbi időben van, nem tud róla. De nem is igazán szerető, mert nem feküdtünk le, csak írni szoktunk egymásnak, meg telefonon beszélni. Igazából ő egy volt barátom, akivel a férjem előtt jártunk. Érzelmileg támogat, nélküle már megőrültem volna. Nincs hova mennem, hozzá nem mennék, mert úgy érzem, először nekem kell egyedül megállni a lábamon, de félek csak úgy összecuccolni mert mi van ha tényleg öngyilkos lesz és az én lelkemen szárad? Vagy tönkreteszi a kapcsolataimat, arra is képes. Próbálok napról napra egyre jobban kiállni magamért, de nem tudom, hogyan tovább.

2023. okt. 18. 22:21
 7/17 anonim ***** válasza:
7%
Mondjuk majd a jövőben gondold át a párválasztási preferenciáid, hiszen tudtad, hogy milyen alak, de mindegy már. Szüleidhez nem tudsz visszaköltözni? Egy barátnő? Nincs annyi kereseted, hogy egy szobát bérelj? Nem lesz öngyilkos, az ilyenek nem lesznek azok. De ha mégis, az sem a te lelkeden szárad, felnőtt ember önálló döntéssel, itt nem arról van szó, hogy valakit cserbenhagy mindenki, hanem egy idiótáról.
2023. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Miert félsz???? Mitől!? Leirtak, keszits hangfelvételt arrol, amikor ilyeneket mond, hogy kinyír stb. Aztán amikor próbál besározni, kuld el az ismerosoknek, es egybol tudni fogják, hogy.kinél gurult el a gyogyszer
2023. okt. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne butáskodj már! Először is keress helyet, ahova mehetsz. Aztán menj is! Befeketít? Kit érdekel? Aki előtt csak így be lehet, avval ne foglalkozz. Nézz előre. A volt barátoddal még lehet valami.

Ha meg a mostani tényleg öngyilkos lenne (esélytelen, ez csak fenyegetés), akkor mi van? Aki hülye, haljon meg.

2023. okt. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Meddig maradnál mellette? Míg a végén magad leszel olyan szétesett, hogy hasonlón gondolkodj mint amivel ő fenyeget?

Ha tényleg eldöntötted, hogy válsz, meséld el előre mindenkinek aki fontos neked, hogy mik történnek veled. Utána már próbálkozhat a manipulációval, aki akkor neki hisz, azzal nincs dolgod.

2023. okt. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!