Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hasonló helyzet? Mit lehetne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hasonló helyzet? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Nem teljesen jó a kategória,mert több dologról van szó. Röviden mélyponton értem magam.

28 éves nő vagyok, 21 éves korom óta van egy párom, előtte csak egy volt, egy gimis szerelem.

Ennyi év alatt sok nehézség volt, a diploma óta együtt lakunk. Én nagyon oda vagyok érte, de valahogy nem halad előre az egész.

Nem lehet vele ennyi idő után sem komoly dolgokról beszélni, ötlete sincs hogyan fogunk otthont teremteni, házasságra, gyerekre a válasz, hogy majd. A hétköznapokban nem látom, hogy a kedvemben járna (én nagyon). Emiatt nagyon frusztrált vagyok, és sokat veszekszem vele. Még a jó pillanatokat is megöli ez a rossz érzésem, nem tudom jól megfogalmazni, de nagy a szerelem a részemről, iszonyatos érzés, hogy ennek ellenére nem tudom őt "megközelíteni". Nagyon igyekszem kimutatni a szeretetet, ezeket egy "köszivel" nyugtázza.

A külsőmet folyamatosan változtatgatom, állandóan ruhákat veszek, hajat festék, vágatok, hogy melyik tetszik neki végre. Mert ugye az eddigiek alapján egyértelmű gondolom, hogy nem bókol, nem dicsér. Hozzá kell tennem, hogy ő éppen egy rossz időszakot él, mentális problémái vannak. Erről nem beszél, nem fogadja meg a tanácsaimat (menjen szakemberhez).

Nagyon rossz ez a helyzet,mert nem tudom hogy lehetnék már elég jó neki, hogy jövőt akarjon velem, boldoggá akarjon tenni. És választhatok aközöt, hogy szóvá teszem és veszekedés lesz, vagy pedig csendben maradok é belül lesz rossz.

A szüleim 30+ éve házasok, az apám nagyon romantikus még mindig. Nekem meg már most ez van. Tényleg nagyon szeretném,ha ez működne. Jövőtervezésben és mindennapi szinten is.

Mit csináljak?



2023. nov. 2. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mit csináljak?"



Szakíts!



Ő saját maga miatt nem hajlandó változni nem még, hogy érted! Akkor miről is van szó most úgy őszintén?


Bármit megtehetsz, de tényleg és akkor se fog működni.


A mentális betegség rossz kifogás, azelőtt se foglalkozott veled úgy, mert nem szerelmes/nem szeret még egy kicsit se.

Tudomásul kellene venni ezt a tényt és nem ragaszkodni hozzá fölöslegesen.


28 éves vagy, mire vársz mellette? Gyermeket egyáltalán te mentális betegtől minek szeretnél? Úgyse lenne társad terhesség alatt/gyermeknevelés során se! Azt akarod hogy a gyereked is szenvedjen?


Szakíts vele, heverd ki őt és a kapcsolatot majd aztán rakd rendbe az önbecsülésed és csak aztán ismerkedj!

35 évesen is lehetsz anya nyugodtan, ráérsz. De válogasd már meg, hogy ki legyen az apa!

2023. nov. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt egyedül te terveznél vele jövőt, meg erőlteted magad. Ő meg elvan a kényelenben, ha szerelmes lenne már rég a menyasszonya/felesége lennél és nem sz@rná telibe a kapcsolatot. Plusz mivel állandóan te udvarolsz neki, hiába nincs viszonzás, látja, hogy úgyis mindig ott leszel neki, minek törje magát. Hagyd ott az ilyet.
2023. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen,mindig én

Nagyon, nagyon ritkán megerőlteti magát és hoz nekem egy valamit.

Aztán a bizonyos veszekedéskor a fejemhez vágja, hogy nem érti mi bajom, mi az hogy nem törődik velem, hát hozott nekem múltkor valamit a boltból

:(

Én mindig csinálok neki reggelit, beviszem neki az ebédet (home office-ban dolgozik)

Én is dolgozom, de nincs olyan hogy nincs rá energiám, kedvem.

Ő sokszor mondja, hogy neki nincs rám :(

2023. nov. 2. 12:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ezt rossz volt olvasni... Komolyan ennyire megalázkodsz, hogy legalább egy kicsit szeressen, ô meg lerendezi annyival, hogy köszi? Nagyon sajnálom, de ez nem kapcsolat, csak te áltatod magad. Ti maximum lakótársak vagytok. Neki ez kényelmes, gondolom a háztartást is te viszed, hogy elégedett legyen, hátha kiérdemled egyszer, hogy elvegyen. Neki mindene megvan, neked meg cserébe semmi. Ôszintén, mit szeretsz benne? Innen úgy tûnik, hogy befektetett 7 évet, meg a reményt, hogy egyszer elvesz.

Élhetsz vele 30 évig, de az a 30 év pont ugyanilyen lesz. Szeretet nélküli és hideg. Erre vágysz egy életen át? Vagy miért akarod magad hozzákötni?

Szerintem gondold át, hogy milyen életet akarsz, milyen jövôre vágysz (TE!) és ebbe ô mennyire illik bele.

2023. nov. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

28évesen én minden nélkül maradtam mélyponton 😂

Mindent a nulláról.

Igy utólag jobb kapcsolat nélkül,sokat számít az az idő amivel én gazdálkodom.

Sokat számított az utolsó kapcsolatom is, sokat tanultam belőle.

Neked kell tudni mit szeretnél.

Ha valami rossz, ne maradj benne. Egy életed van amit te egyedül is eltudsz baszni, nem kell hozzá más segítsége. Így van?

" Hány hét az élet?! Te bolond "

2023. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze hogy én viszem a háztartást... Annyira szerettem volna kiérdemelni :(

Attól tartok, hogy én tehetek erről,mert sokat veszekedtem vele. Értelme nem volt, mindig próbáltam neki elmagyarázni, hogy nekem már lennének más igényeim is... Ő is azt mondja, hogy azért nincs semmi, mert sokat veszekedtem vele. De nagyon furcsa, hogy csak emiatt.

Hozzá kell tenni azt is, hogy 7 év alatt volt pár mellékutca is. Neki 2 lány volt az életében, nem csalt megy csak az egyikre rendesen nyomult, a másikkal nincs tisztázva mi volt, egy ismerősöm látta őket, mást állít ő is meg a barátom is.

Én egyszer egy nagyon rossz érzéstől vezérelve letöltöttem a tindert, de nem ismerkedtem, töröltem is szinte azonnal. Mondtam neki, hogy mivel ő nem bókol,csak pár kedves szóra vágytam. Ezek bőven 2020 előtti sztorik. Én úgy gondoltam, hogy mivel fiatalon jöttünk össze, valamilyen szinten természetes, hogy mások felé is érdeklődött, fiatal fiúként. Ezeket lezártam, nem hozom szóba, nem is befolyásolja a róla alkotott képemet. Úgy gondolom, hogy akkor azonnal szakítani kellett volna.

Ellenben ő.. azt a Tinder letöltést mondja a másik oknak, amiért nincs semmi. Ez egy 4-5 éves sztori. Mondtam többször, hogy de én már átlendültem azon a két lànyon, pedig azért az komolyabb dolog volt, mint egy app letöltése

Válasz: te tovább tudsz lépni, én nem

Ez még hozzá tartozik, hogy értsétek.

:(

2023. nov. 2. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak megalázod magad. Még hány évig akarsz az anyukája lenni???? Hagyd el, egyedül boldogabb leszel nélküle.
2023. nov. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!