Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Súlyos megfelelési kényszer/ön...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Súlyos megfelelési kényszer/önbizalomhiány?

Figyelt kérdés

Szinte bármilyen negatív kijelentést teszek, azt a párom magára veszi. Pl még ha nem is ő főzött, hanem például rendelünk, ahol még én is választom ki a kajámat, én is fizetem ki, tehát konkrétan semmi köze nincs a páromnam ahhoz hogy milyen lesz a kaja. Akkor ha én pl olyat mondok, hogy "Kicsit kevés szószt adtak hozzá, de amúgy finom", akkor erre kiakad, sőt elsírja magát, hogy nem tud mit csinálni a helyzettel. De ugyanez van akkor is, ha pl megbeszéljûk előző nap, hogy a tacsival kirándulni megyünk megtervezzük az utat rantot husit sütünk a szendvicseknek ilyemsi. Masnap szakad az eső. Én elmondom az ártatlan szokásos "Jaj de kár hogy esik" típusú szövegemet, és ugyan ez történik ekkor is.


Más típusú dolog is van, pl azt sem érti meg, hogy a miatta történt valami meg az ő tehet valamiről(mármint hogy ő a hibás) az nem ugyan az. Még példát is mondtam neki, hogy megértse, azt mondtam, ha egy házasság megromlik az újszülött miatt akkor az lehet hogy a baba miatt van de nyilván nem ő a hibás, nem a baba tehet róla Meg is értette amit mondtam, mert amúgy értelmes ember, de amikor magára kéne alkalmaznia ezt, akkor az nem megy neki.


Mondogatom neki, hogy menjen pszichológushoz, de nem akar.


Mit kéne csinálnom szerintetek? Mert persze most azt kibírom hogy nem kokmentálom pl az időjárást. De azért egy kis panaszkodás, és ezek tényleg miniatűr panaszkodások nem mondtam hogy jaaj istenem nekem milyen szörnyű hogy el van sózva a burgonya, de azért kisebb nagyobb panaszkodás az hozzátartozik az egészséges ember életébe, szerintem legalábbis.



nov. 10. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Öhm....

Gyereknevelésnél van egy ideiglenes időszak (olyan röpke 10 év:D) amikor a szülőnek figyelnie kell arra, hogy egyértelmű tegye a gyerek számára, hogy ha pl apu mérges vagy anyának nincs lehetősége valamire vagy most nem vesznek LEGO várat 800.000 forintért, vagy neadjIsten a szülők válnak, az NEM A Ő HIBÁJA.

Ugyanis a gyerekek elég sokáig egocentrikus világban élnek, azaz azt hiszik, hogy végső soron minden miattuk történik. Ez nem defekt vagy ilyesmi, ez a pszichés fejlődés egy része. Ez így kimondva kb az óvodás kor végéig tart, de súlyos változásoknál (pl válás) még érdemes ilyeneket letisztázni egészen a kamasz korig.


Kamasz kortól szerencsére már azt is le fogja szarni, ha miatta égett le a ház:D De ez másk téma.


nnnnna, a kedves párod úgy tűnik itt kissé elakadt a fejlődésben.


A megoldás csak és kizárólag pszichológus, ráadásul nagy eséllyel lesz vele munka bőven. Nem vagyok szakétő, de nagy eséllyel szülőktől kapott szarról van szó.


Nyugodtan besézlj csak az időjárásról, és mutasd ki, hogy ha ezért elsírja magát, akkor ezt egy darabig tűröd de aztán felidegesít, hogy neki konkrétan nem lehet mondani semmit, mert mindent magára vesz.

Szóval érezze, hogy problémáról van szó. Ez lehet egy lökés affelé, hogy kezdjen végre vele valamit, azaz menjen el pszichológushoz.


Ezt az elszánást lehetne segíteni pl azzal, hogy csakúgy mellékesen a szósznélküli ebédetek fölött beszélgetnétek, hogy neki pl mennyire nyomták rá a szülei a saját problémáikat, mennyire hibátatták őt. Oké, ne terápiázz, legyen emberi beszélgetésbe öntve,, de a lényeg, hogy valahogy kerüljön a felszínre az, hogy valószínűleg kvára mindenért őt hibáztatták kiskorában.

Valószínűleg ez nincs meg neki tudatosan, szóval lehet erre rácsodálkozna, hogy "jééé.. tényleg".

És ha ez megvan, ráköthetsz, hogy hát ez bizony ennek a reakciói a mai napig benne vannak és baromira megterheli a kapcsolatotokat, hosszútávon nehéz vele, hogy kb vigyáznia kell mit mond az ember... "pedig egy pszichológus biztos simán tudna segíteni ezen...." *kacsint kacsint* :D


Magyarul: tereld a pszichológus felé, mert ez így tarthatatlan hosszú távon.

nov. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Megfogadom a tanácsod! :)
nov. 11. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!