Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék leszámolni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék leszámolni a párkapcsolati megfelelési kényszerrel, illetve az ebből adódó félelmeimmel?

Figyelt kérdés

Több, mint 4 hónapja hogy megismertem a mostani páromat, akinél végre azt érzem, otthonra leltem, akire mindig is vágytam.


Mégis sokszor agyalok, szorongok amiatt, hogy megint csalódni fogok, megcsal vagy szakít majd, mert csinálok valami olyasmit, amivel kiábrándul meg ilyenek. Mielőtt ő jött, szinte csak csalódtam a partnereimben, illetve megcsaltak, közölték, hogy ők nem akarnak tőlem többet. Én meg sokszor csalódtam, koppantam, és sokszor azt érzem, hogy nem merek boldognak lenni és elengedni magam, holott tudom azt, hogy ez nem egészséges viselkedés, és ezzel tönkretehetem a kapcsolatot, de nem tudom, mit tehetnék, hogy jobb legyen. És sokszor ezen rágódom, hogy nála újból megtörténik, el fogom rontani. Például ha esetleg komolyan viselkedik, vagy netán rosszkedvű, azt gondolom, már nem szeret, nem vagyok elég jó neki, vagy ha esetleg vitahelyzet adódik, akkor sem merek sokszor teljesen kiállni magamért, vagy elmondani a véleményemet, mert tartok attól, hogy vége lesz a kapcsolatunknak. Amikor üzenetben beszélgetünk, ami elég gyakori, mert távkapcsolatban élünk, akkor is ha például valamit komolyabban ír, akkor is elkezdek azon pörögni, hogy valami baja van.


Szóval a lényeg, hogy szeretnék ezen változtatni, mert tudom, hogy nem normális ez a fajta viselkedés és nem szeretném elveszíteni a páromat.

Elsősorban valamiféle útmutatást, tanácsokat, tippeket szeretnék kérni, vagy esetleg olyan könyveket, videókat, amik ezen segíthetnek. Pszichológuson is gondolkodtam, de a jelenlegi járványhelyzet miatt nem tudok elmenni hozzájuk.

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. ápr. 25. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is tök jó, hogy felismerted, ez nem normális. Már meg is tetted az első lépést a gyógyulás felé:).

A pszichológus jó ötlet, szerintem mindenképp keress egyet a járvány után. Ezek a szorongásaid, félelmeid valószínüleg a gyerekkorodból fakadnak, a pszichológus fog tudni segíteni h ezeket felszínre hozd és jobban megértsd a mintáidat, stb.

2020. ápr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 jacint1988 válasza:
100%
Ne stresszeld túl a dolgot! Éld az életed és szeresd magad! Fejleszd magad! Pl.: Nincs jogsi? Csináld meg! Kicsit hajas vagy? Menj le terembe Stb. Kellenek a sikerelmények, hogy helyre álljon az önbizalmad! Szóval elsődlegesen önfejlesztés! Továbbá: Ne a pasidon lovagolj! Mi a baja? stb...ha baja lesz elmondja! Add magad és probald meg jól érezni magad a kapcsolatban! Légy odaadó a szexben és élvezd, hogy a pasid is élvezhesse! A vitakban meg mond el a véleményed, amit valóban érzel és jónak látsz! Mindent meg lehet beszélni kultúraltan. Érvek és ellenérvek. Amennyiben meg barmi kis apróságert elhagy, akkor meg menjen! Mutasd meg neki az ajtót! Egy életed van,ami rövid! Élvezd! Neked legyen jó! Nem kell a színjaték, magadat add! Úgy fogod megtalálni a megfelelő partnert, akit neked szánt az ég!
2020. ápr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!