Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem az édesanyja igényeit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem az édesanyja igényeit az enyémek elé helyezi és szerinte (1) ez nem is így van (2) én is ezt csinálom a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Többször beszéltünk erről és szerinte nincs igazam.


De olyan dolgokat képzeljetek el, hogy most született a babánk.


Anyósom külön látogatási időt akar annak, hogy főz és ezt áthozzák “nem maradunk sokáig” (fél órát, úgy, hogy amúgy a héten már kétszer volt itt). A férjem szerint nem elvárható az édesanyjától, hogy (1) cipelje az ennivalót - oké ezt megértem (2) hétköznap főzzön, hogy az otthon dolgozó apósom, mikor jön fél órára át tudja hozni (3) ha mindenképp hétvégén kell megfőzni, akkor hagy ne jöjjenek be még egyszer, csak adják be. De a férjem beinvitálja őket, hiába mondom, hogy én nem szeretném. Sőt múltkor meztelen felsőtesttel voltam, mert tiszta sebesek a mellbimbóim, de anyósomat ez sem zavarta. Még utasított is, hogy öltözzek fel, mert apósom és sógorom nem tudnak bejönni.


Mondtam szépen, kértem szépen, hogy ezt nem szeretném, mindig arra lyukadunk ki, hogy nem várhatjuk el, hogy a szülei egyoldalúan segítsenek minket és nem használhatjuk ki őket. Ha már ennyit utaznak (15 percre lakunk), akkor az a minimum, hogy bejöhetnek és is behívnám a saját szüleimet (ez így nem igaz, ha a férjemet zavarná, mert beteg vagy nagyon rosszkedvű vagy túl fáradt lenne nem hívnám őket, most sem jöttek be csak a két hét alatt egyszer fél órára).


A csúcs, hogy nem szorulunk rá arra, hogy anyósomék segítsenek. A férjem még két hétig itthon van, amúgy ha bébiszitter kellene a 3 hetes gyerek mellé, akkor tudnának jönni az én szüleim is (és anyum se elvenni nem akarja tőlünk a babát se bejönni nem jön be “csak egy fél órára”, ha hoz valamit). Anyósom megkérdezte, hogy miben segíthetne és mondtam, hogy jól esne egy kis kaja, mert minden másunk van, de nem szorulunk rá erre sem, tudok rendelni étteremből, nem a napi pár kajarendelés fog földhöz vágni. (Kb. 50-50% a fizunk, most a CSED-del ugyanannyi, előtte a férjemé 100.000-rel magasabb volt).


Hogyan tudnám megértetni a férjemmel, hogy nem akarom heti 2-3 alkalommal itt látni az anyukáját, mert zavar?


Már azon gondolkodom, hogy vagy hazaköltözöm a szüleimhez vagy kirakom az albérlőket a lakásomból és megyek oda, még az is jobb, mint itthon, hogy teljesen el vagyok nyomva.


Főleg inkább megoldási javaslatokat kérnék. A beszélgetésen, kérlelésen, kiabáláson túl vagyunk nem segített. Pedig a férjem onnan indult, hogy azt hitte én nem akarom itt látni a szüleit 6 hétig nem is jöhetnek, én mondtam, hogy azért ne hülyéskedjünk, nyugodtan egyszer-kétszer mindenki jöhet a hat hét alatt.


nov. 11. 13:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
neki csak egy nő férkőzhet igazán a szívébe, és az a mami
nov. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Mármint eredetileg azt mondta a szüleinek, hogy hat hétig nem jöhetnek, erre mondtam, hogy szerintem ez baromság nyilván nyugodtan nézzék meg a babát.


Nem értem ezt a pálfordulást 😭😭😭😭😭😭

nov. 11. 13:09
 3/31 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, most tényleg olyan sok heti 2-szer fél óra?


Mert ha amúgy a nyakatokon lennének fél napig, megérteném, de heti 2 félórás villámlátogatáson kiakadni...


30 év múlva meg véresre sírod a szemed, mikor azt mondja a saját gyereked, hogy nem bír téged látni hetente 1 óra hosszát sem.

nov. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Jah és amúgy anyósomnak és anyumnak haszonélvezete van a lakáson, mert az ügyvéd szerint így kevesebb illetéket kell fizetnünk (amúgy jó volt a viszony, anyósomék nem adtak bele pénzt). Szóval jogilag sem tudom kitenni, úgyhogy nagyon ilyen “zárd ki” javaslatokat nem várnék. És kulcsa is van, mert mikor nyaralunk, akkor ők locsolják a füvet (mi meg náluk vigyázunk a kutyákra és locsolunk, ha ők mennek nyaralni).


Köszi!

nov. 11. 13:14
 5/31 A kérdező kommentje:

2x4 órára jön anyósom, amiből az utolsó fél órára beugrik apósom is + néha a sógorom.


Ha a teljes családod számolom, akkor 3 hét alatt itthon 16 látogatás volt.

nov. 11. 13:16
 6/31 A kérdező kommentje:
Mármint hét közben 2x4 órára jön anyósom és még hétvégén is akar jönni.
nov. 11. 13:16
 7/31 A kérdező kommentje:
Szóval anyósomék voltak 9x eddig. A sógorom 1x, féjem unokatesója és nagynénje 1x, anyumék 3x - de ebből 1x nem jöttek be, a férjem keresztmamája 2x amiből egyszer nem jött be és a két tesóm 1-1x.
nov. 11. 13:20
 8/31 anonim ***** válasza:
12%

Isten óvjon egy ilyen menytől.

Ha lenne rajtam sapka az lenne a baja, ha nem akkor az.

Ha vinnék ételt az a baj, ha nem vinnék az a baj..

Fél órát nem lehet kibírni ?

Mi lenne ha hiszti helyett megpróbálnád értekelni a gesztusokat ?

Nem mellesleg nem te vagy az első nő aki szült a történelemben! Ha zavar akkor főzz te, ahogy a többi nő.

nov. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Már az is fura, hogy az elején nem volt köztetek a férjeddel semmi megbeszélve, és ő csak gondolta, hogy te biztos azt gondolod, hogy 6 hétig nem jöhet senki. Miért van az, hogy alapból ennyire nem beszélitek meg, ki mit szeretne?

Most, hogy elmérgesedett a helyzet, már nehezebb beszélni. Mégis azt kéne. De nem úgy, hogy "ha jönnek anyádék, ne hívd már be őket megint", hanem úgy, hogy "figyelj, Jani, beszéljük meg, nekem heti egyszer 2 óra látogatás lenne kényelmes a te családodtól is, meg ugyanennyi az enyémtől is. Így igazságos, így nem is túl sok. Ha anyukád ennél többször szeretne kaját hozni, akkor a többi alkalommal mégse jöjjön be (ahogy az enyém sem szokott), ha pedig nem hozhat úgy kaját hogy nem jön be, akkor inkább ne hozzon, amúgy sem vagyunk rászorulva." Ha a férjeddel nem lehet ezt megértetni, akkor pedig nyugodtan fordulj az anyjához. Ha szépen megkéred, hogy tartsatok egy limitet, el kell fogadnia. Ha meg ő is csak megsértődni tud, akkor így járt.

nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

#8 Olvasd el a kommenteket, mert heti 8,5 óráról beszélünk inkább.


De amúgy meg nem az a lényeg, hanem az, hogy kértem a férjemet, hogy mondja azt az anyjának, hogyha már heti 2x itt volt 4 órát, most inkább ne jöjjön be. Szerintem nem egy hatalmas kérés, érthető is, főleg, hogy nem az van, hogy én mondom meg, hogy 10-re jöjjenek, hanem ők 1 és 3 között tudnak jönni és hiába mondok egyet, lehet késnek és 2-3 felé érnek ide.


De mi NEM MONDUNK NEMET, mert ők segítenek és ezen vagyok kiborulva, hogy az szerintem nem segítség, hogy csak akkor SEGÍTEK, ha cserébe mint egy játékkal, 30 percet játszhatok a babával. És nagyon zavar ez a tranzakcionális segítségnyújtás, mert a gyerekem (gyerekünk, unokánk stb), nem egy eladó dolog.

nov. 11. 13:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!