Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Erőszakos nők, mennyire gyakori?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erőszakos nők, mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
Nagyon torzak a mai statisztikák a párkapcsolati erőszakkal kapcsolatban. Szerintem ez tipikusan olyan terület, amibe egy külső szemlélő nem lát bele. Én annak hiszek, amit a saját bőrömön tapasztalok és amit a barátaim elmondanak. Ez alapján jóval több erőszakos nőt látok, mint férfit. Egy férfi nem üt vissza, mert férfi. Ha neki lendül a karja, az teljesen más megítélés alá esik, így a nők feljogosítva érzik magukat a verbális és a fizikai agresszióra. 2 bántalmazó kapcsolatban éltem. Az első pofontól a lökdösésig, rugdosásig, harapás-karmolás, tökönrúgásig rövid út vezetett. Sosem ütöttem vissza, sosem kiabáltam, mégis a férfi büszkeségem nagyon sértette. Ki tapasztalat még hasonlókat?

nov. 21. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

A nőknek mindig azt szokták itt írni, hogy miért nem léptél le az első bántalmazás után, tehát én is felteszem a kérdést, miért?


Miért érezted úgy, hogy bármit megtehet veled? Már egy pofont is a kapcsolat végének tartok, de te még a karmolást, harapást és a tökönrúgást is elviselted. Nehezen tudom ezt elképzelni egy férfi részéről.

nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
9%
Csak én érzem azt lehet beleőrült abba ahogy bántál vele és így ütött ki rajta? De ha nem tudsz vele jól bánni miért maradtál vele..?
nov. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
#2, Mert egy nő csak akkor bánthat egy férfit, ha az rosszul bánik vele? Írta, hogy nem ütött vissza, nem kiabált. Az a baj, hogy a nőknek sokkal több minden el van nézve, pedig az erőszak egyik nem részéről sem oké.
nov. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

2: ez pont ugyanúgy áldozathibáztatás, mint a fordított esetben.


Abszolút nem tagadja amúgy normális ember, hogy férfiak is ugyanúgy lehetnek párkapcsolati bántalmazás áldozatai, és pont ugyanúgy támogatni kell őket, mint a nőket ilyen helyzetben.


Ellenben az anekdotikus érvelés ("az én tapasztalatom szerint") nem statisztikailag korrekt. Ha a világon 10 embernek kék a kedvenc színe, mindenki másnak zöld, de te pont azt a 10 embert ismered, és levonod belőle azt a következtetést, hogy akkor általában az emberek kedvenc színe a kék, akkor az attól még nem igaz, pedig a te szempontodból annak tűnik. Nem feltétlenül készül rengeteg kutatás a témában, más mintacsoportok alapján más adatokkal dolgoznak a kutatók.

nov. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%
3# attól hogy nem ütött vissza és annál az esetnél nem kiabált az mellékes, máshogy is tönkre lehet tenni egy embert..
nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
*Nem véletlenül a nem feltétlenül helyett, bocsi
nov. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Te is tudod, hogy hazug a kérdésed. Magyarországon hetente meghal egy nő párkapcsolati erőszak következményeképpen. Ez a statisztika hogyan is áll a férfiakra? Na ugye! Létezik a női erőszak a kapcsolatban természetesen, de statisztikailag is kimutathatatlan a férfi erőszakhoz képest.
nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

7

Miért csak a legsúlyosabb eseteket nézed?

nov. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván a legsúlyosabb esetek csak a jéghegy csúcsa, tehát amögött ott a megszámlálhatatlan kapcsolati erőszak ami sosem torkollik halálba. Viszont a legsúlyosabb esetek önmagukban bizonyítják, hogy a nők elleni erőszak előfordulása toronymagas a férfiak ellenihez képest. Ezt önmagukban a legsúlyosabb esetek is verik, csak ezért hoztam fel ezt példának. Hisz akkor pláne verik az "enyhébb" esetekkel együtt, nem logikus??
nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem, mert általában a férfiak jobban kilengenek mindenféle skálán, mint a nők (még akkor is, ha amúgy az átlag pont ugyanannyi). Erre sok példa van (IQ - itt átlag megegyetik, de laposabb a férfiaknál -> több a nagyon alacsony és nagyon magas, magasság, stb.)


A másik, hogy a nagyon specifikusból általánosítasz, ez eléggé torz lehet.


Harmadrészt, sokan még mindig egy pofont pl. nem is tekintenek erőszaknak a nő részéről.


Nem azt mondom, hogy kevesebb az erőszakos férfi. Csupán azt, hogy nem elhanyagolható az erőszakos nő.

nov. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!