Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lépjek túl azon, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lépjek túl azon, hogy a férjem többször megbántott és évek alatt sem érzem, hogy ezt sikerülne elfelejtenem, bár ő próbálkozik?

Figyelt kérdés

Nem megcsalás történt, hanem csak azt mondanám, hogy nem ott tartott a párkapcsolatban, mint én, nem akart akkor eljegyzést, házasságot, gyereket, mint én, de mivel ha ez egyértelművé vált volna számomra, akkor kilépek a kapcsolatból, ezért talán magának sem vallotta be.


Ettől aztán a kapcsolatunk utóbbi három éve során gyakran azt éreztem, hogy magányos vagyok, nem számíthatok rá, szörnyen megbánt, hiszen mondjuk terhes lettem, sehova nem tudtam menni a harmadik trimeszterben, de ő meg “nem bírt itthon ülni”, neki szórakozni kellett menni (hegymászás, Balaton átúszás, ha “otthonmaradós” hétvége volt, akkor több órás séta vagy biciklizés).


Amúgy viszont jó ember, az egyik legjobb barátom, sok mindent megtesz, ami emberileg lehetséges, hogy nekünk jó legyen és talán kezd szépen alkalmazkodni az apaszerephez is, sőt a kiborulásaimat is elviseli, amit szerintem egy másik normális férfi sem tenne. Nekem mégsem sikerül ezeken a sérelmeken túllépnem, mert nem értettem miért csinálja és csak azt éreztem, hogy nem jól reagál és nem értettem miért, amikor nem ilyennel ismertem meg. Most már ez masszívan beépült az egész kapcsolatunkba és egyszerűen nem tudok bízni benne, sőt azt érzem, hogy nem is biztos, hogy szeretem és minden kis dolog miatt dühös vagyok rá, olyanok miatt is, amikről tudom, hogy nem normális.


Akinek volt ilyesmi problémája, az hogyan tudta feloldani magában?


nov. 27. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen problémám nem volt (remélem nem is lesz), mert ha éreztem, hogy cseszik rám, vagy nem tart ott ahol én szakítottam vele.

Jó lenne számodra pszichológus komolyan, mert nagyon a hatása alatt vagy annak ami lezajlott, esetleg párterápia és ha nem segít egyikse akkor külön kéne válni. A gyerekedet kéne nézni elsősorban. Nem így érzed?

nov. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 De, csak nem tudom jelenleg, hogy mi a legjobb a gyereknek sem. A férjem érzelmileg sokkal kiegyensúlyozottabb, mint én vagyok, szerintem az együttélésünk tompítja kicsit az én érzelmeimet. Ráadásul sokat segít a mindennapokban, még kb. egy évig nem megy bölcsibe a baba, addig nem tudna dolgozni és vigyázni rá.


A pszichológuson már gondolkodtam, jártam is három alkalommal a baba megszületése után, csak aztán nehéz anyagi helyzetbe kerültünk és abbahagytam, mert nem volt 60-80 ezer forintunk havonta ilyen kiadásokra.

nov. 27. 14:58
 3/3 anonim ***** válasza:
30%
Minden nő magának szül. Örök törvény.
nov. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!