Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy a párom nem törődik velem igazán, nem ért meg?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz napjaim voltak mostanában, de alapból sincs rendben teljesen az életem, sok a nehézség. Ma is meséltem a páromnak arról, hogy milyen nehéz napom volt, de ő nem is reagált rá szinte semmit, terelte a szót más dolgokra. Mikor rákérdeztem, hogy miért nem reagál az elmesélt dolgaimra, azt mondta, hogy nem tud rá mit mondani. Elmondtam neki, hogy jól esett volna, ha kapok tőle egy kis megértést, érzelmi támogatást, hogy tudjam, érdeklem és átérzi azt, ami mostanában van velem. De ez sajnos úgy érzem, nem így van. Már régóta így áll hozzám, igazán nem érdeklik a problémáim, nehézségeim, nem akar/tud segíteni legalább azzal, hogy megérti az érzéseimet.


Velem lehet a probléma? Igyekszem nem rá kivetíteni a gondjaimat, igyekszem magamban rendezni, de amikor mesélek neki úgy érzem, hogy egyszerűen nem tud/akar rájuk reagálni. Rohadtul egyedül érzem magam, de lehet ő úgy érzi, hogy ez sok neki.


Mit kellene tennem? Megbeszélni nem tudtam vele ezt, nem érti meg azt, hogy én min megyek keresztül és hogy ehhez hogyan kellene hozzáállnia. Megszoktam, hogy senkit sem érdeklek és hogy egyedül vagyok a problémáimmal, de rosszul érint, hogy a páromnak se mondhatok már el semmit, mert nincs értelme.



nov. 28. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ma is meséltem a páromnak arról, hogy milyen nehéz napom volt, de ő nem is reagált rá szinte semmit, terelte a szót más dolgokra. Mikor rákérdeztem, hogy miért nem reagál az elmesélt dolgaimra, azt mondta, hogy nem tud rá mit mondani."


Én esküszöm megérteném mennyire nehéz neked, de ha újból és újból hallgatnom kéne hogy mi bajod van ahelyett, hogy magadtól vagy közösen változtatnánk (miután elmondtam már, hogy mit kéne inkább tenned) hát én is átváltanék arra, hogy:

"Nem tudom mit mondjak." és kidobnálak, mert nem hagynám, hogy lehúzz a mélybe magad mellé.


Ő tőle ha érzéketlen ha nem az (csak már az agyán jössz ki) miért válsz megváltást, érzelmi támogatást?


Miért nem szakítasz vele inkább?

nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Megbeszélni nem tudtam vele ezt, nem érti meg azt, hogy én min megyek keresztül és hogy ehhez hogyan kellene hozzáállnia. Megszoktam, hogy senkit sem érdeklek és hogy egyedül vagyok a problémáimmal, de rosszul érint, hogy a páromnak se mondhatok már el semmit, mert nincs értelme."


Fura most nekem ilyet hallani. Nem ez lenne a párkapcsolatok egyik lényege, hogy egymást segíteni és támogatni lélekben is? Az alapvető érdeklődésről és lelki összhangról már nem is szólva.


Ellenben lehet alapja annak is amit az #1-es mond, tehát az se mindegy milyen problémák és milyen sűrűn. Mert nem ismerjük a teljes storyt, még az is lehet pl hogy folyamatosan panaszkodsz és már besokallt vagy nem veszi komolyan. Nem állítom, csak példa, hogy nem tudhatjuk mi a helyzet.


Mindenesetre bármi is a valóság, a kommunikációtok nem igazán működik. És ezt vagy javítani kellene (akár mindkét fél felől), vagy kompatibilisebb partnert találni hozzá.

nov. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Világos egy bizonyos pontig, hogy a párod/férjed/szülők/barátok támogatnak, segítenek, meghallgatnak. DE, igen itt a de szócska nem élhetik a te életed, nem menthetnek meg. Az a te feladatod! Teljesen mindegy, hogy miért olyan amilyen, mert nem hozzád való, így a kapcsolat nem működőképes tehát jobb lenne külön utakon járni.
nov. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem hangoztatom neki minden nap, bár sűrűn vannak problémáim. Igyekszem én is a pozitív dolgokra törekedni és arra figyelni, de amikor sok dolog összejön, mint most, akkor nyilván nehezebben megy. Szerintem a rossz érzéseinket is meg kell élni, fel kell dolgozni és nem "elmenekülni" előle, ahogy ő szokta tenni. Nekem alapból sem könnyű az életem, de a részleteket nyilván nem írtam ide le. Ezek nem olyan problémák, hogy minden kis apróságon felhúzom magam és hisztizek rajta.

Igazán sosem mondott semmit, nem is azt várom, hogy tanácsokkal árasszon el és hogy oldja meg helyettem a dolgokat. Kicsit azt érzem, hogy a problémákkal nem tud/nem akar mit kezdeni. Ha neki akad problémája akkor panaszkodik, indulatosan kezeli, nem tud vele mit kezdeni és inkább menekül előlük. Bármit, csak rossz érzéseket ne kelljen megélnie. Azt érzem, hogy nem ért meg engem, nem érdekli igazán az, amit érzek. Nekem ez hiányzik és nem az, hogy tanácsokat adjon.


Abban is lehet valami, hogy neki ez sok, amit megértek. Nem apró problémáim vannak, de igyekszem rá nem kivetíteni. Viszont szerintem egy kapcsolatban kölcsönösen egymás mellett kellene állnunk és segítenünk egymást.

nov. 28. 19:19
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

"Viszont szerintem egy kapcsolatban kölcsönösen egymás mellett kellene állnunk és segítenünk egymást."


Ez így van, így kéne lennie. Ha ezt vallod akkor miért vagy még vele? Nem fog téged ajnározni, se érdeklődni nem fog irántad, mert nem szeret, mert teljesen más típusú ember, mint te vagy.


Mire vársz, hogy ő tegyen ki, vagy arra, hogy gyereketek is legyen és ő is szenvedjen? ^^

nov. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Törődnék veled annyit amennyire szükséged lenne, csak ne érezd magad hanyagoltnak.
nov. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Az a durva, hogy a legtöbb üzenetből megértem, férfi vagy nő írta ki. Itt határeset, férfira tippelek, de nem is ez a baj, hanem hogy jó lenne, ha kiderülne, ha kiírná a kérdező, hogy ki ő.

Mert ez tipikus női panaszkodás, ezért furcsa lenne, ha a férfi szöveg után mégis kiderülne, hogy nő írja.

Viszont ha tényleg férfi, akkor nem az a lényeg, hogy igazam volt, hanem hogy hogyan tudott eddig elviselni a nő? Mert ezek után nehogy leírd, hogy igen, tényleg férfi vagy (tudom), és a nő a hálátlan. Ha ezer éve van problémád, a nő nem is lenne veled. Ez az egész sztori nem stimmel.


Szóval játssz tiszta paklival, és derüljön ki, mi van, ki a hunyó!

nov. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tipikus női panaszkodás, ezért furcsa lenne, ha nő írná? 😀
nov. 28. 21:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el figyelmesen is azt a mondatot töki
nov. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező válts stílust! Amit itt leírtál mi sem tudunk mit kezdeni vele. És ha mi sem tudunk mit kezdeni akkora párod sem tud mit kezdeni vele.


Hiányzik a lényeg a leirásodból. Amúgy a kos jelekre írják hogy nem foglalkozik partnere problémáival, amit vehetsz jó néven is hogy ne más oldja meg a problémáidat, hanem törekedj arra, hogy kérdező módban add elő ezeket.


"Szerinted hogyan...? Miért történik velem...? Mit kellene nekem..?"


Én minden esetben először magamat vizsgálom felül ilyen esetekben. Azután keresek példákat, mások hogyan csinálják, filmekben, emlékeimben.


Ha valaki kéretlenül elkezd monológizálni én se lennék vevő rá. Csak találgatni tudunk hogyan adod elő a problémáidat, de el kell mondanom, hogy itt rosszul adtad elő, mert nem írtál semmilyen konkrétumot. Se azt munkahelyi, vagy egészségi, vagy javíthatatlan, segithetetlen probléma vagy segithető-e?


Mivel a személyed ismeretlen marad és mi is azok maradunk, miért nem írtál konkrétumokat?


Az egészből egy elvárás halmaz jön ki, de amit elvársz az emberektől azt ki kell érdemelned első lépésként kiváló kommunikációval. Azt gondolod az van neked, sajnos nincs.


Nem elég hogy partnered, hanem vond be őt kérdéseiddel, amikkel őt felvillanyozd, hogy felkéred őt arra hogy adjon tanácsot.


És ha lehet ne terjengősen add elő, hanem vondd be mihamarabb partneredet a megoldásokba, ha egyáltalán igényed van arra hogy segítsen a problémáidon. Mert lehet hogy nincs ilyen igényed ezt ő érzékeli, emiatt nem szól semmit. Szerintem ez a

baj.

nov. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!