Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik olyan név, ami annyira...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan név, ami annyira nem tetszik vagy más okból, de nem ismerkednél ilyen nevűvel?

Figyelt kérdés
Van a városunkban egy Adolf nevű srác, aki amúgy jóképű, de a szülei jól kicsesztek vele ezzel a névvel. Szokott barátnője lenni, de nekem nagyon fura lenne napi szinten így nevezni. Ha ugyanaz a srác neve, mint apukámé vagy a bátyámé akkor sem tudok hozzá vonzódni, de lehet ez csak az én hülyeségem. Tudom felszínesnek hangzik, de ezen nem tudok változtatni. Nyugtassatok meg légyszi, hogy nektek is létezik olyan név, ami valahogy nem jön be és ez az ismerkedést is befolyásolja.
dec. 20. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Rozi, mariska,bözsi
dec. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Egyrészt mert utolsó szemét lennék, ha a szülei évekkel ezelőtti döntése miatt őt büntetném, másrészt meg: most komolyan ilyen hülyeség miatt dobjam el egy jó kapcsolat lehetőségét? Azért bodjak el egy teljes személyt, mert a neve nem tetszik? Ez már a felszínesség csúcsa.


"Ha ugyanaz a srác neve, mint apukámé vagy a bátyámé akkor sem tudok hozzá vonzódni"

Ez meg egyenesen beteges.

dec. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Ennyire nem vagyok felszínes buta.
dec. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira dedós!
dec. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Időutazó03 ***** válasza:
100%

"Tudom felszínesnek hangzik" -- Az is.


"de ezen nem tudok változtatni" -- A nevén tényleg nem. De a hozzáállásodon igen. Csak nem akarsz.


"Nyugtassatok meg légyszi, hogy nektek is létezik olyan név, ami valahogy nem jön be és ez az ismerkedést is befolyásolja." -- Nem nyugtatlak meg, mert nincs ilyen. Még ha a legutáltabb neve is lenne a kiszemeltemnek, semmit nem befolyásolja. Esetleg ha tényleg nagyon zavarna, kitalálnék neki valami becenevet, és ha nincs ellenére, úgy szólítanám.

dec. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nincs ilyen, és furának tartalak. Volt már apukám nevű partnerem (gyakori keresztnév), és olyan is, akinek kimondottan szar neve volt. Megszoktam. De amúgy lehet becézni is, ha a másiknak is oké, ill. egymás között sok pár nem is keresztnevet használ, hanem édesem, drágám stb.
dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
91%
'45 óta én 2-től 5 évig terjedő letöltendővel díjaznám, ha valaki Adolfnak akarná nevezni a gyerekét, de ettől függetlenül eszembe nem jutna ezért ignorálni.
dec. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Tipikus példa arra, amikor ha nincs probléma, csinálsz magadnak.
dec. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen. A nevéről nem tehet az ember. A vezetékneve eleve adott, csak minimális mozgástere van a szüleinek, a keresztnévbe meg szintén alapból nincs beleszólása. Az embert pedig nem csak egy keresztnév határoz meg. Vagy szerinted minden József ugyanolyan? Ugye, hogy nem. Sőt! Szerinted minden Adolf ugyanolyan? Ne nevettess már! Tudom, hogy sokan egy bizonyos Adolfra asszociálnak ezen név hallatán, de el lehet gondolkodni, hogy vajon jogosan sajátítana-e ki valaki egy nevet? Értem én, hogy Adolfról a legtöbb embernek egy fura bajszos osztrák ex-festő jut az eszébe, de ha már Adolf, és festő, akkor miért nem Fényes Adolf festőművésszel kötjük össze ezt a nevet? Vagy miért nem Adolf Dasslerrel, az Adidas egyik alapítójával? Lehet, hogy neked Hitlert jelenti az Adolf név, de más számára meg lehet, hogy mást. És egyébként is, mint írtam, nem a név határozza meg az embert.

Életem első (beteljesületlen) nagy szerelmének ugyanaz volt a keresztneve, mint nagymamámnak, anyukámnak, és húgomnak. Eszembe sem jutott volna ezért megutálni őt. Sőt, szerintem még érdekes egybeesés is volt. De volt olyan barátnőm, akinek a keresztneve az én nevem női megfelelője volt. Exemnek meg a vezetékneve egyezett meg az egyik környékbeli, már szinte mémmé vált félnótás ember vezetéknevével, mégsem jutott eszembe egy másodpercig sem, hogy emiatt ne jöjjek össze vele. A keresztneve meg egy nagyon unszimpatikus névnek a női változata. Ezek alapján rá se szabadott volna néznem, mégis fantasztikus éveket töltöttünk együtt. Mostani kiszemeltemnek meg a keresztneve egy egyébként nem túl szimpatikus név, a vezetékneve meg megegyezik anyám vezetéknevével (egyébként generációkra visszamenően semmiféle rokonság nincs köztük), mégis veszettül odáig vagyok érte.

dec. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hitlernek le kellett volna védetnie ezt a nevet, ha nem is önmagáért legalább másért. Ez így kellemetlen lehet.



Na de viccet félretéve (elnézést) nem tudsz mit csinálni, aki már 10-20 évet élt egy névvel, annak maximum a vezetéknevét lehet úgy lecserélni, hogy megszokja. A keresztnevét megváltoztatni nem egy jó dolog, hiszen nem biztos, hogy majd tud vele azonosulni, hogy eddig 20 évig Adolfnak hívták, és ezentúl meg már Josef-nak (bocs megint).

dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!