Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, nem szólhatok bele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, nem szólhatok bele semmibe?

Figyelt kérdés

23 évesen jöttem össze életemben először egy sráccal, most vagyunk együtt három éve, abból másfél éve lakunk együtt. Én elég nehéz egyetemet végeztem, nagyon sokat tanultam, és nem is keresek rosszul. Viszont a párom könnyebb főiskolai intézményekb3n szerezte a papírjait, és olyan vállalkozásba kezdett, amiből ömlik a pénz. Lakást tudott venni, autót, berendezte, minden. A képlet viszont az, hogy a kapcsolatunk vagyonát ő teremti, én hozzá képest semmit. Mennyire jogos szerintetek úgymond beleszólni a dolgokba?

Ő egy nagyon kedves srác, csak nekem nem nagyon van tapasztalatom, hogy ilyenkor hogy megy ez.


dec. 28. 11:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Milyen dolgokba? Mert nem mindegy hogy egy új kocsi típusába, vagy a heti menübe. Persze megbeszélni, véleményt mondani a nagyobb dolgokba is lehet, sőt normál esetben téged is megkérdez, és megbeszélitek, elvégre közösen használjátok, csak kérni nem illik, pl hogy cseréljük le a nagy szekrényt. Legalábbis én így vagyok vele.
dec. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kitana. ***** válasza:
91%
Anyagi helyzet semmit nem befolyásol, bármibe beleszólhatsz, a szekrény lecserélésébe is szerintem, a lényeg, hogy ha azt mondja, neki most nincsenek ilyen tervei, akkor vagy megoldod a saját pénzedből (ha amúgy nem ragaszkodik a mostanihoz, csak a pénzt szánja másra), vagy elfogadod és marad a szekrény. De mondani, felvetni ötleteket egy egészséges kapcsolatban bármikor lehet.
dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ő mindenbe bele akar vonni. Alapvetően ő látja el a házimunkát, főzést, mondván, megnyugtatja.
dec. 28. 11:26
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Amire nem te kerested a pénzt, abba ne is szólj bele.
dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy érzem, nem szólhatok bele semmibe?"

"Ő mindenbe bele akar vonni."


Lehet én vagyok már öreg, de eskü nem értem mi a gond.

dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Feljövök olvasgatni mert unatkozok aztán 5p sem telik el de már keresem a gerendát meg a kötelet.
dec. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha bele akar vonni akkor igenis mondj nyugodtan véleményt. Ez nálunk is így müködik. Kocsivásárlás előtt is kikértem a párom véleményét.
dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenbe bele akar vonni"

Ez esetben mi a problémád? Komolyan nem értem. Én is meglepődtem mikor a párom a kezembe nyomott két köteg színmintat hogy milyen legyen a ház, az ő háza, szigetelés után, de örültem hogy ennyire számít neki hogy nekem mi tetszik. Végülis ez a normális. Tényleg a semmiből csinálsz gondot. Vagyis inkább a jóból

dec. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki abban nőtt fel, hogy a szava semmit nem számít, azé a szó akié a pénz és minden "kedvességnek" súlyos ára van, ahol nincs megbeszélés vagy kompromisszum, hanem csak beleszólás, annak nehéz levedlenie ezt a fajta gondolkodást. Nem tudom, ez nálatok is így volt-e kérdező, de nekem a fogalmazásodból egyből ez ugrott be.

Nézd, bele akar vonni, tehát fontosnak, értékesnek tartja a véleményed. Ne tartsd magadban, ez nem beleszólás ha ő külön kéri. Barátkozz meg a gondolattal, hogy a társa vagy és nem az alárendeltje, nyugodtan mondd el a véleményed.

dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne beleszólásnak éld meg hanem beszélgetésnek.


Azt a tüskét amit a sorok között olvastam hogy te nehezbb iskolát végeztél meg próbáld magadban le rendezni. Szerintem látod már hogy nem nagyon van összefüggés a kereset és az elvégzett iskola között. Ideje lenn nem irigykedni hanem pl munkát váltani ahol te is többet tudsz keresni.

dec. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!