Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék ezen lelkileg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék ezen lelkileg átlendülni? Kihűlt, ellaposodott kapcsolat.

Figyelt kérdés

20 év és 3 gyerek után rá kellett jönnöm, hogy a kapcsolatunk kihűlt, leginkább csak a szeretet és a megszokás tart minket együtt. Nincsenek viták, veszekedések, mint lakótársak élünk együtt, éljük az életünket. Néha viszont olyan jó lenne ennél több is. Azt viszont tudom, hogy a férjemnek ez most tökéletesen jó, ahogy van.

A válás több szempontból sem opció, mert az is csak egy újabb papír lenne, igazából szeretjük egymást és ténylegesen nem tudnánk külön menni. Valahogy a lelkemet kellene elcsitítani, hogy elégedjek meg azzal, ami van.


jan. 20. 08:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésként értékelned kellene azt, amid most van.
jan. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha a férjed nem akar változtatni, akkor nehéz lesz. Beszélgettem már erről vele?
jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tarts szeretőt, most erre komolyan mit lehetne írni, ha válni nem akarsz?
jan. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

A válás nem oldana meg semmit, mert minketten a gyerekekért teszünk meg mindent, hogy mire mi nem leszünk kettejüknek tudjuk biztosítani a támogatott élet lehetőségét és a harmadiknak azt, hogy el tudjon indulni az életben. Tehát akkor elváltan lenne ugyanez a helyzet. Ugyanúgy egy ágyban aludnánk, együtt élnénk, csak egy csomó felesleges papírmunka is felmerülne.

Nem hiszem, hogy a lelkemnek egy szerető tenne jót, sőt inkább csak rosszat tenne. Én magam sem tudom, hogy mi kelene ahhoz, hogy lelkileg helyrebillenjek. Ha tudnám, nem írtam volna ki a kérdést.

Persze, hogy beszéltem már erről a férjemmel. Szerinte minden tökéletes úgy, ahogy van. Ő nem igényel semmi többet, lelkileg is teljesen elégedett.

jan. 20. 09:35
 5/22 A kérdező kommentje:
Igen 1-es! Értékelem, vagy ha úgy nézzük próbálom értékelni, de olyan jó lenne, ha lehetne valakivel beszélgetni, ha lehetne valamit közösen csinálni. Nem úgy, hogy egymás mellett, hanem együtt. Nyilván a gyerekekkel vannak közös programjaim, de az nem ugyanaz, mintha a társammal lenne. Jó lenne, ha néha hozzám érne, mármint nem ugy hogy "bocs, de nem férek el", hanem, mint régen volt, hogy elmentünk egymás mellett és megsimítottuk a másikat, csak úgy, mert jól esett. Most, ha én megsimítom, ő vagy észre sem veszi vagy azt hiszi nem férek el. Ilyen dolgok hiányoznak nekem. Neki viszont nem.
jan. 20. 09:46
 6/22 anonim ***** válasza:
Ezzel nem lehet mit kezdeni. Vagy megszoksz, vagy megszöksz. Ő nem fog változni. Nem lepődnék meg azon sem, ha lenne szeretője.
jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tulajdonképpen mit is szeretnél olvasni? Nem értem. Te megmondtad, hogy nem válsz el. Szerintem csak félsz feladni a valagad alá rakott kényelmet, amit a férjed jelenleg biztosít neked. 20 éve vagy vele. Hány évesek a gyerekek? 10-18? Nem kicsik már. Ha rosszul érzed magadat ebben, akkor nyugodtan kiléphetsz. Amúgy is a legnagyobb hülyeség a gyerekekre fogni. Te egyszerűen 40 felett félsz kilépni belőle, mert félsz az újrakezdéstől. Ezért inkább megelégedsz a langyos pocsolyával. Erre nincsen recept. Fogadd el, és kész! Ne nyavalyogj, ne mártírkodj!
jan. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
“ Ugyanúgy egy ágyban aludnánk, együtt élnénk, csak egy csomó felesleges papírmunka is felmerülne.”-azért válás után nem ez szokott történni. Nem tudnád fenntartani magad egyedül, erről van szó?
jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nos, a kutya is jó dolgában veszik meg.
jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Talan nem csak a gyerekekre kene gondolni, hanem magatokra is egy kicsit.Utazzatok el valahova egyutt, menjetek randizni.
jan. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!