Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy vélem a párom és én is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy vélem a párom és én is szorongó-ambivalens kötődők vagyunk. Egyszerűen úgy érzem szétszakít ez az egész belülről, nem merek őszinte lenni vele, nem hiszem h felfogja, játszmázik, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vannak időszakok, amikor mindenáron velem akar lenni, máskor meg teljesen el van tűnve még a messengerről is.


Mondok példát: 2 hete hazautaztam a szüleimhez hétvégére, ők meg elmentek egy buliba a haverjaival és ritka alkalmak egyike volt, amikor azt írta hogy hiányzom neki, bárcsak ott lennék. Mindezt úgy hogy előtte nap találkoztunk, meg a héten is még kétszer.


Na ehhez képest az elmúlt héten mindketten betegek lettünk és teljesen el van tűnve. Megbeszéltünk egy programot, amire végül is betegen is elmentünk, többször kiemelte milyen rosszul van, majd közölte velem, hogy csak X óráig tud velem lenni, mert megbeszélt egy fontos programot a legjobb barátjával és több szempontból is el kell mennie erre a programra. Oké én ezt megértettem, teljesen jogosak voltak az érvei. De előtte már 6 napja nem láttam, azt hittem szeretne velem lenni legalább a megbeszélt időpontban. És sajnos nem ez volt az első alkalom, hogy "hiányzom", de közbejön mindig valami, amikor velem is lehetne egy kicsit többet, mintha a szép szavak csak üres szavak lennének, tettek nélkül.


Úgy érzem én vagyok a mérhetetlenül ostoba, amiért nekem érdekes soha nem jön közbe semmi a megbeszélt napokon, pláne nem a barátaimmal. Mert megtisztelem a párom azzal, hogy nem szervezek a vele való programra valamit.


Szinte már minden alkalommal azt várom "hogy, na ideje menni mert... ez van... meg az van... meg ezt felejetettem el... " stb.


Ő érezteti velem hogy velem is akar lenni, meg nem is, én meg az ambivalens hozzáállását nem bírom a rossz mintáimmal, mert anyukám ugyanezt csinálta velem. Nem fizikailag volt elérhetetlen hanem érzelmileg. A helyzetben megnyugtatott, B helyzetben meg "nem hiszem el, hogy megint sírsz". Vele ugyanezt érzem A helyzetben érezteti h fontos vagyok B helyzetben meg elmenekül máshova mással, valami kifogással.


Nem hiszem, hogy egy pasi is érdemel ennyi sírást mint amennyit én sírok miatta. És nem hiszem, hogy nem érzi, hogy nekem ez nem jó, folyton attól félek totál bevonzom a negatív érzéseim és előáll azzal hogy na ő szakít velem...



jan. 26. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem teszed lapátra te, miért várod meg, hogy ő tegyen téged, miért teszed magadat tönkre miatta? Ő helyette inkább saját magaddal foglalkozhatnál...Egy jó szakember szorongás/depresszió miatt neked tudna segíteni! Önmagad nézd, ő méginkább beteggé tesz. Mikor veszed ezt a tényt észre?
jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Kovalens kotes +atok leszedese joanal..
jan. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb lenne minél előbb lapátra tenni (mondjuk úgy most). Ez a pasi kicsit se szeret, se nem tisztel téged, csak az érzéseiddel játszik, te meg hagyod neki. Ilyet ott kell hagyni, majd találsz normális pasit
jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, szerintem elég jól rálátsz a működésedre. Valószínűleg pont azért vonzódsz az ilyen emberekhez, mert gyerekkorodban ezt szoktad meg. Az a baj, hogy ha lapátra is teszed, elég valószínűleg hasonló stílusú embert fogsz találni, mert ezekhez vonzódsz, ez a komfortos azért, mert ezt szoktad meg. Egy jó pszichológussal meg lehetne ezt dolgozni, hogy ne vonódj be ennyire és jobban ráláss, hogyan is működsz és tudj változtatni.

Amúgy abban az előttem szólókkal egyetértek, hogy ez a pasi nem szeret téged. A sírás és a szépen kérés ezen nem fog segíteni.

jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem, hogy egy pasi is érdemel ennyi sírást mint amennyit én sírok miatta."

Jól hiszed. Ideje elengedni.

jan. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4-es sajnos nem nagyon van elérhető pszichológus aki foglalkozik kötődési zavarokkal. Tudom, tovább kell próbálkoznom, eddig 3 elutasítást kaptam. Mind azt írták, tudják hogy manapság nagyon nehéz szakembert találni, olyan is volt, aki 3 alkalom után mondta azt, hogy sokan az életükért küzdenek konkrétan, nem tud tovább vállalni, mert nem mozgatta meg az, hogy felszínes problémáim vannak. Ez azt jelenti, hogy nem álltam készen mélybe menni és a saját érdekem volt elengedni akkor az önismeretet. Úgy vélem igaza volt, de azóta is fáj, mert azóta is azt érzem a segítséget sem érdemlem meg, mert "úgysem mozgat meg mást sem". Államiba jártam, oda vissza tudok menni, 4-6 hetente 25 perc jut 1 emberre. Hihetlen aranyos a körzeti pszichológus hölgy, de már ő is elengedett egyszer, pont akkor amikor lett párom, mert szerinte ez akkora dolog volt, hogy majd menedzselem az életem innentúl. Hát, sajnálom, hogy megint vissza kell menni, pont a felcsillanó remenysugár miatt, ami hamvába hullt.
jan. 26. 23:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is benne voltam egy ilyesmi kapcsolatba sajnos én is elég sokáig húztam. Ő is játszott velem ilyen macska egér játékot. Egyszer azt mutatta, hogy szeret aztán csúnyán beszélt velem a saját hibája miatt pl elhagyta a pénztárcáját és azt mondta takarodjak haza a *** anyámhoz meg ilyenek utána el akartam hagyni de sírt én hülye meg vissza mentem hozzá. Sok idő eltelt mire ott hagytam és sajnos tönkre is mentem, mert 55 kg voltam, hogy össze jöttünk és 95 voltam mikor ott hagytam.. Szóval te is lépj amilyen gyorsan csak tudsz.
jan. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!