Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt a barátnőmmel.

Elég kevés vitánk van, de ami van, azt sokszor úgy érzem, hogy egyszerűen "nem látom jönni" és próbálnék önkritikus lenni, de tényleg nem értem a szemszögét.


Gyakorlati példa:

Mostanában sok a munkája, túlórák, plusz feladatok, szervezések, elkezdett edzeni is és konstans fáradt. Egyik este erről panaszkodott, majd én azt mondtam neki a közelgő szülinapomra való tekintettel, hogy megértem és sajnálom, hogy fáradt, ha bármiben tudok segíteni, akkor mondja. És nem tudom mit tervezett szülinapomra (ha tervezett bármit - márpedig tudom, hogy tervez), de ne vállalja túl magát, így is fáradt.

Erre totál nekem esett, hogy majd ő tudja, hogy mit tud vállalni, én ne mondjam meg neki. Ezután egy óra mosolyszünet volt, utána mentem amikor láttam, hogy kicsit lenyugodott, hogy most mégis mi rosszat mondtam?

Kifejtette, hogy utálja amikor ilyen vagyok, hogy elmondja, hogy mi a gondja, én pedig - az ő látásmódja szerint - magamra fordítom a fókuszt és nem az ő bajával foglalkozom...én meg pont úgy látom, hogy az ő bajával foglalkoztam. Azon nem tudok segíteni, hogy kevesebb melója legyen, max azon, hogy a háztartásban intézzem a dolgokat itthon illetve, hogy miattam ne törje magát a szülinapom miatt.

Akkor ezen megint kiakadt, hogy a szülinapom az egyetlen egy dolog amit vár hetek óta én meg tönkreteszem a picsogásommal.


Egyszerűen nem tudom hova tenni a dolgokat és nem tudom megakadályozni, hogy ilyenek történjenek, mert szerintem ezeken nem kéne kiakadnia.



febr. 15. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem érzi, hogy szereted, vagy ő nem szeret már téged. Úgyhogy vagy kimutatod neki és elmondod, hogy szereted, vagy inkább elhagyod.
febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Már csak púp vagy a hátán.
febr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Ez annyira vicces. Stressz van a munkája miatt, te meg a szülcsinapcsidon aggódsz.
febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom mi lehet az oka, én se teljesen értem. Lehet az zavarja, hogy úgy érzi nem (ez csak 1 opció), hogy nem tud mindenhol tökéletesen helytállni (munka, magánélet-Te/Ti, és saját maga, hobbi-edzés). Lehet nem is tudatos csak ìgy vezeti le. Vannak ilyen emberek.


Ez nem arról szól kinek van igaza, hanem hogy máshogy gondolkodtok és kommunikáltok. Félremegy az üzenet. Sztem ezeket meg kell beszélnu, hogy ki mire gondol, hogyan érti, mit akar ezzel közvetíteni stb.

febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Sokszor megállítottam, nagy árat fizettünk az emancipációért...

Az ilyen nőt dobd ki, valakinek valószínűleg jó lesz, de az nem te vagy haver...te jobbat érdemelsz, de miatta egyenlőre nem találtad meg m

febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tapasztalatból mondom, menekülnék az ilyen toxikus kapcoslatból
febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom mint a kettő és egy. Teher vagy számára mert nem szeret téged. Szabadulj meg tőle.
febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha félév után ilyen hisztérika, mi lenne 20 év után? Biztos, hogy ebben a kapcsolatban akarod leélni az életedet?
febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nárcisztikusnak érzem, mert kitekeri és kivetíti a problémát. Mindenképpen a másik jöjjön ki rosszul, amikor ő jót akart. Az a baj, hogy ezt csírájában az elsőnél kell elfojtani és szembesíteni. Ami most nem történt meg.
febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!