Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most akkor ez hogy van?...

Most akkor ez hogy van? Mennyire veszélyes a covid? Hogy lehet, hogy egyesek szerint mindenkit megölő vírussal van dolgunk, más szerint meg egy enyhe influenzáról van szó? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

2021. máj. 27. 20:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ kit kérdezel. Egy tininek nem túl veszélyes, egy nyuggert simán kicsinál.
2021. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Van akire veszelyes, van akire nem. A tobbsegen enyhe tunetekkel atmegy. Viszont huszoneves fiatalok is nagyon kepesek megszenvedni vele, ha tudogyulladast okoz mar a virus. Ha volt tudogyulladasod, tudnod kell milyen. Nekem volt, covid elott joval, es csak egyoldali, megis teljesen taccsra vagott. Egeszseges embereket is intenzivre tesz sajnos a corona/tudogyuszi. Az, hogy nalad szemelyesen pl mit okozna a virus, egyeni. Nem tudhatod meg, csak ha elkapod. Nagy esellyel semmit. De szomszedunk szulei pl egészséges, dolgozo 45 evesek voltak, meg kb 30 evet elhettek volna. Erre mindketten elhunytak. Na ez a tragedia.
2021. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Lutri, hogy milyen a lefolyása egy adott emberben. Persze befolyásolja egy csomó tényező, mint életkor, egészségi állapot, de ezek nem határozzák meg 100%-osan.


Viszont ez ahhoz vezet, hogy a különböző embereknek nagyon különböző a tapasztalata a vírussal kapcsolatban. Könnyen lehet, hogy valaki, akin enyhe náthaként ment át, úgy érzi, hogy fölösleges ez a nagy felhajtás. Akinek meg majdnem belehalt az anyukája, érthető okokból még szigorúbb intézkedéseket hozna.


Másrészt az, hogy 1% körüli a halálozás (ha beleszámoljuk a súlyos alapbetegséggel rendelkezőket is, mert egészségesek között jóval alacsonyabb), nem föltétlenül hangzik soknak. Csak mivel új vírus, lényegében senki nem volt védett ellene a járvány kezdetén, így ez az 1%-os halálozás is többtízezer halottat jelentett csak Magyarországon.

2021. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%

Én ismertem olyat, aki teljesen egészségesnek tűnt, mégis belehalt.🙁 (34evesen)

Másik ismerősöm pedig súlyosan elhízott, magas vérnyomás stb és kb megfázásos tünetekkel átment rajta.

Én úgy vagyok vele, hogy nem tudni, kiből mit vált ki, így próbálok figyelni magamra, de túlzásba sem akarok esni, mert a félelem is betegít.

2021. máj. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

#4, egy tavalyi statisztikai adat szerint átlagosan 10 évet vesztettek az életükből a covid-halottak, ami azért nem kevés.


Másrészt ha nem fékezzük a járványt, akkor sokkal jobban túlterhelődik az egészségügyi ellátás. Sok súlyos beteget meg tudtak menteni megfelelő kezeléssel. De ha nincs elég ápoló, orvos, oxigéngáz, akkor ők meghaltak volna. Akkor nem 1% lett volna a halálozás, hanem 4-5%. Minden 20 ismerősödből egy meghal. Azért az már durva.

2021. máj. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

6: akkor azt mondod, hogy jogosak az intézkedések? A maszkoknak és a távolságtartásnak köszönhetjük azt az illúziót, hogy az influenza veszélyesebb mint a covid? De ha ez igaz, akkor miért állítja szinte mindenki az ellenkezőjét?

Már nem tudom, hogy ki az akinek lehet hinni. Mindenki manipulatívan, zsigeri érzelmekre hatva érvel az igaza mellett. Teljesen tanácstalan vagyok.

2021. máj. 27. 20:55
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

"Nagyjából az összes halál eset is azt mutatja, hogy csak azok haltak meg, akik egyébként is pár éven belül meghaltak volna."


Nagyon nagyon nem. Elvagy tévedve. Kb most jött le, hogy ez megint csak egy uszító kérdés. Úgyis csak azt fogod ismételgetni, hogy a covid ártalmatlan, minek a sok hűhó.

2021. máj. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem. Nem uszító kérdés. Nem provokálni akartam az embereket. A kérdésem valódi, ahogy a bizonytalanságom is. Lehet, hogy nem vagyok teljesen pártatlan, lehet, hogy van elképzelésem, de nem vagyok ebben biztos. Ezért kérdeztem.
2021. máj. 27. 21:06
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

A koronavírus nagyon veszélyes te marha!!!

Sokan nem halnak bele , sokan meg belehalnak , sokaknak meg tönkrevágja az egészségét. Ez a SARS-2

2021. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom, ki az a mindenki, aki szerint ne használnának az intézkedések. Nyilván ha az emberek nem találkoznak egymással, akkor nem is tudják megfertőzni egymást. A maszkra szokták mondani, hogy átfér a lyukjain a vírus, akkor hogy véd - hát úgy, hogy a vírus nem csupaszon utazik, hanem nyálcseppecskékben, amiknek a nagyját már megfogja a maszk.


Azt nem tudom, honnan veszed, hogy az influenza veszélyesebbnek tűnne, mint a covid. Abban messze nem halnak meg harmincezren egy bő év alatt úgy, hogy közben teljes erőbedobással védekezünk ellene. Idén szinte senki nem volt influenzás, a koronavírust mégis rengetegen elkapták és sokan meg is haltak. Ugyanolyan körülmények között a covid sokkal durvább volt.


Amúgy sajnos az én családomban is kialakult egy gócpont, és bizony voltak elég súlyos betegek is. Szerencsére senki nem halt meg (de az ismerőseim közül többen is).

2021. máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!