Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A Barbie film a párkapcsolaton...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Barbie film a párkapcsolaton belüli dominanciát jelképezi a férfi és nő között?

Figyelt kérdés

Gondolom sokan úgy értik a filmet, hogy a nők megpróbáltatásairól szól, pedig ez az értelmezés nem állja meg a helyét.

A film elején egyértelműen a Barbie-k vannak vezető szerepben, a Ken-ekről még azt sem tudjuk, hol alszanak.

A film közepén azonban a Ken-ek fellázadnak, és átveszik a vezetést.

A végén pedig a Barbie-k visszaveszik a vezető szerepet Barbieland-ben.


Ez ping-pong jelképezheti azt is, hogy mindig van egy domináns egy párkapcsolatban, aki irányít. Van, ahol a férfi, van, ahol a nő.


febr. 25. 11:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%

Egyáltalán nem értékelném, ha dominancia harcot kéne folytatnom egy kapcsolatban. Azt, hogy adott területen ki a "vezető" meg lehet állapítani, de ez nem arról szól, hogy ki a vezér bika, hanem arról, hogy adott terület kinek az erőssége. És nem is szokott kimondva, megbeszélve lenni, az ilyesmi természetesen alakul magától. Én pl utálok szervezni, így minden nyaralást, utazást más old meg helyettem, ha nem egyedül megyek. Igaz ez párkapcsolatban, a barátaimmal, a családommal stb. Más területen meg én vagyok az irányító, pl. apukámon kívül egyedül én értek a gépekhez, szerszámokhoz a családban, így, ha ő nincs ott, én szerelek, nézem meg, mi lehet a gond.

El kell tudni ismerni, ha a másik jobb valamiben, de, ez se azt jelenti, hogy akkor diktatúra van és ő dönt. Pl utazás húgommal. Ő keres hoteleket és átdobja a legszimpatikusabbakat, aztán együtt eldöntjük melyik legyen. Már az előválogatás során szem előtt tartja mindkettőnk igényeit. Aztán én vezetek oda, mert nekem van jogsim, az ottani programokat közösen döntjük el és felesben álljuk. Most akkor melyikünk a dominánsabb?

Egy kapcsolat (nem csak párkapcsolat) nem a dominanciáról és az azért folytatott hatalmi harcról szól. Ha igen, akkor az egy rossz kapcsolat, amit meg kell szakítani.

febr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Egy illusztris példa volt arra, hogy szerinted felnőtteknek nem kell vezető. Kell. Férfi-nő kapcsolatoknál is van, max nem tűnik fel. Dolgoztam együtt olyan párral, akikkel pont azért jöttem ki, mert olyan volt, mintha haverok lettünk volna. Aztán megmutatkozott olyan szituáció, amiből egyértelmű volt, hogy ki az, akinek a szava erősebb.
febr. 25. 12:23
 13/23 A kérdező kommentje:

"Egy kapcsolat (nem csak párkapcsolat) nem a dominanciáról és az azért folytatott hatalmi harcról szól. Ha igen, akkor az egy rossz kapcsolat, amit meg kell szakítani."


Ahogy gondolod.

Én ezzel nem értek egyet. Szerintem párkapcsolatban mindig van egy dominánsabb fél, akinek a szava erősebb, és akire a másik inkább hallgat.

De akkor ebben nem értünk egyet.

febr. 25. 12:25
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy párkapcsolatban normális esetben közös döntés van. Megbeszélik és közösen döntenek. Az viszont lehet, hogy bizonyos területeken inkább az egyik, más területekn pedig másik hatása érvényesül jobban. Kinek mi a fontosabb, ki mihez ért jobban.
febr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki, mindegy, hogy férfi, vagy nő, minden helyzetben irányítani akar és nem ismeri fel, hogy az, hogy ki irányít helyzetfüggő, azt hozza magával, hogy képtelen lesz felismerni mikor kéne átadni a kormányt. Az ilyen ember önbecsülése sérül, ha kiderül, hogy a másik adott helyzetben ügyesebb, jobb és nem ő az atya úristen. Az ilyen embernek egy vezethető pár kell, aki mellett mindig lehet ő az okosabb. Vannak ilyen kapcsolatok és van, hogy szuperül működnek is. De, csak akkor, ha a vezér ürü típus egy tökéletesen meghunyászkodó társat tud találni.

Én nem vagyok ilyen, amiben jó vagyok, abban elvárom, hogy el is ismerjenek és nem fogok mást követni, ha nekem van igazam, csak azért, mert szerinte ő a "főnök".

Nem is tudom elviselni, ha megpróbálnak elnyomni.

Szerintem fontos lenne, hogy mindenki felismerje, milyen kapcsolati dinamika való neki és aszerint keressen párt.

A kérdésre visszatérve, valaki, aki merőben máskép tekint a jó parkapcsolati működésére, képtelen lesz ugyanúgy látni a filmet, mint te. Mert, mindenki a saját gondolati mintáin keresztül értelmez egy alkotást.

Én se láttam bele, amit írtál. Bele lehet, mert minden értelmezés kérdése.

De, akkor vissza fordítanám. Szerinted lehet egészséges kapcsolat az, ahol a két fél verseng a dominanciáért?

febr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

És hogy kell mégis elképzelni, hogy az egyik hallgat a másikra? Mert én nem tudok ilyen szitukat elképzelni, csak olyan esetek jutnak eszembe, amikor valami hót mindegy volt az egyik félnek, ezért a másik döntött. Itt nincs szó dominanciáról. De a következő helyzetben meg a másiknak volt mindegy valami.

Vagy pl. amikor legutóbb nyaralni voltam 1-2 barátommal, akkor én javasoltam helyeket, programokat, mert én már sokszor voltam ott, ők meg először. De ettől még nem én vagyok a domináns alapból, csak az a helyzet nekik épp új volt. Ettől még nyugodtan mondhattak nemet akármire, ami nem tetszett nekik.

Egy normális kapcsolatban is ez van, ha valaki valamihez jobban ért, azzal kapcsolatban őt hallgatják meg, de végső soron közös a döntés. Az nem dominancia, ha azt mondom, ne vegyünk bőr kanapét, mert a macska összekarmolja, a másik meg belátja, hogy ja tényleg.

febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Ti a vezetést, a dominanciát az elnyomással azonosítjátok. Pl. itt van ez a mondat:


"Én nem vagyok ilyen, amiben jó vagyok, abban elvárom, hogy el is ismerjenek és nem fogok mást követni, ha nekem van igazam, csak azért, mert szerinte ő a "főnök"."


Csakhogy egy jó főnök nem lesz olyan buta, hogy idétlenkedjen olyan dologban, amihez a másik jobban ért. Itt a vezetés úgy fog megnyilvánulni, hogy a másikra bízza a munkát.

Csiszár Jenő mesélte, hogy úgy kezdett el rádiózni, hogy az egyik ismerőse szeretett volna egy adót magának. Mivel nem értett a rádiózáshoz, ezért Csiszárnak adott szabad kezet ebben a projectben. Azt mondta neki:

"Csináld meg"

Ez egy domináns, de észszerű hozzáállás volt.

febr. 25. 12:49
 18/23 anonim ***** válasza:
20%
Megse nézek ilyen filmet...
febr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
#18: egyetértek. Agyonreklámozott fostalicska tömegfilm a pórnépnek. Mondom ezt magát feministának tartó 53 éves nőként.
febr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
40%
A Barbie film egy Mattel-reklám. Nézz inkább komoly filmeket, ha a párkapcsolat filozófiája erdekel. Pl Egy házasság törtenete.
febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!