Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek egy abortuszt át...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy abortuszt át tud vészelni a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Adott egy nem kívánt terhesség, 11 hónapja alkotunk egy párt. A párom mindenképpen szeretné megtartani, nekem vegyesek az érzelmeim.. Szívem szerint mindenképpen akarom őt, viszont az eszem szerint nagyon korán érkezett és felelőtlen vagyok.. Párom szeretne elvenni feleségül és albérletbe menni, tehát elvileg komolyan gondolja. Viszont én félek, hisz egymagam nem tudnám eltartani a picit ha mégis rosszra fordulnak a dolgok. Ezért van bennem a legnagyobb kétség. Anyagi támogatás lenne a szüleimtől ez fix, DE nagyon elitélnének ha gyerekkel visszakerülnék hozzájuk. Tehát az anyagi biztonság “adott”, viszont a lelki nem, amennyiben a közeljövőben szakítanánk párommal (persze nem ezt várom vagy ezt tervezem, de úgy gondolom úgy a legbiztosabb egy baba ha én egymagam is meg tudok neki adni mindent).

A páromat nagyon szeretem nem akarom elveszíteni őt, de már most össze vagyok törve és zokogok ha belegondolok hogy akár a jövőben “helyette” szülnék egy másik babát, mert gyereket mindenképp szeretnék előb vagy utóbb…

Mit tennétek a helyembe? :( nagyon el vagyok keseredve és szívesen látnám mások véleményét a helyzetről. Légyszives abba ne menjünk bele hogy védekezni kellett volna.. ez már nem opció és természetesen nagyon tanultam ebből


márc. 1. 09:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
Ez mind olyan kérdés, amit a pároddal kéne megbeszélned, és közösen kellene döntenetek. Miért nem neki mondod el ezeket a belső konfliktusaidat?
márc. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Természetesen mindent elmondok neki, a pozitív teszt óta folyamat jár az agyunk.. Ő nyugtat, támogat mindenbe, csak érdekelne mások véleménye is külső szemmel
márc. 1. 09:29
 3/37 anonim ***** válasza:
81%

Szia, nem is tudom, hirtelen mit írjak erre.

Mikor nálunk 3 hónap járás (és 5 év ismerettség után) becsúszott a baba, én is elgondolkodtam, átgondoltam a lehetőségeimet. Arra jutottam, hogy a szüleim (ahogy ezek szerint neked is), mindig ott lesznek, mindig befogadnak. Ezért megtartottam a babát, szerintem én megbántam volna, ha nem. Párom izgatott volt, sírja újságolta el a jóhírt, készült a családalapításra. Kisbaba mellett mégis rommá csalt, szóval anyukámékhoz költöztem. Ez a kis pöttöm egy éves kisifú tartja bennem a lelket. Baromira ciki egyébként, hogy csonka csaladban fog felnőni (ezt semmiképp sem akartam) és hogy most így kell élnie.

Arra szoktam gondolni, hogy hosszabb kapcsolatokban sem feltétlenül biztosítás egy gyerekvállalás, hiszen mennyi olyat olvasunk, hogy megváltoznak a dolgok egy pillanat alatt sajnos, az évekig/évtizedekig tartó kapcsolatban is.

Egyébként rengetegszer megkaptam már, hogy felcsináltattam magam, hogy megtartsam a pasit. Ezeket el kell engedni.

márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
79%

A fő kérdésre: ha a párod mindenképpen meg szeretné tartani, de te mégis elveteted, akkor azt a kapcsolatotok 99%, hogy nem éli túl.


Kifejtésre: nyilván nem mondhatom meg, hogy mit csinálj, de ha úgy veteted el a babát, hogy igazából szeretted volna megtartani, akkor azt mentálisan te is megszenveded. Bármit is döntesz, az visszafordíthatatlan lesz és neked együtt kell élned a következményeivel, szóval jól gondold át, mik azok a következmények, amiket életed végéig el tudnál viselni, és mik azok, amik végérvényesen tönkretennének.


Illetve nem mellékes, hány évesek vagytok. Ha 17-18 éves vagy most, a párod meg max pár évvel idősebb, akkor megint más a helyzet, mintha már vagy 22-23 éves te magad is. Előbbi esetben a saját jövőd is még kérdéses, utóbbi esetben azért jobb esélyeid vannak, ha megtatod a babát.

márc. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) 3.as neked kitartást kívánok, sajnos ez mindig benne van a pakliba igen, ismerek én is nem 1 ilyen történetet pont ezért is számolok ezzel a felállással is.


Én most töltöm be a 23at, párom pedig 30 éves.

márc. 1. 09:41
 6/37 anonim ***** válasza:
53%

Én nem is azzal törődnék, hogy a kapcsolat átveszelné-e hanem, hogy te túl tudnál-e lépni azon, hogy abortuszod volt. Mert hiába nem gyilk*osság sok ember szerint amikor megtörténik nagyon sok nő másképp gondolja. Ráadásul nem biztos, hogy teherbe eshetsz mégegyszer, igaz a rizikó kicsi, de ott van.

Unokatestvérem úgy járt, igaz neki el kellett vetettni, mert rájöttek, hogy betegen születne. Barátnőm szintén nem esett már teherbe pedig később akartak gyermeket a párjával.

Ivott hónapokig, teljesen kikészült olyan bűntudata támadt.

Persze nem akarlak lebeszélni róla, a te tested, életed ne hogy félreérts.


Amúgy én szerintem hogyha te úgy gondolkodsz, hogy elhagyna a párod, egyedülálló anya lennél akkor a párod nem bizonyítja be neked, hogy komolyan gondolja veled. Másik barátnőm 2 év után lett állapotos 25 évesen és nem ment abortuszra, még mindig együtt vannak, tényleg szeretik egymást. Tudok olyan expárt, hogy együtt voltak vagy 7 évig, eljegyezte a nőt és nem lett esküvő pláne nem gyermek. Ne gondold azt, hogyha több ideig lesztek együtt, hogy garancia arra, hogy veled marad a párod. Nem így működik a dolog.

márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom, a ti kapcsolatotok milyen. Én elhagynám azt a nőt, aki megöli a közös gyerekünket.
márc. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
78%

19 évesen estem teherbe. 6 hónap után. Mindig is akartam babát a párom sírt örömében mikor megtudta.

Én is nagyon féltem. Elsőre a szüleim ellenezték de megtartottam.

Sokszor mondták hogy nem jó ötlet aztán mikor már nem lehetett elvetetni nem szóltak semmit. Anyám az első pillanattól elküldte a férjem bejelentett munkára (akkor még feketén melózott). Alig kellett otthon bármit fizetni így szép kis összeget raktunk félre. Mindent megtudunk venni a picinek. A szüleim az utolsó trimesztertől megváltoztak hirtelen babaruhákat vettek (persze kikérték a véleményem),várták a picit. A születésétől fogva imádják.

6 hónapos volt mikor elkezdtünk extra gyedet kapni akkor elmertünk már költözni. Egy bankkártyánk van egy kasszán vagyunk bármit vehetek. Persze ha nagyobb a kiadás egyeztetünk egymással.

Mikor elköltöztünk mondták hogy bármikor visszamehetek ha úgy alakul támogatnak. A fiam 6 éves. Boldogok vagyunk.

Tudom hogy ijesztő de ne félj tőle! Ha szeretnéd a picit tartsd meg!

márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
80%

Neked és csak neked kell eldönteni, hogy készen állsz-e. Mert akkor innentől nincs saját életed, legalább három évig szimbiózisban létezel egy másik lénnyel. Engem megijesztett nagyon a tudat, amikor váratlanul teherbe estem. Úgy, hogy nekem már van egy gyerekem, tudtam, hogy mi várna rám. Párom - aki nem az első gyermekem apja - szintén támogatott. Nekünk végül nem maradt meg, a sors döntött - ez is benne van a pakliban kb. 10% eséllyel.

Én azt mondom, hogy ha amúgy 2-3 éven belül tervben volt, csak hamarabb jött a terhesség, akkor nincs miről beszélni, a terhesség nem villanykapcsoló, hogy akkor jön, amikor mi akarjuk. Ha azonban úgy érzed, hogy még nagyon nem állsz készen az anyaságra, akkor dönts aszerint.

márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
56%

"A páromat nagyon szeretem nem akarom elveszíteni őt"

Akkor itt az ideje és az alkalom, hogy megerősítsétek a kapcsolatokat. Akarja a gyereket, és veled akar maradni. Ne félj a jövőtől, és bízz benne, ha mind a ketten akarjátok, nagyon jó lesz!!

márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!