Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mártírkodásnak számít ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mártírkodásnak számít ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

A barátomról lenne szó. Nagyon sokszor azon kapom magam, hogy felidegesit.


Mondok példákat, hogy milyen esetben leszek ideges. Felhív telefonon es kérdezi mizu? Elmeselem azutan o is, hogy vele mi. Elhallgatunk majd a semmiből mondja “valami baj van?” Mondom neki, hogy nincs, miért lenne? Majd mondja “fura vagy”.

Ilyenkor mar kezdek ideges lenni, hogy magyarázni kell, hogy nincs semmi..(mivel ez nem egyszerű es nem elso eset tőle, es mar sokszor elmagyaraztam nincs bajom, ha lenne mondanám)


Masik, beszélgetünk es pl azt mondom szeretem a nutellat. Amire o azt válaszolja, jó de nem mindenki szereti. Mire en nézek és kérdem jó, de ez most miért szamit? Mire az o valasza “mar ezt sem lehet mondani? Semmi nem jó?” ekkor kezdhetek megint magyarazkodni, hogy nem mondtam ilyet stb es sokszor akar ez vitaig fajul, mert tovabb mondja, hogy “jol van neki rossz a mukodese, semmi nem jo stb”.


Ugyanez tortenik, ha szolok valamiert ritkán, pl keveset jarunk el, eljárhatnánk többet. Majd valasza “szoval neked van bajod velem igaz? Ezt miota tartod magadban? Ilyen rossz a mukodesem? Ilyen rossz velem?”


Rengeteg ilyen példa van es baromira idegesít ez a viselkedese. Elfaradtam a folyamatos magyarázkodásba, hogy nem nincs vele semmi baj, hogyha mondok valamit azt nem azert mondom, mert ilyen vagy olyan baj lenne vele..


En azt gondolom ez egy folyamatos martirkodas a reszerol. De az is lehet en vagyok az ideggyenge? Oszinten szólva en azelőtt mindig is egy birkaturelmu ember voltam es nagyon ritkan voltam ideges..


márc. 5. 11:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Baj van vele és nem is kicsi. Ez nem egyszerű mártírkodás, hisz teljesen kicsinálja vele a másikat. Ha jót akarsz magadnak, akkor szakíts vele, mert ez egyre rosszabb lesz.
márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem mártírkodás, hanem dedózás.

Ha nincs mit mondanotok egymásnak telefonon, vagy felidegesít a másik válasza, akkor mást kell keresni.

márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%

"jó de nem mindenki szereti. Mire en nézek és kérdem jó, de ez most miért szamit?"


Fu lehet van valaki akire ilyenkor gondol hogy az a valaki nem szereti a nutellát. Ilyenkor inkább legyél kíváncsi ki lehet az, mert az is lehet hogy valami nő akiért rajong. Vagy azt akarja te se szeresd a nutellát mert fogyjál vagy mi? Iszonyatosan oda nem illő mondat ez a nem mindenki szereti :D


De az is lehet hogy depis és kevés a sikerélménye, azért ilyen borzasztóan viselkedik.

márc. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Maga ellen dolgozik, azt várja, hogy valami már végre ne legyen rendben.
márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

3, ugye, hogy nem odaillo mondat?? Rengeteg ilyet csinál… türelmesen visszakerdezek, hogy ertem, de ez miert szamit? Es mar kész vege mindennek, mert 90%, hogy azt valaszolja “most mi a bajod? Ezt sem mondhatom? Jol van..”


Mar kezdtem azt hinni en vagyok a hulye, hogy ilyeneket gondolok…

márc. 5. 11:40
 6/20 anonim ***** válasza:
8%

Nem mártírkodás, egyszerűen nem bízik magában. De sajnos te sem.

Ha nem tudtok segíteni egymásnak, mind a kettőtöknak rosszabb lesz együtt, mint egyedül lenne.

márc. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Ha ez gaslighting, akkor mesterien csinálja.
márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Most nagyon ugy erzem meg egy ilyet csinál es szakitok vele. Nagyon faraszto es nem normalis.


Par napja volt egy nagyobb vitank es ott pl azt csinalta, hogy beirta egy csoportba a barátainak, hogy “most nem tudok koncentrálni…nem megyek…” mindenki irt neki privatba, hogy mi történt?segithetek?

Es nekem mondta, hogy megirja nekik, hogy o nincs jól es segítségre szorul ..


neztem dobbenten, hogy mi van? Komolyan kepes lennel ezt csinalni? Meg alapbol mi ez a szoveg? Ha mar nem megy miert nem tud normlisan irni nekik, hogy pl nem erek ra. Helyette ezt kepes muvelni..

márc. 5. 11:57
 9/20 anonim ***** válasza:
37%

"nekem mondta, hogy megirja nekik, hogy o nincs jól es segítségre szorul"

Megkérdezted, hogy mi a baja, és hogyan segíthetnél?

márc. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
12%

"Ha mar nem megy miert nem tud normlisan irni nekik, hogy pl nem erek ra."

Mert a barátai. Nem hazudik nekik, elmondja, hogy segítséget kér tőlük.

márc. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!