Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Önértékelési zavar? (Kérdésed...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önértékelési zavar? (Kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés

Amióta komoly párkapcsolatban élek (2.5 éve), már nem érzem annyira szexinek, kívánatosnak magam, mint azelőtt. Ha reálisan végig gondolom semmi okom nem lenne panaszra, mert nálamnál sokkal csúnyácskább lányok is tripla annyi önbizalommal rendelkeznek mint én. Ahogy kinézek: 163 cm, 50 kg, tenyérbeillő cici, állítólag jó fenék, arányos testalkat, szőkés barna félhosszú haj, állítólag szép arc, de szerintem átlagos.

Miért van az, hogy bár tudatában vagyok az adottságimnak, és nem látom magam se kövérebbnek, se soványabbnak annál mint amilyen vagyok, mégis sokszor azon kapom magam, hogy még akkor is féltékeny vagyok, ha a barátom megnéz egy hírességet a tévében. Tudom, hogy a féltékenység önbizalom hiányból fakad. Tudom, tudom, tudom. A gond csak az,hogy az érzéseimen nem tudok változtatni. Erős egyéniségem ellenére sem érzem magam többnek az átlagosnál. Nem tudom mit tehetnék, hogy visszanyerjem a korábbi önbizalmam. Mit javasoltok?


2010. okt. 25. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Kérdésed túl hosszú
2010. okt. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát, akkor bocsi.
2010. okt. 25. 21:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Változtass valamit. A hajadon, az öltözködéseden, valamin. Lehet egy kis újítással másnak látod majd magad :)
2010. okt. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, nekem hogy szokott nagyobb önbizalmam lenni?MEgnézem Madonnát, akire olyan sokszor mondják, hogy több fiatal is megirigyelné a testés, s utána megkeresem azt a képét, ahol csupa ránc, s nem retusálták össze vissza, ahol ínas a karja. De több ilyen híresség is van.

Vagy bele nézel a tükörbe, s megkeresed, ami a legjobban tetszik magadba, s azt nézegessed minél jobban.

Nekem a lábam tetszik, mert a mai világba mindenki tönre teszi a lábát, eldeformálódik a lábfejük, az enyémen meg semmi bütyök, semmi összenyomódott lábújak.:D

2010. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Foglald el magad, de ezalatt értem azt, hogy akár egy új hobbit is szerezhetsz (sport, művészet, nyelvtanulás, olvasás, kertészkedés, horgolás, akármi), de akár a külsődet is változtathatod valami aprósággal, például egy új frizurával. Nem kell fodrász által minden nap beszárított csodának lennie, elég ha egyszer levágja, te pedig utánaigazítod, vagy ha színezed a hajad, akkor egy másik árnyalat, egy új szemhéjfesték, vagy csak egy új ékszerhordási stílus. Ha olyan lány vagy mint én, és az előző dolgok nem igazán hoznak lázba, akkor az új hobbit javaslom. Nem tudom, milyen összefüggés van az én újonnan szerzett érdeklődési köröm és az önbizalomhiányom között, de nekem sokat segített, igaz, hogy hetek, hónapok kellettek hozzá. Hajrá :) 22 L
2010. okt. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen csajok! A testalkatommal igazából meg vagyok elégedve, csak az arcom nem tetszik. Azon meg nem igen tudok változtatni...:) Most újítottam be néhány új cuccot, picit segített is talán, jobban érzem magam. De nem az igazi. Lehet, hogy megpróbálkozom az új hobbival is..:)
2010. okt. 26. 11:53
 7/7 Dettyna22 válasza:

Fogadd el magad ahogy vagy. Lehet hogy te nem látod magad annyira szépnek de azt se tudod más hogyan lát téged.

Ami segithetne elfogadni magad az nem a külsődön való változtatás, hanem a belsőd, a gondolataid változtatása. Van hogy egy idő után elfelejtjük amit tudunk. Hogy szépek vagyunk úgy ahogy vagyunk. Ne azért változtass magadon mert önbizalom hiányod van. Az önbizalmat építeni kell. Talalj mantrákat, mondatokat amiket minden nap megismetelsz önmagadnak. Próbáld elkepzelni a tükör előtt állva hogy van egy ikertestvered akit nagyon szeretsz, de nem találja magát eleg jónak, szépnek, hiányzik az önbizalma hogy lássa hogy nincs vele semmi baj. Mit mondanál ennek a lánynak? Gondolkodj el ezen. Mond el azt magadnak is, minden nap. Légy kedves önmagadhoz, mert megérdemeled!

Remélem tudtam segíteni. :)

2023. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!