Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen kérdéseket kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen kérdéseket kellene feltennünk, és hogyan oldhatjuk meg a problémáinkat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Lassan 2 éve vagyok párkapcsolatban, és körülbelül egy éve együtt is lakunk. Sajnos az utóbbi hónapok nem voltak igazán zökkenőmentesek és úgy érzem, hogy a kapcsolatunk romlásához vezet. Számos belső feszültség és külső tényező van. Szeretném a segítségeteket kérni, mert tudom, hogy sokszor egy külső szemlélő sokszor átláthat olyasmit is, amit én nem.


A tények:


Közös: 24 évesek. Egy 55 nm-es lakásban laknak 4-en, ahol az egyik lakótárs jelenléte már mind a két felet zavarja. Elköltözni nincs pénzük, mert saját lakásra hitellel sem elegendő az eddig gyűjtött pénz, ha pedig saját albérletet keresnek az olyan drága lenne, hogy még nehezebben tudnának később saját lakást venni. A jelenlegi albérletben a kommunikáció sajnos nem megoldás mert minden beszélgetés feleslegesnek bizonyult, minden kérés, megegyezés falra hányt borsó.


A srác: Nagyon rendszerető, és hajlandó takarítani, segíteni, azonban frusztrálja, ha más után is neki kell takarítani. Részben ezért, részben pedig azért mert ő költözött be utoljára míg más évek óta a lakásban él, nem érzi magát otthon, inkább vendégként tekint magára a lakásban. Januárban a munkája mellett mester diplomát szerzett, és a diploma megszerzése után céltalan lett, nem látja a következő célt, amiért érdemes küzdeni. Főként ezután jelentkeztek a problémák és talán ez is kihat minden másra is így érzékenyebben érintik ha a problémákkal szembesül és ez sokszor a lányon csattan.


A lány: Nyáron szerzett diplomát és szeptembertől munkába is állt. A munkája nagyon leterheli, és emiatt valamint a gyerekkorából hozott rossz szokása miatt hajlamos rendetlenséget hagyni. Jellemző még rá az is, hogy ha a lelkiállapota rendben van akkor maga körül is könnyebben tart rendet, viszont ha lelkileg nincs rendben akkor az is nehezére esik amit kötelező megtennie. Mindemellett nagyon szeretne egy rendezett háztartást, ahol boldogan főzhet a párjának és ereje/ideje is van rá. Azonban most lelkileg nincs rendben. Alacsony a libidó, frusztrálja a lakótárs, bántja a párja viselkedése ami bár megalapozott, mégis lehetne kevésbé bántó, lustának érzi magát és egy ördögi körnek érzi a helyzetet. Időnként már nem érzi magát igazi nőnek a rossz tulajdonságai miatt.


Többször beszéltünk már a helyzetről, és jelenleg ezeket látom a beszélgetések után, viszont a puszta beszélgetés nem elég. Ide tettek kellenek, amit nem tudom, hogy hogyan lehetne elkezdeni. Drasztikusan, kicsiben, folyamatos megoldás kellene, mert egy egyszeri rendrakás sajnos nem oldja fel a frusztrációt.


Mindezt átlátva milyen kérdéseket kellene feltennünk magunknak? Milyen tettekkel és milyen módszerrel kellene kezelnünk és megoldanunk ezt?


A szeretetben nincs hiány az biztos, a boldog pillanatokban tükröződik. Ezért szeretném, ha a válaszokban nem a kapcsolat elhagyása jelenne meg. Az elsődleges célom rendbetenni a dolgokat. Csak nem tudom, hogy hol kellene kezdeni.



márc. 28. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%

Ahhoz, hogy működjön a kapcsolat, nem elég, ha csak te akarod, mindkét félnek legalább annyira akarnia kell. Tehát ha valaki folyton csak a másik hibáit emeli ki és bánt, sérteget, akkor ott aligha beszélhetünk kölcsönös szeretetről/szerelemről. Ha két ember igazán szereti egymást, akkor a megoldásra törekszenek mindketten.


"A szeretetben nincs hiány az biztos, a boldog pillanatokban tükröződik."

Ez a baj! Ha valódi szeretet van, akkor az nem csak a boldog pillanatokban tükröződik. Akkor szeretjük egymást a legjobban, ha a nehéz helyzeteket is szeretettel és nem bántással próbáljuk kezelni.


Nektek nem a lakótárs okoz problémát, hanem az, hogy nem tudtok kommunikálni egymással vagy nem értitek meg egymást; illetve a beszélgetések nem jutnak el a tettekig. Beszélni bármiről lehet, nem ez fogja bizonyítani, hogy szeretitek egymást.

márc. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

Én erre csak annyit tudok reagálni hogyha csak egyikőtök iparkodik, vagy mindenáron harcoltok azért, hogy együtt maradjatok, de igazi érzések nincsenek már, akár nem vontok be szakembert, mint a pszichológus mindkettőtök számára ebből nem lesz siker és főleg nem olyan esetben, hogy ott maradtok mint lakótársak.


Valószínű, hogy a fiú és a lány depressziós egyaránt. A fiú azért nem találja a helyét és a lány azért is nem takarít mert lelkileg egyikse van toppon.


Ők ketten a beszélgetéssel, változással kevesek hozzá, mert a háttérben munkálkodik a depresszió. Azt kezelni kell!

márc. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindkét oldal szeretné megoldani a problémát. Pont ezért nem írtam le, hogy melyik vagyok én, és nem egy folyton jelenlévő konfliktusról van szó hanem egy vissza-vissza térő dologról. Tudunk kommunikálni, támogatjuk egymást. Alapvetően egy jó kapcsolat viszont a fiú és a lány is lelkileg krízist él át és leterheltek is. Emiatt nehezen tudnak tettlegességig eljutni a probléma megoldásában.
márc. 28. 10:05
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Írtam egyértelműen, hogy pszichológushoz kell fordulni mindkettőnek! A depresszió nem nátha (bár abból is adódhatnak komplikációk) hanem komoly mentális betegség, évekig az életedben lehet, visszatérhet, fizikai megbetegedésekhez vezet akár mentális betegséghez, illetve öngyilkossághoz. Gondolom tudod mindezt, de azért leírtam.

Egyébként a szeretet ide kevés ha nincs tisztelet legalább az egyik fél részéről a másik felé. Ha eltudnak járni szakemberhez és pl. egy félév múlva is az egyik a másikon vezeti le a feszültséget akkor az nem túl jó, igazából semmilyen eredmény mert ugyanott tart a kapcsolat.

márc. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, 4-es. Megfontolom, és szeretném vele is átbeszélni, ha nem találunk mást akkor felvetem a lehetőséget, de sajnos van tapasztalatom pszichológusokkal és nem túl jó, ezért óckodom tőle kicsit.

Azért remélem valakinek van olyan ötlete is, amit akár a pszichológus mellett mi itt a saját környezetünkben meg tudunk tenni az ügy érdekében.

márc. 28. 10:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként más lakótársak után nézni, elköltözni más helyre nem opció? Szülők nem segíthetnek be? Mondjuk hitelt nem ajánlom még akkor se ha lenne miből fizetni mert nagyon nem jó áll a kapcsolat. Persze ha szakemberre sincs pénz akkor nem tudom, talán segít ha naplót vezzettek mindketten, leírjatok mit éreztek, honnan indultatok el. Lehet a lánynak nem ártana munkahelyet váltani. Meditálni jobb közérzetért, légző gyakorlatokat űzni a fiúnak düh, feszültség ellen. Új fajta sport, edzés, mind pozitívan hatnak testre és lélekre egyaránt.

Sajnos kialakulhat szorongás, kiégett állapot, talán már ott is van a burn-out (a depresszió azzal jár sokszor és az alacsony libidó is), verbális , sőt fizikai bántalmazás elébe is nézhet a lány. Mindkettőnek meg kell magát erőltetnie nagyon. Mutasd meg a párodnak a válaszokat és ha kiakad akkor hagyd el nagyon gyorsan. Tűnjön el az életedből.

Nem tudom melyik nemű vagy (bár gondolom a lány), de a beszélgetés kevés, kompromisszumokat kell hozni, orvosolni a lélek problémáit és tenni és tettek formájában haladni mint ahogy írtad, de a lakhatás még inkább negatív tényező szóval azzal is kell kezdeni minél előbb valamit mert hátráltatni fog.

márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Még az összeköltözéskor sajátba akartunk menni, de akkor még nem volt annyi a lány keresete, a szülei segítettek be és azt mondták, hogy többet nem tudnak adni, szóval úgy keressünk, hogy akkor magának kell fizetni mindent. Ekkor még állást keresett, így kerültünk ebbe a helyzetbe. Egyébként a lakás kicsi is ahhoz, hogy mindent szépen rendezetten tudjunk tartani. Viszont nem drága, és így könnyebb spórolni egy sajátra.

Jaa és a lány pedagógus, ezért ennyire nehéz még most. Jó munkahelye van ésszereti is, csak kezdő és a tapasztalat itt sokat számít.

márc. 28. 10:36
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Bocsi, hogy megint írok, de muszáj. Nem sejtem, hogy a lány vagy, leesett mert a fiúról úgy írsz, hogy talán ezt-azt érez míg a lánnyal kapcsolatban biztos vagy. Habár tök mindegy.

Nem tetszik az a rész, hogy mivel nem talál újabb célt a fiú azért a lányon vezeti le. Örülhetne, hogy van partnere.

Valójában ha neki nem cél az, hogy a 2 éves kapcsolat haladjon jobb úton, minél tovább tartson az a kapcsolat az egyáltalán nem jó.

Most végzett, nincs munkahelye, vagy nem tetszik neki? De hát az élet a legnagyobb iskola és olyan pofonokat osztogat, hogy csak nézel és mindazért, hogy fejlődj. Ha ott marad valaki a pofon után, vagy még lejjebb tart az az ő hibája és nincs joga a másikon levezetni a saját szerencsétlenségét.

A lány persze, hogy nem halad ha visszatartja méginkább a fiú.

Milyen szeretet de tényleg az mint ahogy írta az első ha a lányon csattan?

Ha a fiú vagy nagyon gyorsan nézz magadba, ne légy önző, érzéketlen dög. Ha meg a lány vagy nagyon gondold át, hogy megéri-e foglalkozni olyan egyeddel aki téged használ boxolózsákként fel EGYELŐRE verbálisan, de nem biztos, hogy ott megáll, lehet hamarosan fogsz tőle kapni pofonokat, rúgásokat.

Ez súlyos állapot, nem azért létezik az egyik, hogy ő legyen a levezető pont, vagy, hogy hagyja hogy az legyen.

márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ne essünk át a ló túloldalára kérlek szépen. 🫤 Egyikünknek sem olyan a habitusa, hogy a másik fejéhez vágna bármit legyen az szó vagy tárgy. A lány látja a srác boldogtalanságát, ami a sácnál elég könnyen kifejezésre kerül, mert olyankor csendes lesz és bezárkózik. A lány pedig nincs kibékülve magával ezért a szívén viseli a legapróbb dolgot is és mindenért magát hibáztatja. Ilyen módon csattan a másikon a saját problémánk, hogy nagyon könnyen megérezzük egymás boldogtalanságát, kedvtelenségét ésmagunkra vesszük. Ez oda vissza megy. Lehet, hogy rossz szót használtam ennek a kifejezésére, de kérlek ne gondoljátok hogy bármelyikünk is őrjöng. Ha akaratlanul megbántjuk a másikat azért bocsánatot kérünk. Nem vagyunk rossz emberek, pusztán bánt mindkettőnket a kialakult helyzet.
márc. 28. 10:59
 10/12 A kérdező kommentje:
Válaszolva a cél kérdésére, a srácnak olyan a személyisége, hogy egy fizikai, egy megfogható cél kell neki amiért tud küzdeni. Ilyen volt egymás után a a két diploma, a munkaszerzés. Most hogy a munkában szárnyal, megbecsülik, megszerezte a két diplomát, van egy jónak mondható párkapcsolata mondhatni mindent elért, amit képes volt elhatározni. A kapcsolatban a fejlődés a külön költözés vagy egy eljegyzés lehetne a következő cél, de amíg ez a helyzet nem rendeződik, addig az elhatározás sem lesz elég erős. Anélkül pedig a cél sem olyan cél, ami előre viszi. Nem tudom érthető-e ez így...
márc. 28. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!