Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám megmenteni ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám megmenteni ezt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A 32 éves barátnőmmel távkapcsolatban élek 11 hónapja. Van három gyereke két apától. De a gyerekeket nem ő neveli mert az első apa adósságba hajszolta, így nem tudták fizetni a lakást és utcára kerültek. A második apa tisztességesen dolgozott, de az apa mamája akinél lakott nem akart gyereket látni, így ott sem lehettek. Ekkor az apa elkezdett jobban inni, bár az alkohol előtte sem vetette meg Ettől az apától van a harmadik gyerek. A mamája elviselhetetlen személyisége és az apa folyamatos iszogatása miatt ott is rossz volt élnie. A legnagyobb gyerek a barátnőm anyjánál él, a másik kettő, pedig a nagynényjénél

Tavaly ahogy elkezdtünk beszélni a barátnőm elköltözött onnan először egy barátnőjéhez, majd szállásos munkákkal munkahelyi szálláson élt, ahogyan most is.

Mindenben számíthattunk Egymásra, sosem használt ki, korrekt volt mindenben, amit mondott az mindig úgy volt.

Én még szülőknél lakom, és azt nem mondtam el, hogy elvették Tőle a gyerekeket, azt mondtam, hogy az anyjánál el a gyerekekkel együtt. Ezt azért tettem, hogy ne itélkezzenek, és ne ássák el a kapcsolatot.

Ez utóbbi érthető módon kellemetlen a számára, mert ha jön hozzánk, akkor hazudnia kell, és a gyerekekkel kapcsolatos általános kérdések is csak emlékeztetik erre a szomorú tényre. Másfél hónapja kérte, hogy ha lehet akkor mondjam már el itthon mert neki ez nagyon kellemetlen, és a munkájára is alig tud koncentrálni. Mondtam, hogy még várjunk vele, amit elfogadott.

A szüleim tavaly elváltak, és tavaly novemberben apámmal hitelt vettünk fel, hogy ki tudja fizetni anyámat ami megtörtént, és aki el is költözött tőlünk. Csakhogy emiatt rosszabb anyagi helyzetbe kerültem mint november előtt, ami akadályozza, hogy tudjak venni egy lakást, mert ilyenkorra már úgy terveztük az is meglesz. Ez duplán lenne jó, hiszen oda már visszakaphatná a gyerekeket. De ezt a helyzetet is elfogadta, és azt mondta hogy bármeddig is tart ez a helyzetem, kivárjuk.

Nehéz, hosszú munkát végez, van amikor 16 órázik, ami szintén rosszul érinti ami megint csak érthető. Ez lenne a harmadik ok ami miatt jó lenne összeköltözni, mert itt lenne jobb munkája.

Csakhogy e hónapban, április 2.-án kapta a hírt, hogy a második apa (tehát az előttem lévő exe) három helyen is súlyosan megvagdosta magát (csukló, nyakából kivágott egy darabot, mellkas szúrás, ez utóbbi miatt három szúrás van a tüdején). Túlélte, mélyaltatásban volt, de már felébresztették, nagyon halkan tud beszélni. Április 2.-tól, teljesen közömbös, már nem becézget, nem mondja hogy szeretlek, régebben szabadnapján délre már kétszer telefonáltunk, azóta egy kivétellel én hívtam csak.

Konfliktust idéző mondattal nyitja a napot, és ha rákérdezek dolgokra, nem arról beszél, hárít.

Most is mondtam hogy hétvégén találkozzunk, azt mondta neki mindegy.

Tegnap este telefonban kiszaladt belőle hogy nagyon kellemetlen neki, hogy hazudnia kell, az összeköltözés sem jön össze, nekünk semmi nem jön össze, a gyerekek sincsenek vele, és nagyon kemény munkát is végez, és most az ex miatt is aggódik. Nyilván a hirtelen közömbösséget a szemére vetettem, akkor mondta ezeket.

Tegnap rákérdeztem, hogy szereti e még az exét. Hosszú szünet után azt mondta egy kicsit. De azt mondja engem is szeret, de ez már egyáltalán nem látszik rajta.

A mama elkerül onnan mert nincs ki ápolja, a lakás meg állítólag el is van adva.

Elméletileg oda nem tudna menni. Ha túl is éli, még csak hosszú idő után jönne ki a kórházból, és ilyen brutális öngyilkossági kísérlet után nem is élne teljes életet.

Előtte néhány nappal az összeköltözésről beszélgettünk, nagyon várta már, Valentin napra örökké tartó szerelmet író pároknak szóló táblát vett nekem, március 16-án a Children of Distance-től a Levegő című dalt tette ki a Facebook falamra, hogy én a mindent jelentem neki. Azért ezek nem voltak régen, az utóbbi alig két héttel az eset előtt volt.

Végig szerezhette az exét, vagy az esete indított el benne valamit, vagy élesztett fel valamit?

Minden olyan probléma amit tegnap felhozott, bár fusztrálta korábban is, de elfogadta, és kitartott mellettem, és közömbös meg végképp nem volt. Lelkes volt és szerelmes, most olyan mintha kicserélték volna.


Ti mit tudtok tanácsolni, mit tegyek? Egy az egybe nem tudná visszamenni hozzá, mert jó ideig kórházban lesz még az exe, és a lakás is el lett adva.

Voltatok már ilyen helyzetben?

Harcoljak még ezért a kapcsolatért?

Nem ilyen nőnek ismertem meg, mindig korrekt volt.

Tegnap este óta nagyon rosszul vagyok minden szempontból.

Normális válaszokat írjatok.


33/F



ápr. 8. 10:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

"Tegnap rákérdeztem, hogy szereti e még az exét. Hosszú szünet után azt mondta egy kicsit. De azt mondja engem is szeret, de ez már egyáltalán nem látszik rajta."


Nem kicsit szereti hanem nagyon!

Vagy nem szereti, de sokkal jobban ragaszkodik hozzá mint hozzád és azért, mert te veled a kapcsolata nem virul, hazudtatok, szégyelli magát, depressziós.

Nem tudsz rajta segíteni, nem tudod egyedül megmenteni a kapcsolatot.

Akármennyire is szereted engedd el a kezeit, egyszerűen fölöslegesen harcolsz, ő feladta a harcot, vagy egyáltalán nem számítasz neki.

ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy jön le, hogy van elég bajod e nélkül a no nélkül is, miért nehezíted vele az életedet?

Nagyon gyerekesen viselkedik ez a no, nem is értem, hogy a semmire hogy vállalhatott három gyereket, ráadásul két apától. te szeretnél lenni a harmadik apja a negyedik gyereknek?

ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem egy korrekt embernél az elég nyomos ok, hogy miattad hazudnia kell. Én is kerülném már az egészet. Van elég gondja, erre te még ráhelyezed a nyomást, hogy hazudjon is. Mondd el az igazat és nézd meg , hogy reagál rá.
ápr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es válaszolónál lehet az igazság. Szerintem sem zárta le a kapcsolatát az előző férfival.

Nyilvánvaló, hogy tőled várta a megoldást a lakhatásra és a gyerekek visszaszerzésére, ami nem jött be. Ezért reagál így.

33 évesen neked is van problémád a saját életeddel, de te még a nyakadba vennéd ennek a nőnek a nem is kicsi életvezetési problémáit. Az már eleve sokat elárul róla, hogy egy olyan embertől szült gyereket, akiben ekkora szuicid hajlam van.

Sajnálom ezt a nőt, de biztos, hogy nem próbálnék vele kapcsolatot kialakítani, mert először neki kellene megoldania az életét.

ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon kellemetlen neki, hogy hazudnia kell, az összeköltözés sem jön össze, nekünk semmi nem jön össze, a gyerekek sincsenek vele, és nagyon kemény munkát is végez, és most az ex miatt is aggódik"

Az egyetlen baj ami miattad van az az, hogy hazudnia kell.

Semmi másról, a múltjáról és a jelenéről nem tehetsz, és egyedül nem is tudod megoldani.

Szerintem bár nagyon nehéz a helyzete ő csak sodródik, és mástól várja a megoldást.

ápr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"elvették Tőle a gyerekeket"

Jogilag, törvényesen? Vagy inkább ő nem tudta eltartani vagy/és ellátni őket, és ezért kért családi segítséget?

ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Haver, ilyen gáz háttérrel (mindkettőtök részéről) mit akarsz mentegetni egy távkapcsolaton?

Nincs elég bajod, hogy magadnak keresed a gondot?

ápr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Szerintem sem lépett túl az exén, már csak az időzítés miatt sem. Pont akkor lett más amikor az exe öngyilkos próbált lenni.

És igen, jómagam sem vagyok jelenleg olyan anyagi helyzetben, hogy egy ekkora anyagi felelősséget vegyek a nyakamba.

Másrészt meg pont ma kért szünetet. Azt meg tudjuk mit jelent.

Köszönöm az eddigi válaszokat, és azt is hogy normális válaszokat adatok!

ápr. 8. 12:45
 9/23 A kérdező kommentje:

A 7-es válaszolónak:

Nem tudtak rendes otthont, és folyamatos ellátást biztosítani nekik, és így vették el tőle a gyerekeket.

ápr. 8. 12:47
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, nekem már ott elég is lett volna a történet, hogy 3 gyereke közül egyet sem nevel, meg a problémás exei. Nem akarok senkit sértegetni, de te ennél jóval értelmesebbnek tűnsz, mint hogy ilyen cigányputris körülmények között elő és viselkedő nővel kezdj. Számomra lényegtelen volna hogy mennyire szereti az exet, ennél azért csak jobbat találhatsz. Addig menekülj, amíg nem telepszik rad jobban, nem lesz terhes tőled is, mert akkor vállalhatod életed végéig a felelősséget és nagy eséllyel nevelheted egyedül a gyerekedet.
ápr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!