Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám megmenteni ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám megmenteni ezt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

A 32 éves barátnőmmel távkapcsolatban élek 11 hónapja. Van három gyereke két apától. De a gyerekeket nem ő neveli mert az első apa adósságba hajszolta, így nem tudták fizetni a lakást és utcára kerültek. A második apa tisztességesen dolgozott, de az apa mamája akinél lakott nem akart gyereket látni, így ott sem lehettek. Ekkor az apa elkezdett jobban inni, bár az alkohol előtte sem vetette meg Ettől az apától van a harmadik gyerek. A mamája elviselhetetlen személyisége és az apa folyamatos iszogatása miatt ott is rossz volt élnie. A legnagyobb gyerek a barátnőm anyjánál él, a másik kettő, pedig a nagynényjénél

Tavaly ahogy elkezdtünk beszélni a barátnőm elköltözött onnan először egy barátnőjéhez, majd szállásos munkákkal munkahelyi szálláson élt, ahogyan most is.

Mindenben számíthattunk Egymásra, sosem használt ki, korrekt volt mindenben, amit mondott az mindig úgy volt.

Én még szülőknél lakom, és azt nem mondtam el, hogy elvették Tőle a gyerekeket, azt mondtam, hogy az anyjánál el a gyerekekkel együtt. Ezt azért tettem, hogy ne itélkezzenek, és ne ássák el a kapcsolatot.

Ez utóbbi érthető módon kellemetlen a számára, mert ha jön hozzánk, akkor hazudnia kell, és a gyerekekkel kapcsolatos általános kérdések is csak emlékeztetik erre a szomorú tényre. Másfél hónapja kérte, hogy ha lehet akkor mondjam már el itthon mert neki ez nagyon kellemetlen, és a munkájára is alig tud koncentrálni. Mondtam, hogy még várjunk vele, amit elfogadott.

A szüleim tavaly elváltak, és tavaly novemberben apámmal hitelt vettünk fel, hogy ki tudja fizetni anyámat ami megtörtént, és aki el is költözött tőlünk. Csakhogy emiatt rosszabb anyagi helyzetbe kerültem mint november előtt, ami akadályozza, hogy tudjak venni egy lakást, mert ilyenkorra már úgy terveztük az is meglesz. Ez duplán lenne jó, hiszen oda már visszakaphatná a gyerekeket. De ezt a helyzetet is elfogadta, és azt mondta hogy bármeddig is tart ez a helyzetem, kivárjuk.

Nehéz, hosszú munkát végez, van amikor 16 órázik, ami szintén rosszul érinti ami megint csak érthető. Ez lenne a harmadik ok ami miatt jó lenne összeköltözni, mert itt lenne jobb munkája.

Csakhogy e hónapban, április 2.-án kapta a hírt, hogy a második apa (tehát az előttem lévő exe) három helyen is súlyosan megvagdosta magát (csukló, nyakából kivágott egy darabot, mellkas szúrás, ez utóbbi miatt három szúrás van a tüdején). Túlélte, mélyaltatásban volt, de már felébresztették, nagyon halkan tud beszélni. Április 2.-tól, teljesen közömbös, már nem becézget, nem mondja hogy szeretlek, régebben szabadnapján délre már kétszer telefonáltunk, azóta egy kivétellel én hívtam csak.

Konfliktust idéző mondattal nyitja a napot, és ha rákérdezek dolgokra, nem arról beszél, hárít.

Most is mondtam hogy hétvégén találkozzunk, azt mondta neki mindegy.

Tegnap este telefonban kiszaladt belőle hogy nagyon kellemetlen neki, hogy hazudnia kell, az összeköltözés sem jön össze, nekünk semmi nem jön össze, a gyerekek sincsenek vele, és nagyon kemény munkát is végez, és most az ex miatt is aggódik. Nyilván a hirtelen közömbösséget a szemére vetettem, akkor mondta ezeket.

Tegnap rákérdeztem, hogy szereti e még az exét. Hosszú szünet után azt mondta egy kicsit. De azt mondja engem is szeret, de ez már egyáltalán nem látszik rajta.

A mama elkerül onnan mert nincs ki ápolja, a lakás meg állítólag el is van adva.

Elméletileg oda nem tudna menni. Ha túl is éli, még csak hosszú idő után jönne ki a kórházból, és ilyen brutális öngyilkossági kísérlet után nem is élne teljes életet.

Előtte néhány nappal az összeköltözésről beszélgettünk, nagyon várta már, Valentin napra örökké tartó szerelmet író pároknak szóló táblát vett nekem, március 16-án a Children of Distance-től a Levegő című dalt tette ki a Facebook falamra, hogy én a mindent jelentem neki. Azért ezek nem voltak régen, az utóbbi alig két héttel az eset előtt volt.

Végig szerezhette az exét, vagy az esete indított el benne valamit, vagy élesztett fel valamit?

Minden olyan probléma amit tegnap felhozott, bár fusztrálta korábban is, de elfogadta, és kitartott mellettem, és közömbös meg végképp nem volt. Lelkes volt és szerelmes, most olyan mintha kicserélték volna.


Ti mit tudtok tanácsolni, mit tegyek? Egy az egybe nem tudná visszamenni hozzá, mert jó ideig kórházban lesz még az exe, és a lakás is el lett adva.

Voltatok már ilyen helyzetben?

Harcoljak még ezért a kapcsolatért?

Nem ilyen nőnek ismertem meg, mindig korrekt volt.

Tegnap este óta nagyon rosszul vagyok minden szempontból.

Normális válaszokat írjatok.


33/F



ápr. 8. 10:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a nő szépen ki is akart használni azzal hogy te veszel egy házat és neki lesz hol laknia a gyerekeivel. Ebből az egészből nekem ez jön le. Mivel a terv kukába ment azzal hogy hitelt kellett felvennetek így már nem is vagy számára lényeges. Nem hiszem hogy az exe lenne a fő gond hanem az amit írtam. Egy felnőtt nőtől meg ez az örökké szeretlek feliratos akármi meg zene az oldalaon írtó gyerekes és 16 évesek szoktak ilyet csinálni. Hagyd a fenébe. Találsz te ennél jobbat is.
ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, elvált vagyok, anya vagyok. Az átlagnál jóval rendezettebb körülmények között nevelek egy gyereket, akit hosszú házasságban vállaltam.


Ezzel együtt azt mondom: tedd össze villámgyorsan a kezedet, hogy a “barátnőd” kezd kiszeretni belőled és menekülj olyan gyorsan, ahogy csak bírsz.


Több apától 3 gyerek és soha nem volt egy lyukas garasa se, költözött a nyakára bárkinek (ne haragudj, de felelőtlen, kiábrándító gondolkodás az, hogy kell még a 2. Meg a 3. gyerek is s kakiba: hajléktalanság, alkoholgondok a gyerekek közelébe… ez nagyon messze van a minimálisan elfogadható színvonaltól).


…téged így szeret, úgy szeret… a gyerekeit meg hagyta világgá? Ne haragudj, de milyen ember, milyen értékrend ez? Most is azért akadt ki rád, mert nem lesz meg hamar a vágyott ingatlan, ahová beteheti a sejhaját és viszi a nyakadra a gyerekeit, akikért soha az életben nem vállalt normálisan felelősséget (ki enged alkoholista mellé kisgyereket? Ki követi el 3x ugyanazt a tanulatlan, buta hibát, hogy meztelen hátsóra szercsi-lávcsira nem védekezik?!- most meg ácsingózik vissza a pszichiátrián kezelt, öngyilkos hajlamú - tehát a gyerekekre megintcsak mentálisan veszélyes!!- exhez, hogy betehesse s..gét az ingatlanba mielőbb, mert nálad nem jött össze.


…abból az időből, amit veled romantikázgatással töltött meg táblácskákat vert- a gyerekeit látogatta volna, akkor más ember lenne… a kapcsolat fontos, a gyerekek nem? Ne haragudj, de tényleg csak ez a hulladék értékrendű nő jut? Nem érdemelné, te is többet ettől?


…normális munka (esetleg képzettség) nuku, bele az életbe, de faco hajléktalanság, 3 gyerek szeretetlenül a világban és akaszkodik mindenkire.

Én szégyellem magam, tényleg…

ápr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nővel csak a problémák vannak. Felejtsd el de sürgősen! Ahogy a többiek is mondták, neked pont nem erre van szükséged! Vannak emberek akik sosem fognak a sz*rból kimászni, akárhogy fogsz segíteni rajtuk mégjobban nyakig belemásznak, na ő pont ilyen! Közös jövőt hogy akartál vele felépíteni? Vele sosem jutnának feljebb szintre, csak magával húzna a mélybe!
ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
*jutnál
ápr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

A 10-es válaszolónak:

Igen, objektíven nézve ez a reális nézőpont, és kb. mindenki ezt is mondaná rá. Bár ne szerettem volna meg ennyire, akkor most nem lenne ilyen nehéz.


A 11-es válaszolónak:

Valószínűleg az is benne van a pakliban. De még március 28.-án és még 31.-én is olyanokat írt, hogy mindegy a pénz, meg a nehézségek, csak együtt maradjunk mert a szerelem a lényeg, és legyünk türelmesek míg mindketten összeszedjük magunkat. Túl hirtelen és túl nagy változás ez túl kis idő alatt. Nálam a hirtelenség olyan fura.


12.-es válaszolónak: Jogos dolgokat írsz, a gyerek esetére azt mondta hogy annak idején hiába fordultak segítségért ahova csak lehetett, mindenhol falakba ütköztek.

Két hetente van kötelező láthatás két óra hosszára, mindegyikre szokott menni, és nagyon szokta várni, rengeteg képet készít, és soha nem akarják a gyerekek elengedni. Bántja őt, nagyon hidd el, csak a legelején nem kellett volna elcsesznie, hogy túl korán költözött el otthonról, és nem megfelelő emberekkel jött össze akik cserben hagyták. Otthon nagy volt a folyamatos feszültség, ezért elment már 18 éves korában, így nem tudott sem tovább tanulni, sem pénzt gyűjteni. Ezért volt, hogy sodródott mindig az árral.

De nem jó döntéseket hozott, ezt ő is nagyon sokszor elmondta.

ápr. 8. 16:22
 16/23 A kérdező kommentje:

13/14-es válaszolónak:

Igazad van neked is.

Köszönöm ezúttal is a válaszokat.

Eddig mindenkinek ment zöld kéz!

ápr. 8. 16:25
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

12 vagyok ismét (anya, tehát tudom, miről beszélek!)- nagyon szépen kérlek, ezt a nőt ne mentegetsd.


Kétheti 2 óra???

Netán még valami családsegítőben vagy gyefekjóléti intézményében kijelölt láthatás?

Nagyon, de nagyon HAZUDIK VALAMIT ez a nő- csak anyagi gondok miatt nem csak 2 óra (!) láthatást ítélnek meg- ilyen a súlyosan veszélyeztető szülők jussa, hidd el, nem légből beszélek.

Valamiben ő is igenis elhanyagoló, sáros, sunyizik.


(Azt nem kommentálom, hogy sajnálja- a poharat kell, amikor kiejted a vizes kezedből mosogatás közben és eltörik)- eddig legalább 4 életet tett tönkre, a 3 gyerekét és a magáét- te miért akarsz önként beállni a sorba?


Szeret? Aha… a szavak mögé kellene nézni- mi motiválja, mit tett ÖNERŐBŐL mióta elvették a gyerekeket? Elvettek egyet- aztán még szült 2 másikat is és sajnálja?

Ne mentegesd, mert nincs miért- a tulajdon gyerekeit eldobta (mert VAN ANYAOTTHON, van bíróság, csak akkor nem lehet távkapcsizni meg randikázni… számold össze, hanyadik kanija vagy, mióta a gyerekek gondozásban vannak és más törődik velük… tedd már a szívedre a kezed- rá mernéd bízni a tulajdon gyerekedet?

Tudom, most mindent bekajálsz (édes istenem, mit tud ez a nő ilyen értékrenddel, de tényleg!) , de legalább eszed legyen: oda ne cuccoltasd a nyakadra, mert szépen néz és VÉDEKEZZ duplán, triplán, mert van pénzed, van benned potenciál számára, így hamar besikerül a negyedik szerencsétlen kicsi is és akkor kapod a nyakadba a pereputtyot, nevelni nem fogja, ha eddig sem sikerült…


…tudjuk, megmagyarázza és naaaaaggggyyyon szeret- csak a tetteit néz.

ápr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nő sosem szeretett máskülönben nem változott volna meg ilyen hirtelen. Meg lehet ám játszani az ilyet...tudod vannak azok az aranyásó nők is akiknek nem okoz gondot eljátszani a nagy szerelmest csak a pénz és kényelem miatt.

Tudom hogy szereted de ezt a kapcsolatot a te érdekedben ne akard megmenteni.

ápr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom de hidd el, hosszú távon ez az egész csomag a nyomorba dönt téged is. A saját érdekeben engedd el, mert marhára bánni fogod az egészet pár év múlva, amikor terhes a tiédtől és apádnál laktok nyomorogva, nem juttok egyről a kettőre.
ápr. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Megmenteni azt a kapcsolatot érdemes, ami működőképes, ahol mindkét fel boldog, ahol a probléma nem egy hosszan tartó állapot, hanem valaminek a hatására alakult ki, tehát egészséges kapcsolat volt a rosszabb időszak előtt. Ez sosem volt ilyen.
ápr. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!