Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom családja tiszteletlenü...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom családja tiszteletlenül viselkedik velem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sosem vesznek komolyan, ha beszélgetünk, és a családi rendezvényeken folyamatosan rajtam viccelődnek.


Alapvetően van egy olyan érzet, mintha “idegesíteném” őket.


A párommal nagyon szeretjük egymást, már 1 éve, együtt élünk.

Ő 50, én 24 vagyok. Tudom, hogy meglepő, de erről most nem kérek véleményt!:)

Viszont neki a család a mindene, mindig a régi sztorikat hallgatom, illetve sokszor felmerül az exe/ volt férje is, aki a gyerekei apja.

Ezek nekem nagyon rosszul esnek, hisz szeretem őt, és én sem emlegetem az exeimet.

A család, az pedig annyira szent, hogy ha bármit vissza akarok szólni, következik a monológ, miszerint;

“Ők voltak itt a nehéz időkben, amikor egyedül voltam”.

Ezért amikor már visszaszólok poénból valamit, máris én vagyok a rossz.


Már utálom az összejöveteleket, mindenki csak mosolyog rám, kacsintgatnak, mint valami hülyegyerekre.


Mit tegyek, hogy változzon ez, hogy férfiként kezeljenek?



ápr. 15. 06:06
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Itt az életkor miatt van eltérés,hiszen egy 50 éves nő már átélt sok mindent, és nem lehet csak úgy negálni a volt férjet,összekötik a gyerekek is.

Zavaró lehet a családnak ,hogy te fia lehetnél a párodnak.De neked is lehetnek olyan beszólásaid,megjegyzéseid,ami miatt nem vesznek komolyan. Inkább gyereknek,kamasznak tekintenek.Ezen ne csodálkozz, mert teljesen más életszakaszban,érettségi szinten vagytok a pároddal is,gondolom a családdal is.

Meg kell szokni,mást nem tehetsz,ha egyébként szeretitek egymást a pároddal.

ápr. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Anyám 55. Kb 25 éve elvált apámtól (akinek 20 éve van élettársa, új gyerekei) de a mai napig összekötik vele mindenhol. Az új nőt, gyerekeket mintha sehol nem is jegyeznék. Ez van.

Neki is emlegették a barátja előtt, sokszor mondta az embereknek hogy x éve elváltak, mi köze van hozzá?

Olyan mintha ők (anyám, apám) tovább léptek volna, csak az emberek nem. 😂

Nem nagyon tudsz ezzel mit csinálni.


A másik meg, nyilván a korkülönbség miatt nem vesznek komolyan. Ezzel se tudsz mit kezdeni. Soha nem fog változni. Talán 5-10 év után már "megszoknak" és enyhül a dolog, de sosem fognak komolAn venni, elfogadni.

Ezek ilyenek. Ne velük foglalkozz, hanem magatokkal.

ápr. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A gyerekei velem egy idősek, nyilván ők is mindig stresszesek, ha jönnek, látom rajtuk a feszélyezettséget.
ápr. 15. 06:49
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem kérsz véleményt és "tiszteletlenek" veled, akkor van nálad baj bőven. Mit tervezel a jövőre? Hogy gondolod a társadalmi életed? Mikor lesz gyereked? Mikor kezdesz a saját dolgaiddal foglalkozni? Ilyen kérdések merülnek fel másokban is, plusz ez a szülőkomplexus. Erről a kérdésről nem lehet másképp beszélni, csak a korkülönbség összefüggésében. Ha felnősz majd, akkor "tisztelni" fognak, lehet még becsülni is.
ápr. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem tudsz semmit kezdeni mert az anyád lehetne. Kisfiúnak tartanak és teljesen érthető módon. Az anyakomplexussal kellene kezdeni valamit és nem velük foglalkozni ám miután szakítanál.
ápr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ez nem normalis a korotokat nezve.. nem csodalkoznek a helyedben.. van amit jobb eltitkolni.
ápr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég primitívek tudnak lenni az emberek. Én is második feleség vagyok, és volt aki ilyet kérdezett, hogy hogy van az asszony (és nem rám gondolt)! Pedig a házassagok több mint fele válással végződik, szoval nem egy ritka dolog.
ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Apám, ezt jól bevállaltad! Nem intéztél még magadhoz olyan kérdést, hogy mi van benned olyan pszichés blokk, ami miatt anyád korabeli nővel jársz? 44 éves korodban lesz egy 70 éves nőd. Az szép! :)
ápr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elég fura helyzet. Azt hittem, te vagy a lány. Akkor azt mondtam volna, amíg össze nem házasodtok, ez nem fog változni. Most is ezt mondom.
ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!