Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a párom sokszor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom sokszor egy elharapódzott vita vagy összetűzés hevében tiszteletlenül viselkedik velem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy tudom hogy a párom mentális problémákkal, pánikbetegséggel és konfliktus kezelési problémákkal küzd. Én alapvetően egy nagyon türelmes embernek tartom magam, de sokszor mégis kiborulok. És olyankor, amikor egy vita van alakulóban, ahogy megy fel bennem a pumpa, nehéz türtőztetnem magam. Általában nagyon nehezen jutunk dűlőre, mert a különbözőségeinkből adódnak a nézeteltéréseink 90 %-a. Nincsenek nagy elvárásaim, de annyit biztosan elvárnék, hogy ha valami nem tetszik neki (például egy "hisztim"), akkor ne megalázóan és tiszteletlenül közölje, hanem tudja kezelni a női hisztit. :) Nálam maximum 20 percig tart, csak ki kell mondanom magamból, és kész. De amikor megalázó szavakkal reagál rájuk már sokadszorra, komoly gondolkodóba estem. Hogy biztos kell-e ez nekem, hiszen sosem tűrtem el ennyi tiszteletlenséget egy kapcsolatom során sem. Jelenleg parlagon áll a dolog, pár napja nem találkozunk, de persze folyamatosan ír és hív, elvileg nem akar elveszíteni. Első kapcsolata vagyok, 1 éve vagyunk együtt. Ti mennyit tűrtök el egy kapcsolatban? (Természetesen szeretjük egymást, amikor nem vitázunk, nagy a szeretet es a boldogság. De mindig félek, mikor csinál megint valami olyan butaságot, ami követi nálam a biztosítékot.)

2017. ápr. 25. 13:05
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy 23 éves lány vagyok. Párom 25.
2017. ápr. 25. 13:09
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Nem tűröm el a tiszteletlen hangnemet. De nem is hisztizem normális konfliktuskezelés helyett.
2017. ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Utolsó mondat javítás:

*ami kiveri nálam a biztosítékot.

2017. ápr. 25. 13:10
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Most nem értem. Ő küzd konfliktuskezelési gondokkal és te hisztizel?

Írhatnál példát, mert így úgy tűnik, egyikőtök sem jobb a másiknál, egymástól várjátok el a türelmet, de saját magatokkal szemben nem vagytok azok.

2017. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hisztinek hívja Ő. Valójában csak alap elvárások, amiket mindenki más is elvárna a párjától. Hogy értsd első kommentelő, példa: megérkezik hozzánk és megkérdezimegkérdezi édesanyámat, hogy "milyen kaja van?". Ez tiszteletlenség, és nem tartom hisztinek hogy ezért szólok hogy ezen a stíluson gyorsan változtasson, mert nálunk ez nem illendő.
2017. ápr. 25. 13:13
 6/19 A kérdező kommentje:
És olyankor jön a hiszti, amikor annak ellenére hogy szóltam, ismét illetlenul viselkedik a családommal vagy a barátaimmal.
2017. ápr. 25. 13:14
 7/19 anonim ***** válasza:

Mi lehet a "női hiszti" férfi megfelelője?

Szerintem egy felnőtt embernek hisztizni is simán tiszteletlenség.

2017. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
Istenem ilyen hisztis piszkálódó kényes nő kicsit leszállhatnál a földre anyukám mert bizony megunja egyszer a csávód. Hogy kellet volna megkérdeznie? Milyen étel van? Esetleg mit szabad ennem ha kedves szerelmem megengedi?? Borzalmas lehetsz.
2017. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%
A hiszti maga a tiszteletlenség.
2017. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%

60% te is egy nagy paraszt lehetsz, ha ezt nem fogod fel, de az írásodból is simán látszik.


Kérdező, elképzelhető, hogy nem illetek össze, én is kiakadtam néha a bunkó embereken(lásd feljebb) az ilyenekkel jobb nem egy légtérben tartózkodni.

2017. ápr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!